Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 29. 1. 2023 10:15

@vpe: Ceníky může měsíčně měnit opravdu každý dodavatel, ale kdo jiný než Eneka to v současnosti dělá?

@zvirek: My zde ale řešíme aktuální ceny dodavatelů a aktuální možnosti (viz. název tohoto tématu) a nikoliv to, co bylo možné před rokem. Nebo snad lze teď u ČEZu sjednat fix na tři roky za cenu 2,40Kč?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 1. 2023 12:50

Přesně. :tleskani
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zvirek 29. 1. 2023 17:04

Milos píše:@zvirek: My zde ale řešíme aktuální ceny dodavatelů a aktuální možnosti (viz. název tohoto tématu) a nikoliv to, co bylo možné před rokem. Nebo snad lze teď u ČEZu sjednat fix na tři roky za cenu 2,40Kč?


Jen reakce na formulaci, že tříletý fix je pro hlupáky. Vše je relativní :-) Co platilo před rokem ,neplatí dnes, přesto nikdo neví, jestli ten, kdo dnes uzavře tříletý fix, nebude za rok rád, že to udělal. Já ho také před rokem uzavíral , když mi krachnu kolibřík a šel z ceny 1,7 Kč na 2,4 Kč a nadával jak je to drahé .... :-)
zvirek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 1. 2023 17:13

No je to pro hlupáky, protože vládní strop je skoro stejně vysoký a horší ceny už díky vládě nehrozí.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 1. 2023 17:51

Horší ceny hrozí kdykoliv od 1.1.24, ne-li dříve, pokud to vládě přijde draho. Tedy ano, tříletý fix může být pro cenové pesimisty nakonec výhodný, pokud by v roce 2024 a 25 byla cena vyšší než dnešní strop (nebo než ty současné nabídky fixu pod stropem), a to fakt není nereálné.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 1. 2023 18:12

To by současné vládní strany utrpěly drtivou volební porážku, takže to nehrozí.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 30. 1. 2023 16:24

Milos píše:Ceníky může měsíčně měnit opravdu každý dodavatel, ale kdo jiný než Eneka to v současnosti dělá?


Za ceny, co to nabizi Eneka, tedy 80% prirazka ke Spotu, se spise vyplatilo uzavrit na blind spot jako jsem to udelal pred mesicem. Zvlaste kdyz predpokladam se svitem slunicka budou velke prebytky a ceny pujdou i do zaporu. Nevstoupit vystoupit, upravit datum zacatku neni problem.

A co asi skoro nikdo nevi, ukoncit libovolnou smlouvu do 15 dnu taky neni problem.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 30. 1. 2023 16:39

Problém, či přímo nemožné, je ale uzavřít smlouvu se spotem TEĎ.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 30. 1. 2023 17:23

Na spot by musel mít odběratel nějaký speciální elektroměr ne?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 30. 1. 2023 17:48

Nemusel, u normálního elektroměru se pak celková roční spotřeba přepočítává na hodinovou spotřebu dle metodiky TDD.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 30. 1. 2023 17:54

Myslím na ten vládou nezakázaný spot.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 30. 1. 2023 18:33

Takto ano.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 30. 1. 2023 18:34

osobně: souhlas, když chceš spot musíš mít plynoměr s průběžným měřením a odesíláním dat.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod archas 30. 1. 2023 21:46

Ahoj, měl bych dotaz k Odhadu vyúčtování u Eonu.

Koupil jsem nový byt a 1.6.2023 se nastěhoval. Měl jsem standard ceník bez fixu, kde byla cena v NT cca 3800 Kč/MWh (VT prakticky nepoužívám). Do 1.1.2023 jsem spotřeboval cca 1 MWh. Nyní jsem od nového roku spotřeboval nějakých 200 KWh, samozřejmě už za zastropovanou cenu 6000 Kč/MWh.

Vím, že se platí i měsíční fixní poplatek nějakých 150 Kč.

Zálohy mám nastavené na 2000 Kč. Navíc od ledna navýšili na 2400 Kč.

Když si zadám svoje aktuální hodnoty do Odhadu vyúčtování v jejich appce, tak mi to hlásí, že na konci zúčtovacího období (pro mě 30.4.2023) bych měl mít přeplatek pouze něco málo přes 9000 Kč při předpokládané spotřebe 2,2 MWh, což mi absolutně nevychází.

Uvažoval jsem tak, že pokud jsem spotřeboval za minulý rok 1 MWh, logicky by to nemělo přesáhnout částku 3800 Kč + ty měsíční poplatky, takže dejme tomu třeba 4500 Kč za minulý rok.

Kdybych spotřeboval další 1,2 MWh, abych se dostal na ten jejich předpokládaný počet 2,2 MWh, mělo by to přece stát jen dalších cca 7000 Kč + opět pár měsíců fixní poplatek, takže dejme tomu 7600.

Tzn. mi to vychází na lehce přes 12.000,- Kč.

Na zálohách bych měl včetně státní podpory zaplatit přes 27.000,- Kč.

Může mi někdo poradit, kde mám chybu, co přehlížím?

Rád bych věděl, s jakým cca přeplatkem můžu počítat... díky moc.
archas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 30. 1. 2023 22:41

V tvých výpočtech úplně zapomínáš kalkulovat i cenu za distribuci, počítáš jen s cenou za dodávku. Pořádně si tedy nastuduj ceníky a nebo použij tento kalkulátor https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodav ... yber-kraje

Nevím kde bydlíš, jaký máš jistič a tarif, ale při tvé měsíční spotřebě 200kWh (2,4MWh/rok) mi hrubě vychází při starých cenách částka za elektřinu 1500Kč/měsíc a při nových zastropovaných cenách částka 2000Kč/měsíc. Od 1.6.2022 do 30.4.2023 by to tedy bylo celkem 18500Kč.
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků