Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2020 09:25

Vsak jsem to napsal vyse, ze ano
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 1. 12. 2020 11:18

Takže je to skutečně 1.500 Kč sleva na účet pro doporučujícího a 1.815 Kč do faktur pro doporučeného (nového) zákazníka (vč. DPH). Koukněte na ceník Variant pro srpen 2020. Je docela ok (až na ty stálé platby - 74 bez DPH / měs; ty se ale vykompenzují hravě bonusy a ještě něco zbyde):

https://www.eon.cz/-a194553---dxSst_r_/cenik-variant-pro-36-srpen-2020-distribucni-uzemi-eon-pdf

Ceny bez DPH:
D01,02: 1299
D25-27: 1382/1229
D35-35: 1499/1369
D45-57: 1416/1372
D61-61: 1365/1245


a pokud budete mít někdo zájem přecházet k e.onu a nemáte u nich nikoho, rád Vás doporučím a podělím se s Vámi o ten můj bonus halb-halb (pošlu Vám 750 Kč na účet).
Dotazy příp. rovnou o doporučení si pište na SZ
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2020 13:19

Tak spocitej, pro koho se to vyplati? Pro uzky okruh presne dane spotreby (ne moc hodne). Ten bonus v tom dela brajgl :-) Muze to vyjit zajimave.

Cena burzy je v listopadu prumerne 1030 a v celorocnim prumeru dokonce 861 (oni tady daji 1299 na nejmensi spotrebu a vyssi spotreby o dost vice, to je ta logika, kdy se vydelava na tom stalem platu)...
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 1. 12. 2020 13:30

To si snad zvládne spočítat každý sám. Vyplatí se to podle mě obecně pro menší a střední spotřebu (D01-D27). Pozor rovněž na brutálně minimální spotřebu (sleva 1815 se uplatňuje z částky za silovku naštěstí však vč. stálých plateb)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2020 13:56

Myslis? Tak proc jsi vypsal i D3x a vyssi? A co pro malou spotrebu d01 (garaz apod)?

To tady máme hádat délku závazku, platnost ceníku, a ty ceny co jsi uvedl, na eon se dnes nejde dovolat ;(

Uz ti neco vyplatili? Poznas za koho odmena je? Pises to jako ze prekvapeni, tak kde jsou podminky napsane? Jednou takhle na ing akvizice taky jeden slibil a pak zmizel, nic neposlal :-(
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 1. 12. 2020 15:03

-Proc jsem vypsal vsechny distribucni sazby? Proc bych nemel?
-Co pro malou spotrebu? Vzdyt pisu hned v prispevku pred Tvym, ze se nevyplati pro brutalne male spotreby. *) i kdyz to uz taky neni docela pravda - cti dal..
-Delka zavazku, platnost ceniku? No co bude asi znamenat tech "24" v nazvu Variant pro 24? Asi ne den, asi ne 24 let, ze? Kdybys poradne cetl prispevky, tak to z kontextu meho psani i vyplyva. Je to doba urcita na 2 roky od zahajeni dodavek.
-Vyplatili mi pred 2ma lety dohromady asi 15.000. Prisel mi e-mail, ve kterem jsou vypsana jmena tech, za ktere odmenu ziskas. Myslis, ze bych nabizel neco co nemam overeno? Zeptej se zdejsich clenu fora: jichaj, audiobullys, markil, rastr, d.roak, jestli jim ode mne na ucet prislo pred 2ma lety 750 Kc.

Mas taky zajem? ;-)

Trochu vic pokory, vpe..

Tady jsou podminky MGM (odmena 1.500 pro doporucujiciho):
https://www.eon-doporucte.cz/
Doporucenemu pak volaji v radu hodin a ten si pak rekne aktivne o bonus (o tom se nikde nepise). Funguje to pak nasledovne: dostane bonus v podobe slevy za silovku (vc. stale platby za silovku) do faktur (faktury) ve vysi 1.500 bez DPH (1.815 Kc). Tento bonus si novy zakaznik muze nove nechat rovnou i zaslat na ucet, ale prijde o 315 Kc (na ucet posilaji jen 1.500 - to je vlastne reseni pro ty brutalne minimalni spotreby-tam se naopak vyplati si to nechat poslat na ucet). Nejedna se jen o prislib, je to exaktne vypsano primo ve smlouve vc. toho ze byla smlouva uzavirana pres prodejni kanal MGM.

Abych to shrnul: Pres Takiho ziskate dohromady pro nove OM elektriny u e.onu az 2.565 Kc. Takimu z toho kapne 750 Kc. Ja tomu rikam solidni nabidka. Jestli se to vyplati nebo ne at si kazdy spocte z ceniku e.onu Variant pro 24 srpen 2020, pripadne jsem ochoten Vam s tim zdarma a bez jizlivych poznamek stylu vpe pomoci..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 1. 12. 2020 16:12



Lze tuto nabídku stále sjednat?

Je totiž zařazena v části "ostatní ceníky", kde se navíc píše "Nabídka těchto ceníků už byla ukončena a nelze je sjednat" 8-S

Podobně jako třeba "Ceník Komplet elektřina 36 Listopad 2020". Hlavně, že jako aktuální ceník mají "Ceník Komplet elektřina 36 Říjen 2020". O:-) O:-)

Díky.
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 1. 12. 2020 17:09

To je jen takovy zastiraci manevr e.onu. Sjednat jdou vsechny ceniky, ale kazdy je urcen pro jine postupy. Variant pro 24 (srpen 2020) je nabizen JEN A POUZE pro nove smlouvy (zmena dodavatele). Dnes jsem akorat jednu smlouvu s timto cenikem na svuj byt podepsal ;-)

Doporucil jsem sam sebe, coz je primo v tech podminkach MGM povoleno (jako stavajici zakaznik na jinem OM). Takze u bytu mi to hodi 1.500 + 1.815 (-2.160 stale platby za komoditu za 2 roky) = 1.155 penez pri velmi solidni (z meho pohledu) cene 1,299 kc/kWh.
Naposledy upravil Taki dne 1. 12. 2020 17:26, celkově upraveno 1
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 1. 12. 2020 17:26

Hmm, díky moc.

A je prosím někde přehledně popsáno, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými ceníky, tarify? V čem se třeba liší Komplet a Variant a podobně?
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 1. 12. 2020 17:58

To bys chtel moc :-D
Tech ceniku je uz tolik, ze to urcite neda dohromady ani jeden clovek z e.onu. Snad jen nejaky masochisticky fanda ceniku.
V kompletu je tusim nejaka castka (kterou uhradi e.on) vyhrazena na revize spotrebicu a treba i vymenu zasuvky ci vypinace jestli si to dobre vybavuju. Podle me se to ale nevyplati..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 1. 12. 2020 19:00

Já eon opouštím, ale mohu potvrdit, že Taki slovo drží, řešili jsme spolu něco podobného před dvěma lety.

Když jsem to eonu v srpnu oznámil, tak retenční nenabídli nic smysluplného. Asi před měsícem mi přišla k podpisu smlouva s individuální nabídkou. Ceny už nevím, ale asi když jsem nereagoval, tak poslali další individuální nabídku, která dorazila dnes : Pro D45 VT 1691, NT 1287, 74 měsíčně. Vše bez DPH. Navíc 1000 Kč zpět z první nebo druhé faktury. Po započtení bonusu se při mé spotřebě dorovnali na Skauty.
Tak možná, jestli to nevzdají a pošlou do konce roku třetí nabídku, tak abych ještě nemusel řešit návrat... :-)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 1. 12. 2020 19:16

Hmm. To je zvlastni, ze jen 1.000. Me dali u D26d (1.715/994/65) 2.000. Fakt nepochopim tu (ne)logiku...
Resp. to je pevne stanoveny bonus 2.000 (2.420 vc. DPH) z predtisteneho letacku "O duvod vic, proc zustat u e.onu". Takze Ti davaji asi 1.000 Kc nejakou obchodni slevu. Napis si jeste o ty 2.000 resp. o celou novou nabidku na e-mail eon-dodavatel at eon.cz. I kdyby to neslo kombinovat s tou pro tebe nabizenou tisicovkou, furt by to bylo o 1.000 vic..
PS: Kdyby se na ty bonusy vys.ali a rovnou hodili retencni cenik bez stalych plateb, bylo by to jednodussi. Ale kdyz je to bavi...
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 2. 12. 2020 06:58

Presne, to je ojebavka, o odmene doporuceneho neni nikde ani slovo, proc by ji nenapsali na mgm tomu doporucujicimu, aby ji naznacil doporucovanemu, zvlastni.

Sz s vypoctem :lol:
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 2. 12. 2020 08:44

Taki píše:Resp. to je pevne stanoveny bonus 2.000 (2.420 vc. DPH) z predtisteneho letacku "O duvod vic, proc zustat u e.onu". Takze Ti davaji asi 1.000 Kc nejakou obchodni slevu. Napis si jeste o ty 2.000 resp. o celou novou nabidku na e-mail eon-dodavatel at eon.cz. I kdyby to neslo kombinovat s tou pro tebe nabizenou tisicovkou, furt by to bylo o 1.000 vic..

No těch 1000 je taky na letáčku...
V předchozí nabídce mi nabízeli 2000, ale zase ceny o dost vyšší, takže mi to vycházelo i s vyšší slevou o dost dražší...
Navíc tahle nová má malý háček: “výhodné" ceny začnou platit ihned, jakmile podepsanou smlouvu obdrží. A je tam nějaký limit, do kdy nabídka platí, ale to teď nemám u sebe. Každopádně čím dřív bych to poslal, tím dřív bych se připravil o dva roky staré super ceny fixované do konce roku. :-)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 2. 12. 2020 09:59

Přesně tak. Já to paní, která mi nabídku vypracovala říkal a sdělila mi, ať jí podepsané smlouvy tedy pošlu těsně před koncem roku (takže to, že nabídka je časově omezená nic neznamená; já mám tedy v průvodním dopisu k návrhu smlouvy uvedeno jen vágní: "Pokud se smlouvou souhlasíte, podepište ji a co nejdřív nám ji pošlete zpátky").
Nebo by se jim smlouva mohla odeslat hned a nahlásit přes Energie24 na webu samoodečet s odhadovanou spotřebou ke konci roku..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků