Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 10. 2021 07:24

Tak nějak to vidím, že silovka cca dvojnásobná. Což je kolik, třeba 5k s daní dle tarifu? Pěkný.

Skauti prej vyjednávají jak slon v porcelánu, co mi říkal člověk z oboru. Že prý nevyjednají tímhle stylem pravděpodobně nic zajímavýho.

Takže otázka je, co teď...
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 07:30

myšpulín: myslim ze urcite a do roku 2025 diky elektrarnam v Nemecku to ani lepsi nebude, spis horsi. Takze jelikoz neznam dobre nejake xy dalsi dodavatele a silne pochybuju ze Skauti mi nabidnou top cenu tak asi to hodim k PRE a kaslu na to :(
Stejne ciste teoreticky, i kdyby mi Skauti nasli dobrou cenu u nekoho, tak to dopadne ze bude jen otazkou mesicu kdy dany dodavatel skonci viz velka Bohemia Energie a to mela snad 1 milion zakazniku vs nejaky Skauti s 30 tisic :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 10. 2021 08:04

Když jsem 6.10. podepsal s ČEZ fix na 3 roky za 2150 Kč bez DPH za silovku tak jsem se s tím ani nechlubil, protože každý psal jak sehnal silovku za 1300 - 1600 Kč a mě se to nepodařilo, EON ani PRE na moji poptávku nereagovalo a těch jiných menších dodavatelů jsem se bál.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 08:12

myšpulín: hezke pokud ti to teda vydrzi jelikoz CEZ ti to klidne skrtne a je to :) Ja taky, ale zkusil jsem protoze Skauti a v te dobe jsem mel pocit ze je to neco vyjmecne, jelikoz to bylo ze musis znat nejakeho skauta :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 18. 10. 2021 08:47

Panove, co Primagas Transparent? SPOT + 160 Kc.

SPOTem rozumi dle tohoto:
:arrow: https://www.ote-cr.cz/cs/kratkodobe-trh ... 2021-10-01
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 10. 2021 08:49

No mně přijde spot v tuhle chvíli úplně nesmyslné řešení... byl jsem na něm většinu tohoto roku (vlastně jsem doteď, než skončí výpovědní lhůta) a přeplatil jsem úplnej nesmysl... to by to muselo rapidně klesat, což na zimu nepředpokládám.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 10. 2021 08:54

Mr.Scully: no a racionalni ti tedy prijde co? Trilety fix? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 18. 10. 2021 10:01

Racionální mi přišlo uzavřít novou smlouvu do neděle 10. října, kdy jako poslední mohykán držel levný ceny Innogy. Cokoliv po tomhle datu už je nesmysl a je to jen volba mezi špatnými řešeními.

Nejrozumnější do konce roku byl ceník ČEZ bez fixace s cenami z ledna 2021. Teď oznámili novej ceník a je to stejně blbý jako u ostatních, takže jsem to ještě neporovnával, co je menší zlo. Takže pokud někdo uzavírá smlouvu tenhle týden, tak nevím, co poradit... taky to řeším, dva byty mi vypadly od Skautů, ale zaplatí to nájemníci, takže mi to žíly netrhá. Ale ten výběr je fakt neveselý. Spot by dával smysl, pokud ceny budou klesat, ale já tak nějak laicky čekám, že ještě zima bude blbá a ceny budou lepší až na jaře.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 10. 2021 13:12

Mr.Scully: rozumim, 10.10.2021 jsme meli uzavirat smlouvu, kdyz jsme byli zasmluvneni za luxusni cenu s Kolibrikem do konce roku 2022.

Bohuzel, ja se vratit v case neumim, jinak bych to udelal.

Ten nove oznameny cenik CEZ je kde? Na webu je stale ten puvodni, na ktery se da aktualne stale dostat.
:arrow: https://www.cez.cz/cs/podpora/ceniky.html?commodity=gas
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 18. 10. 2021 13:20

Nový ceník má být k 1.11. s platností od 1.1.2022.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 10. 2021 13:22

dave_no: ano, ma byt, ale jeste neni. A rekl bych, ze vetsina z nas prave resi to, kde si "v klidu" pockat na ten cenik. Protoze DPI to rozhodne neni dobra varianta.

Takze vlastne vse dle predpokladu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 14:07

Tak udelal jsem to, ted me muzete zdejsi znalejsi napsat, jak velka blbost to byla? :(

PRE - zkousim volat na linku 800 550 055, neni tam moznost sjednani jen cislo 8 neco jako ziskat pristup do portalu. Zavesim ale uz znovu se nelze dovolat :(
Online, tlacitko, dobu kolecko, znovu zadost....
podarilo se, po hledani cisel ve fakture mam nyni smlouvu:
(chtel jsem drivejsi datum ale to napise ze nelze)

Zahájení dodávky: 04.11.2021
Smlouva je uzavřena do: 30.09.2023

Cena silové elektřiny je sjednána ve formě cenového tarifu PRE PROUD START uvedeném v účinném ceníku
Pražské energetiky, a. s. PRE PROUD START, který je nedílnou součástí smlouvy. Dodavatel je oprávněn tento ceník měnit
způsobem sjednaným v OPD (čl. III.). Zákazník uzavřením této smlouvy výslovně akceptuje čl. III. OPD.

DALŠÍ UJEDNÁNÍ
V případě, že žádná ze smluvních stran písemně neoznámí druhé smluvní straně nejpozději 4 měsíce před uplynutím
sjednané doby, že na ukončení smlouvy trvá, změní se po uplynutí původně sjednané doby určité doba trvání smlouvy na
dobu neurčitou. V případě trvání smlouvy na dobu neurčitou lze smlouvu vypovědět. Výpovědní doba je 3 měsíce a začíná
prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení písemné výpovědi druhé smluvní straně. Další způsoby a
podmínky ukončení této smlouvy jsou stanoveny v OPD.
V případě, že zákazník ukončí smlouvu v rozporu s právními předpisy nebo smlouvou nebo dodavatel odstoupí od smlouvy z
důvodu na straně zákazníka, zavazuje se uhradit dodavateli smluvní pokutu.

Zákazník je oprávněn odstoupit od smlouvy do 14 dnů od jejího uzavření.

Odhadovaná roční spotřeba: 3170 kWh/rok
Měsíční zálohy: 1900 Kč
D02d, 1 x 25 A,
PRE PROUD START

• nefixovaná cena elektřiny
• možnost kdykoliv změnit produkt
• kvalitní zákaznický servis zdarma


Za pripadne rady nebo info dekuji :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evelista 18. 10. 2021 14:23

jinak k tomu dalsimu inkasu atd,ja bych tipoval ze jakykoliv prijemce plateb musi poste dat vedet do tak 24 v mesici ze bude zadat klienty o penize nebo naopak uz nebude, bych se nedivil ze se bude žádat znova a ty lidi co to maj zapnute proste jim to zas odejde
(ano zas se to mozna vse vrati, ale to za ten oser urcite nestoji), to na otazku ze jsem nikde neslysel ze bohemka od odebrani moznosti dodavat energie prestava si strhavat inkaso.

no vidite, konecne se to ujalo,, https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... u-40375332

ale od krachu az bohemka dala echo k dnesku, pozde
Naposledy upravil evelista dne 19. 10. 2021 08:07, celkově upraveno 1
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.za 18. 10. 2021 15:11

Me se povedlo dnes sepsat smlouvu (s datem 11.10) s fixem na 2 roky za cenu 2,5 Kc a mesicni pausal 77 Kc . Sehnal nekdo neco lepsiho? Bez fixu nenabizeli...
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 18. 10. 2021 15:31

Eon dával fixaci na 30 měsíců za lepší prachy. jsem to sjednal babičce 9.10. když zdechla BE. Kdybych tušil že jí bude následovat za týden i Kolibřík :( není nic staršího než týden stará nabídka na ele a plyn :hm
bufalobil1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků