Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 25. 5. 2022 09:08

Pokud je přeplatek použit na novou zálohu, tak se jedná o vzájemný zápočet pohledávky a závazku. Fakticky se jedná o jiný způsob úhrady zálohy a z ní bude odvedeno DPH. Zákon o DPH jinou možnost neumožňuje. Je to kvůli tomu, když by přeplatek byl v jiné sazbě DPH, než je záloha (např. pokud bys přeplatkem s 10% sazbou DPH hradil zálohu na něco, co je v 21% sazbě DPH).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 25. 5. 2022 09:45

No je to i logicky, vloni jsi to az tak striktne nerikal, pamatujes?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 25. 5. 2022 12:37

Vedel by nekdo, kde lze aktualne sjednat nove pripojeni (novy odberatel v odbernem miste = zmena dodavatele, nova smlouva) za cenu lepsi nez ZTP z t p ? https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... _cezdi.pdf
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 25. 5. 2022 12:58

Dle srovnávačů teď žádný levnější dodavatel není. Nicméně je otázkou, jestli ČEZ ty ZTP ceny za elektřinu skokově nezvedne od 1.7.2022, stejně jako to udělal u ZTP cen za plyn.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 5. 2022 15:24

Uz jsem se psal někdy v únoru, kdy se hrstce lidí podařilo dostat na ceník z podzimu 2021. Nám ne, vůbec se s nami na lince ČEZu nebavili, paní řekla, že vůbec o tom ceníku neví. Patrně už to bylo v době, kdy operátorky dostaly příkaz z vyšších míst už na ten podzimní tarif lidi nepřevádět.

Nám končí tříletá fixace na konci letošního roku, tarif D25d, roční spotřeba 4,5 MWH, používáme bojler na ohřev teplé vody, jinak topíme dřevem. Má smysl fixovat? Fixovaná cena je dražší než nefixovaná, ale co když ceny energií v následujících třech letech každoročně poskočí o 50 nebo 70 %?

Jsem na vozíku, bydlím s rodiči, ale nevím, jak moc se vyplatí nějaký ten ZTP tarif. Jsme u ČEZu.

Čtu článek, že odborníci radí nefixovat. Má cenu poslouchat odborníky? Někdy mám pocit, že radí něco, ale správně je přesný opak. Pokud budou ceny elektřiny klesat, tak je samozřejmě fixace hloupost, ale já tipuji, že i v následujících letech ceny elektřiny masivně porostou, já bych fixoval, rodiče by nefixovali. Jaký je váš tip nebo predikce ohledně cen elektřiny v následujících letech?

A poslední dotaz - jak je na tom ČEZ s retencemi? Dá se při pohrůžce odchodem dostat na lepší, neceníkové ceny, anebo to je bez šance? Vím, že u mobilních operátorů si vyhádáte slevu na tarif při pohrůžce odchodem s celkem vysokou úspěšností, má cenu to zkoušet u ČEZu, nebo tam to nemá cenu? Jsme dlouholetí zákazníci ČEZu a nebyli jsme pod DPI. Dík moc za odpovědi.

Martin
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 26. 5. 2022 16:09

Já taky zastávám názor nefixovat aktuální přepálené ceny. Kdo nemá staré "fixy", tak nefixovaný ceník pro ZTP je to nejlevnější, co lze aktuálně získat. Otázkou ale je, jestli ČEZ tento ZTP ceník elektřiny skokově nezdraží o 100%, stejně jako to udělal se ZTP ceníkem na plyn platným od 1.7.2022.

Jinak přijde vám všem normální, že ČEZ má 4x větší zisky než dřív (40mld. vs. 10mld.) a i když všechny státy prý nakupují na stejné energetické burze, tak na Slovensku a Maďarsku jsou ceny elektřiny poloviční než u nás?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 5. 2022 17:48

Díky, Miloši, to jsem chtěl slyšet. Moc se v těch cenících nevyznám, takže s tou poznámkou o tom, že je nejvýhodnější ZTP, jste mi hodně pomohl, díky moc. Přecházet k jinému distributorovi rodiče asi chtít nebudou.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 26. 5. 2022 22:32

Prechazet k jinemu distributorovi ani nemohou :!:

Ale mohou odmontovat elektroměr (to bys ale asi nemohl hrát Call Of Duty):

<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 5. 2022 08:05

Milos píše:Já taky zastávám názor nefixovat aktuální přepálené ceny.

Jo to tu bylo, zatim co fix me rocne u CEZ bude stat 21k, tak nove bez fixu a po zdrazeni by stal pres 30k :D
A kdovi jeste kam to poleti, takze ano nefixovat a divat se jak to leti :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 30. 5. 2022 21:30

Tak uz to jede poradne... kdo nema fix tak pozna co je raketa :D

https://energozrouti.cz/z/vyrazne-zlevn ... -internetu

Zákazníci, kteří nemají fixované ceny a mají smlouvu na dobu neurčitou, si u tarifu na ohřev vody připlatí z dosavadních 2142 Kč za MWh na 3694 Kč za MWh, tedy o 72,5 procenta více.

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... -internetu
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 2. 6. 2022 08:53

@ripper6: Ta hodně nízká dosavadní cena 2142Kč/MWh je z jakého ceníku? Protože třeba ČEZ má u tarifu D25d (tarif pro ohřev vody) dosavadní cenu bez fixu cca. 3000Kč/MWh (cena bez DPH platná od 31.12.2021) a nový nefixovaný ceník zatím nevydal.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 6. 2022 12:25

Milos: covece to ti nereknu, protoze tohle je tam kdesi z clanku a co ja vim kde na to sli :)
Potom taky u tech ceniku muze zalezet na distribucnim uzemi napr Praha a jinde.
Kdyz ale na to koukam, tak to poradne leti a to rikali puvodne ze na leto to klesne.
Takze jsem rad ze jsem i tu elektriku a i plyn fixoval, preziju s tim jak to je a casem se uvidi.


Nový zákazník zaplatí při roční fixaci za elektřinu 11,22 za kilowatthodinu, tedy dvojnásobek loňských cen.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/cez-elekt ... va_lidovky
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 2. 6. 2022 12:34

Ono některé články a reportáže musí člověk brát s velkou rezervou
Obchodní cena za elektřinu je pro všechna území obvykle stejná, rozdíl je jen v cenách za distribuci a ty jsou u všech obchodníků/dodavatelů stejné.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod andreasbaader 3. 6. 2022 08:27

ripper6 píše:Milos: covece to ti nereknu, protoze tohle je tam kdesi z clanku a co ja vim kde na to sli :)
Potom taky u tech ceniku muze zalezet na distribucnim uzemi napr Praha a jinde.
Kdyz ale na to koukam, tak to poradne leti a to rikali puvodne ze na leto to klesne.
Takze jsem rad ze jsem i tu elektriku a i plyn fixoval, preziju s tim jak to je a casem se uvidi.


Nový zákazník zaplatí při roční fixaci za elektřinu 11,22 za kilowatthodinu, tedy dvojnásobek loňských cen.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/cez-elekt ... va_lidovky



Neřekl bych, že dvojnásobek loňských cen. Ani ne před rokem byla běžná cena kolem 1200-1500 Kč/MWh. Nyní přes 10 tisíc. Kolikati je to tedy násobek?
andreasbaader
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 6. 2022 09:17

andreasbaader: netusim proc to tam pisou, clankum uplne nejde verit, ale jak je evidentni tak to nahoru celkem slo, kdyz jsem to vsiml i ja po kouknuti fixu (extremni cena kdy to uz rust nikdy nebude a jen padat) vs rozdilu co jsem uvidel ted jen v ceniku CEZ :)
Takze jsem celkem rad. A ano tehdy to byl rozdil, to me stala jen elektrika cca 12 000czk s dph a ted hadam ze budu rad kdyz za rok zaplatim 22 000czk a to s fix :(

Bez toho dle soucasne info, by to stalo uz pres 30 000czk (cena, spotreba za rok) :(
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků