Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil1 13. 10. 2021 13:40

Armex = Kolibřík to nevypadá dobře jestli je to pravda
bufalobil1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hannys85 13. 10. 2021 13:41

yndezit píše:Innogy fix od pondělí byl za 2 kč, což momentálně je ta nižší cena

Spíš do pondělí, ne ? OD ponděli už zdražili...Za mě je lepší cena uvádět za 1 MWh silové elektřiny..
Ono to pak svádí k tomu, že to vypadá, že je cena 1 kWh jako taková takto levná, což s připočítáním distribuce není a to nemluvím o ročním odběru třeba pár desítek kWh, kdy se pak cena může vyšvihnout v průměru za 1 kWh na 70 Kč a dále..

EDIT:
Ty jo další změna ceny u innogy ode dneška..Tak ona ta cena od pondělí nebyla tak zlá, tak dnes reagují evidentně na krachující BE a další příliv zákazníků a zdražili už tedy pořádně...

FIX 30 měsíců (produkt Optimalú
od 1.7.2021: 1 665 Kč bez DPH/MWh (ještě jsem stihnul)
od 11.10.2021: 2 447 Kč bez DPH/MWh
od 13.10.2021: 3 059 Kč bez DPH/MWh

Jako fakt síla, toto trh ještě snad nikdy nezažil..
Změny ceníků co pár dní...

Ale ceník na dobu neurčitou stále nechávají, tak jak je...Nejspíše proto, že ČEZ taky ještě nezdražil cenu na neurčito, tak chtějí získat, co nejvíce lidi a pak jim to zdražit skokově nahoru..

Samozřejmě od dnešního dne zareagoal i Centropol a také znovu zdražuje po 13 dnech od zdražení cenu FIXŮ...

Stabilní velcí dodavatelé jsou vítězem dané situace a zákazník pláče :-|
Naposledy upravil hannys85 dne 13. 10. 2021 13:51, celkově upraveno 1
hannys85
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 13. 10. 2021 13:50

Ono to skončí pro všechny stejně. Budou platit aktuální cenu na burze + marži dodavatele, žádný únik se nekoná. Jediný rozdíl je v tom, odkdy to na každého dopadne.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 13. 10. 2021 14:31

Asi tak. Jediní, kteří tomu snad uniknou, budou ti s fixem u velkých.
yndezit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 10. 2021 14:51

aaischa píše:Nedostal tu nekdo vypoved od Armexu, kolega v práci to teď řeší že mu ukončí dodávku prý z duvodu zdražování na burze

Tož to asi vyčkám na poslední den splatnosti s nedoplatkem elektřiny, protože v případě krachu s nimi nebudu mít žádný spoření bůh ví na jak dlouhou dobu a případný rozdíl zaplatí záloha, která mi k 15. odejde
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod uphoun 13. 10. 2021 15:22

Dnes jsem dostal "nabidku" od Innogy za jiz zminovanych 3059 Kc bez DPH/MWh (ackoli pani na infolince rikala, ze je to s DPH). Nabidka pry plati pouze jeden den, neposilaji kalkulace, ale rovnou smlouvy, zitra ze muze byt vse jinak.

Predpokladam, ze nic lepsiho nez 3059Kc bez DPH/MWh jen tak nesezenu. Trochu mne mrzi 30 mesicu uvazek, ale kdovi co bude a spekulovat, ze za tri mesice bude elektrina levnejsi se mi nechce.
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 10. 2021 15:29

Tak nakonec i těch 2149 Kč/MWh co jsem podepsal u ČEZu bude ještě dobrá cena. Nikdo jiný na mojí poptávku nereagoval tak jsem to před týdnem podepsal, s tím že to do 14 dní po zahájení dodávky můžu ještě zrušit.
Njn, řešit to o pár dní dříve mohlo být líp, nechat o 2 dny a více později bylo by hůř.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cenzore..I.. 13. 10. 2021 16:59

Japak se řeší v případě krachu obchodníka energií odpočet měřidla ? ? Jde samozřejmě o to, natočit co nejvíce za levno, že ano.
Cenzore..I..
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 13. 10. 2021 17:42

Sice mám ceny dobře fixované, ale kompenzace 1485 Kč se bude hodit.
https://www.penize.cz/bydleni/429394-kompenzace-za-zdrazovani-energii-jaka-bude-statni-podpora
qxdxqxdx
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Vasek06 13. 10. 2021 17:46

To je fakt .. 1500,- od státu, no neber to.
I při 1300,- bez DPH za MWh + 1500,- pokracovani u dodavatele, vidim, že si nemohu stěžovat.
Vasek06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otava5 13. 10. 2021 21:22

myšpulín píše:Tak nakonec i těch 2149 Kč/MWh co jsem podepsal u ČEZu bude ještě dobrá cena. Nikdo jiný na mojí poptávku nereagoval tak jsem to před týdnem podepsal, s tím že to do 14 dní po zahájení dodávky můžu ještě zrušit.
Njn, řešit to o pár dní dříve mohlo být líp, nechat o 2 dny a více později bylo by hůř.

Dostal jsi taky bonus od ČEZu?
otava5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 10. 2021 07:22

Jo dali mi dva papírky s tím, že mi po první zaplacené záloze pošlou peníze na účet.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaky777 14. 10. 2021 08:14

Jsem zvědavý na toho Kolibříka. ( Armex)

Od 1.11.2021 jsme u nich za velmi slušnou cenu garantovanou přes Skautskou energii do 31.12.2022.

Myslíte, že vydrží nebo mám raději rychle přejít třeba k ČEZ apod ?
vlaky777
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka