Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 10. 2021 19:50

xls: a na cem to potom fixnes? Ted reknes ze je to drahe pche CEZ a fix elektriky, ale kdyz ti v roce 01/2022 jeste elektriku zvedne o dalsich 20% treba, tak to fixnu jako az bude jeste vyssi? :D Potom celej rok muze nekdo marne koukat ze to melo klesnou a pritom to poleti jeste vic?

-- 24. 10. 2021 20:51 --

vpe: jak levnejsi? Jako ze lode budou vic jezdit? :) Spis prileti dalsi silnejsi covid a vic se to zavre ne? :(

-- 24. 10. 2021 21:01 --

philmencz píše:Je tu, prosím, někdo, kdo v kalkulačce Pražské plynárenské vyplnil u vybaného produktu všechny údaje?
Zajímalo by mě, zda už někomu na takto zaslanou poptávku někdo od nich reagovalJ
e tam vidět i vybraný produkt (např. EKO FLEX 2R apod.) nebo je tam jen varianta pro distribuční sazbu?
Popř. o tam bylo napsáno dále - postup?
Rozhoduji se, jestli čekat až mi na to něco pošlou anebo si stoupnou do fronty. Podařilo se mi ještě u nich "objednat" tarif, který už v nabídce není a byl výhodný. Potřebuji toějak dořešit.

PPAS - Ja :D Od 19.10. presne. Vyplnil ale nezdalo se mi to a reakce zadna, takze jsem to sel vyjednat pres telefon. Dovolal jsem se, ale bylo mi receno ze nemohou se mnou po telefonu jen tak uzavrit smlouvu.
Pouze mi na email posle navrh. Takze ano prisli papiry a i to zminene EKO FLEX 2R, plna moc, kolonky kde vyplnis udaje o elektromeru, kolonky s plynem to je zase smlouva zvlast. Pak takove ty slevy tak u elektriky 5% na plyn 11%.
Ceny celkem usli, ale jak je nutne zminit je to bez zavazku. Operatorka me sama rekla, ze ty slevy hned podepsat a poslat nemusim. Tam je totiz uvazek.
Podepsal jsem tak jen ty veci, poslal emailem. Odpoved jen byla, ze predano na kompetentni oddeleni a uz nic.

Takze vyckavam, pripadne mohu zkusit CEZ pokud jak me tu nekdo napsal je udajne rychlejsi.
EON - ten ani nereaguje, nema cas jen prijde dopis ze jses v poradi a mozna pak budou resit.
PRE - tam to jde rychlejsi objednat online, ale jinak pak nic ani tuk. Pozor pokud tam zavolas pozde k veceru cca kolem 17h jses v haji, operatorka nemuze do systemu a povi ti ze mas zavolat rano ze zadnou objednavku nevidi proto do tech dalsich aplikaci maj pristup jen kolegove :(
PPAS - tam je sance aspon pres ten telefon vymacknout smlouvu a ty papiry.
CEZ sjednat jsem jeste nezkusil, ale jelikoz nemam na to nervy, asi zkusim u nich aspon tu elektriku a vyzkousim rychlost. Teda po xy dobe dovolal jsem se, operatorka mi to vse rekla ale potom jsem nakonec fix od ni nevzal a to rikala blud ze ma jen fix nic jineho. Nenuti nic, rekla jen ze je rozhodnuti na me, usmeje se a konec. Zadne cpani produktu :)
pozn. u CEZ jsem se nehadal o dobu neurcitou jako jiny, jelikoz u PPAS mam moznost elektriky na dobu neurcitou a ta cenova nabidka byla jeste levnejsi proto CEZ ma pro me jen smysl pokud bych se rozhodl fixnou el


Jen ted nevim jak odvolam pripadne sjednani u PPAS, zda jim postaci email ze treba jsem elektriku vyridil jinde :hm
Dal pak mam elektrinanazeleno.cz kde jsem teda napsal udaje, chlubej se s rychlosti, jen teda mam pochyb o tom ceniku, vubec je to podivne a napsal jsem jim ze smlouvu muzou udelat ale jen pokud mi daj toto co slibuje web s fixem. Takze s tim zas tak moc nepocitam :(
A ze to sjednas? Pri te rychlosti no nevim do listopadu :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 10. 2021 20:17

Philmen: zcela bez reakce
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 10. 2021 20:25

Philmen: Úplně stejné.
Minulý pátek jsem vyplnil a nic.
Tak jsem tam v pondělí zavolal a domluvil se na tom, že mi pošlou smlouvu a dodatek.
To jsem vyplnil, naskenoval a poslal ještě v pondělí zpět. A zase nic.
V pátek jsem tam zase zavolal jako co bude a bylo mi řečeno, že to mají moc a nestíhají.
Ale že budou dělat i o víkendu a do 5 pracovních dní by se prý mělo dostat na každého.
Dávám si teď limit do středy a zase tam zavolám.
Poptal jsem už další, ale nějak se také neozývají a k ČEZu jít nechci..
anonymni

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 10. 2021 20:47

nnnokiaE52: CEZ take moc nemusim, bud ted muzes jedine a nebo pockat na PPAS proste.
Ja ziskal smlouvu i ten dodatek, jen dodatek jsem jim ihned nedal, prece se tam neupisu na 2 - 3roky na tu slevu kdyz ani dodavka neni :D CEZ dle udaju zde snad umi uzavrit nejrychlejsi tu smlouvu.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 24. 10. 2021 20:48

ripper6 píše:xls: a na cem to potom fixnes? Ted reknes ze je to drahe pche CEZ a fix elektriky, ale kdyz ti v roce 01/2022 jeste elektriku zvedne o dalsich 20% treba, tak to fixnu jako az bude jeste vyssi? :D Potom celej rok muze nekdo marne koukat ze to melo klesnou a pritom to poleti jeste vic?


Tohle je holt riziko podnikání. Když na to přijde, můžu to teoreticky fixnout třeba hned po vydání nového ceníku na dobu neurčitou (což mi říkala i operátorka ČEZ). Pokud se cena elektřiny zvedne o dalších 20 % (což nepředpokládám), byl by to ten nejlepší scénář - pár tisíc bych musel doplatit a zároveň na dividendách elektráren bych pobral ročně na dividendách tak o 200K víc.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 10. 2021 22:26

Ona ale ta cena není zase tak stěžejní, historicky na vícero titulech. Tím nepíšu, že není zásadní, ale rozhodně to není jen o ceně.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 24. 10. 2021 23:06

EONu se konečně rozběhl ceník, tak jsem si orientačně srovnával třeba Innogy a EON (kde to vyjde prakticky úplně nastejno) a tak nějak očekávám, že ČEZ s listopadovým ceníkem stopro níž nebude. Ještě počkám na Skauty (kde taky nic nečekám) a chci se zeptat, kde se dá očekávat nejrychlejší jednání, tedy nejméně zahlcená link a nejméně problémů? Už před dvěma týdny, kdy ještě Skauti žili, bylo prakticky nemožné se někam dovolat, byla to třeba hodina na lince a pak pracovník řekl, že to udělat neumí a musel jsem další den stejné kolečko znova. ČEZ avizuje, že uzavírá smlouvy řádově do tří týdnů, jak jsou na tom tedy EON a Innogy? EON asi nestíhá nejvíc, co jsem tak pochopil?
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 10. 2021 07:59

nnnokiaE52 píše:Poptal jsem už další, ale nějak se také neozývají a k ČEZu jít nechci..

Proc ne CEZ? Co ma horsi / co lepsi? :hm

-- 25. 10. 2021 09:23 --

Vida jednou to a podruhy jinak... elektrika ma letet do nebes do roku 2024... ted je to zase jinak :D

Jaký je váš výhled u cen pro tuto topnou sezonu a na příští roky?
Podle prognóz expertů jsou letošní podzim a zima extrémní a ceny se v příštím roce mají stabilizovat. Aktuálně jsou forwardové ceny pro rok 2023 a 2024 výrazně nižší než pro rok 2022.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/in ... i-40375916
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 10. 2021 09:32

ripper6 píše:
nnnokiaE52 píše:Poptal jsem už další, ale nějak se také neozývají a k ČEZu jít nechci..

Proc ne CEZ? Co ma horsi / co lepsi? :hm

ČEZ mě nesedí, když jsem u něj byl, tak při odchodu byly dost nepříjemní... Ale je možné, že se jim nakonec na rok upíšu.
Dnes telefonát z Centropol, vše OK, ale připojení do sítě až od 1.1.2022 :shock:
anonymni

Odeslat příspěvekod vpe 25. 10. 2021 09:55

https://twitter.com/blanikz/status/1452230813500780550
Zrušení DPH na energie zvýší cenu nemovitostí. Také zvýší úrokové sazby. Naprosto to není právní problém ale další z dlouhé řady ekonomických zločinů této vlády. Chuť škodit je neopouští ani na schodech ze Strakovky.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 10. 2021 10:03

@Mr.Scully (k rychlé změně dodavatele bez čekání):
Já jako ex klient Energie ČS jsem nechtěl ani dlouhé desítky minut viset na infolince nějakého dodavatele, na pobočku do fronty už vůbec ne. Takže jsem to uzavřel u dodavatele Elimon celé online na jejich webu, pak se jim jen poštou zašle 2x podepsaná smlouva a poslední faktura stávajícího, a za 4 pracovní dny už jsem v jejich systému viděl, že od 9.11. budu u nich (více jsem zde ve vlákně o tom psal 23.10. v 8:22). Tedy kdo nechce telefonovat ani čekat fronty, ať si také najde dodavatele (ne nutně jen Elimon), který to umí i teď online a hlavně není tak zahlcen jako nyní ČEZ, innogy atd.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 10. 2021 10:42

nnnokiaE52 píše:ČEZ mě nesedí, když jsem u něj byl, tak při odchodu byly dost nepříjemní... Ale je možné, že se jim nakonec na rok upíšu.
Dnes telefonát z Centropol, vše OK, ale připojení do sítě až od 1.1.2022 :shock:

Jsem pochopil, ty jses take z Prahy? :) Mno a pomuze nam tedy ten CEZ? Jako ze by byl rychlejsi v zahajeni dodavky? :hm Jde tam o tu vec, ze u PPAS to mas snad podepsany driv nez ja a zrejme nic. U CEZ pokud sjednam treba dnes, tak ten zase bude asi mit toho tolik ze musim pocitat ze jsem na poradniku ne? :hm

-- 25. 10. 2021 11:46 --

minarjo píše:Tedy kdo nechce telefonovat ani čekat fronty, ať si také najde dodavatele (ne nutně jen Elimon), který to umí i teď online a hlavně není tak zahlcen jako nyní ČEZ, innogy atd.

Super rada, jenze bohuzel to je vse ted zahlcene a online to fakt moc nefunguje. Jedine u PRE kde lze zadat komplet online.
Elimon ale zase ta duvera, jestli vubec prezije :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 10. 2021 10:54

Ano, u VELKÝCH to online nefunguje, protože jsou zahlcení. Proto právě doporučuji menší dodavatele s online možností - Elimon je jen příklad toho, kdo zahlcený z mé vlastní zkušenosti ještě není (odesláno minulý pátek, ve středu či čtvrtek jsem už viděl, že od 9.11. jsem jejich, navíc to může být i dřív, záleží na OTE). Lidé teď preferují ty velké dodavatele kvůli "výdrži" a to nahrává rychlosti u těch menších. Navíc cena silové elektřiny i měsíčního paušálu pro dvouletý fix (Svěží 24) nižší než u ČEZ a myslím že nižší než u valné většiny dodavatelů se smlouvou na dobu neurčitou od Nového roku. Takových menších, u kterých to jde teď rychleji, bude myslím víc. A když také padnou? No a co, už ta rychlá změna z DPI bude aspoň vyzkoušená, že to jde do tří týdnů změnit :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 25. 10. 2021 11:15

minarjo: tohle se me prave uz pak nechce mordovat tj Elimon a cekat zda mi prijde vecer info ze skoncil a znovu resit elektriku :(
Jen u te smlouvy, ty mas posledni fakturu za energie? :) Ja jim vsem jen ctu posledni fakturu Armex a Yellow nebot od Kolibrika zadnou nemam :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 25. 10. 2021 11:51

xls píše:Cena na burze v pátek byla 400,- Kč (https://www.kurzy.cz/komodity/zemni-ply ... -czk-1-rok). Takže nějaká cena za 3000, ať už se slevou, nebo bez slevy, mi přijde jako slušná zlodějna.

Neprehledl ses? Nebo proc tu davas odkaz na ceny z USA?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků