Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrE70 13. 12. 2018 15:01

Jak jsem řekl tak podávám informaci o ukončení odběru elektřiny u 3E což je vlastně BE. Dne 4.12.2018 jsem podal výpověď z důvodu zvýšení ceny podle paragrafu 11a EZ. Dne 11.12.2018 smlouva ukončena a akceptace k 31.12.2018 potvrzena.

Mimochodem v rámci retence mě nabízeli cenu 999,- Kč/MW bez DPH což je cena nižší než cena za kterou jsem odebíral. Kdyby mě nezdražili tak jsem to nemusel řešit a oni by ještě oproti retenci vydělali.
petrE70
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 13. 12. 2018 16:11

vpe píše:Jakych dohadu? vigilantibus iura nebo sheeple, vyber si. Zfalsovana? Tak to jsi jiste podal TO.

Jaky problem mas s tim, ze odmitala pustit? Pokud jsi nahlasil k datu konce smlouvy stav, pripadne si k tomu datu vyzadal mimoradnou fakturu, pak ode dne nasledujiciho vsechno to co ti vyfakturovali, nechas zaplatit je.

Az v patem mesici jsi mohl resit noveho dodavatele. Podle toho co pises, tak sis vypoved podaval sam a nikoliv pres noveho dodavatele. Kdovijak to bylo, to my tu nevime, zato vim bezpecne, ze kdyz ti nekdo doda bez toho, ze ty to chces, tak nema narok na plneni.

Výpověď podat umím, BE jsem řešil pro příbuzné, kteří už nevěděli co s tím. Přecházeli klasicky tj. nejdřív to řešil a vypověděl nový dodavatel Fosfa. Jenže BE to zamítala a důvod odmítala sdělit, že jedině přímo odbérateli. Pak jsem to řešil já spolu s Fosfou. Ano můžeš dávat trestní oznámení, můžeš se soudit, stěžovat si na ERU, neplatit a riskovat, jestli tě neodpojí. Jestli tě to baví a máš na to čas OK. Já se chci věnovat jiným věcem a ne řešit obstrukce BE. Víc už s tím nebudu ztrácet čas ani tady. Kdo chtěl, pochopil, kdo ne, směle do toho.

petrE70 píše:Mimochodem v rámci retence mě nabízeli cenu 999,- Kč/MW bez DPH což je cena nižší než cena za kterou jsem odebíral. Kdyby mě nezdražili tak jsem to nemusel řešit a oni by ještě oproti retenci vydělali.


Na tobě ano, ale celkově by prodělali. Cenu zvedli všem a většina to určitě akceptovala nebo neřešila...

Co se týká EEE, taky jsem tam končil se svými smlouvami, když už to spolkli BE a bylo to úplně bez problémů. Podle mě tam BE zvolilo jinou strategii a snaží se značce EEE udržet dobré jméno, takže ty BE praktiky tam neprovozuje, s BE to na veřejnosti radši moc nespojuje atd. EEE zatím funguje dle pravidel a i podmínky drží OK. Jen se tam už nedá čekat žádná vstřícnost nad rámec nutnosti, jako např. když kdysi dávala EEE sama ze své vůle pár stovek slevu za nějakou chybku, kterou jsem reklamoval...
Naposledy upravil Markil dne 13. 12. 2018 16:20, celkově upraveno 2
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kamziq 13. 12. 2018 16:19

Co to meles? Jake trestni oznameni? To prece nic nevyresi. Proste podat spravne vypoved a pak prestat platit. Je to tak jednoduche.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 12. 2018 17:55

Kamziq, omylem jsem klikl Poděkovat místo odpovědět.
Pokud zákazník podepsal smlouvu na dobu neurčitou a dodavatel tvrdil, že smlouva je na dobu určitou a na dotaz zákazníkovi doložil smlouvu, kde byl zjevně neodpovídající podpis, tak to už je zfalšovaná smlouva a podvod a obrátit se na Polici by bylo zcela namístě.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 13. 12. 2018 18:02

Kamziq píše:Co to meles? Jake trestni oznameni? To prece nic nevyresi. Proste podat spravne vypoved a pak prestat platit. Je to tak jednoduche.

Jen se opakuješ... S tím trestním oznámením to byla jen reakce na toto:
vpe píše:Jakych dohadu? vigilantibus iura nebo sheeple, vyber si. Zfalsovana? Tak to jsi jiste podal TO.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 13. 12. 2018 18:02

-
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MildaX 13. 12. 2018 20:39

Vpe a Kamziq jsou muži činu a znají svá práva a jsou si tedy jistí, že od BE není problém odejít? Zkušenosti s nimi ovšem nemáte, nebo ano?
A pak je tu Markil, který zkušenost s odchazením od BE má a nejsou dobré a BE se chovalo neslusně. A proto je zařadil mezi šmejdy a nevezme je na milost ani za sebelepší cenu.
Tím by se to asi dalo uzavřít, anebo založit samostatné vlákno?
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamziq 13. 12. 2018 21:57

Ja mam zkusenost s tim, ze BE vypovedela smlouvu pul roku pote, co ji zakaznik neplatil (byl mrtev). :D
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 14. 12. 2018 20:15

Presne tak, teoreticky to mam zmaknuty taky vsechno na jednicku, ale kdyz to v praxi nefunguje, tak teprve clovek pozna tu spravnou bezmoc. Skoda, ze jsem nevedel o techto dvou akcnich jedincich, mohl jsem to na ne prehodit a usetrit spoustu casu :mrgreen:

Dle nema smysl uz cokoliv psat, protoze to je porad dokola.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamziq 15. 12. 2018 07:08

CEZ pak za dalsi pulrok podala trestni oznameni na neznameho pachatele za tu dobu pul roku, co tam nekdo odebiral elektrinu i po vypovedi BE, ale BE to neresila vubec, s takovymi ztratami asi pocita.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 18. 12. 2018 08:39

Be muze pohledavku leda tak prihlasit do dedickeho rizeni. Cez dostane zaplaceno od Be do doby ukonceni smlouvy a zbytek si uz musi resit sam.

-- 18. 12. 2018 08:45 --

“Jenže BE to zamítala a důvod odmítala sdělit, že jedině přímo odbérateli. ”

K tomu slouzi plna moc pro noveho dodavatele, problem je, pokud si vypoved podal sam a druhy problem je, ze slozitejsi pripady se novym dodavatelum nevyplati a tedy nechce resit.

Jelikoz jsem vyrabel prechodove formulare pro odberatele v OM (aby nemuseli vyplnovat 5 lejster ale jen podepsat jedno lejstro), tak o tom neco trosku vim, i o tom, jak predchazet problemum a jake problemy dela distributor a jake obchodnik a hlavne proc.

Souhlasim, ze pro bezneho Frantu je to casto neresitelny problem se domluvit kdyz nevi ani s kym, jenze kdyz bude ovcan pohodlny, nebude navrhovat spravni rizeni, tak si budou delat co chteji.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 18. 12. 2018 12:30

Většina lidí je pohodlná nebo má jiné priority, než řešit takovéhle věci. Skoro bych si tipnul, že většina je dokonce tak pohodlná, že se ani ke změně dodavatele nerozhoupe. A ti co ano, tak to opravdu chtějí mít bez problémů... Účastníci tohoto fóra jsou trochu jiná kategorie =D

Takže to řeknu ještě naposledy a polopatě: Kdo se chce vyhnout komplikacím, ať se vyhne i BE ať by mu nabízela cokoli líbivého. Komu to nevadí nebo ví jak na ně, klidně si to může zkusit. Toť vše, co jsem tím chtěl sdělit.

Co se týká toho mnou popisovaného případu, já si nestěžuji, nešlo o mne a já se do toho vložil vlastně dobrovolně, abych jim pomohl. Řešili jsme to cestou nejmenšího odporu, to je pravda, ale nebudu si pro nějaké principy nebo lepší pocit z "vítězství" komplikovat život... Fosfa měla plnou moc, důvod jí BE stejně nesdělila resp. nějaký obecný, ale přesně ne. Možná taky byli pohodlní a nechtěli se dohadovat, to nevím, ale vím, že jednodušší bylo napsat přímou žádost o poskytnutí informací na BE, než to tlačit přes Fosfu apod. Když byste na to měli chuť a čas, můžete takovou věc řešit samozřejmě i jinak a trvat si na svém, neplatit atd atd. Vše co už jste tu zmiňovali. Nemyslím si, že to tak vyřešíte rychleji, ale budete v právu, to ano. Víc to fakt už tady nebudu pitvat. Nešlo mi o to řešit postup, jen varovat před BE praktikami ty, kdo se tomu rádi vyhnou.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2018 14:50

Markil: asi tak nejak, a prave vzhledem k tomu, ze uzivatele tohoto fora jsou obvykle na nejake urovni, tak takove varovani by ostatni nemeli prehlizet a zjednodusovat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 18. 12. 2018 15:15

BE je nejvetsi alternativni dodavatel (po CEZ, EON...), tak je jasne, ze podle toho bude mit i procento preslapu...

Pokud mi BE nabidne realne vyhodnejsi ceny, tak to bez problemu beru.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 18. 12. 2018 15:29

souhlas..
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků