Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 17. 2. 2020 08:36

+ 26 %, to opravdu nejsou žádní troškaři.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod lubik2 17. 2. 2020 11:02

Já mám u skautů 1087Kč/MWh +40Kč měsíčně pro rok 2020.
Ale moje zjištění je, že u elektřiny se změnou dodavatele moc neušetří, tedy pokud elektřinou netopím. U mě to dělalo cca 600 z 20000 ročně. Důvod - 3 čtvrtiny částky tvoří ekologický poplatek a distribuce, takže i kdyby Vám dodavatel elektřinu dával zadarmo, tak budete platit 75%.
Konkrétně mi to vychází:
1087Kč za MWh od dodavatele
4210Kč za MWh skutečná platba
Ale pozor. Vytápím plynem a tam je úspora změnou dodavatele skutečná. U mě v roce 2018 činila 12 tisíc (místo 37 jsem platil 25 tisíc)

Jinak v případě, že přijmete moji logiku, tak zdražení +26% u ČS znamená skutečné zdražení pouze cca 7%
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 12:42

Staci si trochu zoptimalizovat jistice a ten poplatek 60 haleru ke kazde kWh se ti vyhne, jen se toho nebat :-)

retron píše:Důrazně varuji před Bohemia Energy, nechal jsem se zlákat na jejich tarif Start++ (D02 1 299 Kč/MWh bez DPH, nulový paušál) a dva týdny před plánovaným připojením s okamžitou platností odstoupili od smlouvy bez uvedení důvodu obyčejným dopisem!! Zvažuji stížnost na ERÚ.


Duvod jsi nezjistil?
Eru ti nepomuze, je smluvni volnost. Mozna jsi mel neco v registrech, drivejsi problem s BEE anebo jsi uz u BEE byl a ucelove jsi utekl? :-))

Ps: Ten BE Direct marketing (kteri delaji tyhle akvizice) jsou dobri mamlasove a neumeji nez prepisy, tedy s 3 mesicni vypovedi od jineho dodavatele. Jakkoliv tvrdili, ze uz umeji i se zmenou odberatele, ne neumeli pohnojili a radeji jsem najemnika prepsal naprimo jinak, bohuzel s nutnosti dojit na PRE osobne a pak to prevest na skauta. Vymysleli si jak chteji vsemozne podklady od druzsta a smlouvy a nesmysly.

Smlouvu k nicemu nepotrebuji, vztah k nemovitosti lze nahradit prohlasenim a pouze shromazduji informace, kere nepotrebuji :-) Fakt nim akorat na rocni vylet a pak trada nekam jinam, pokud bude jinde levneji.


-- 17. 2. 2020 12:54 --

bodyczech píše: A protože ČEZ od 1.3. napálil znovu základní tarify, převedl jsem teď v únoru i zbytek rodiny.


Mas vzor vypovedi k CEZu? :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 17. 2. 2020 13:30

Důvod oficiálně nevím, strohá odpověď mailem, infolinka nic neví, neoficiálně registry.
Existuje nový (alespoň pro mě) registr REPI:
https://www.repi.cz/seznam-uzivatelu/
Z toho seznamu jsem u nikoho nebyl ani BEE, tak jsem si dle GDPR zažádal o výpis.
Smlouva s Energie ČS uzavřena do druhého dne, celé online, ale to zvýšení od 1.4. mě moc nepotěšilo teda.
ČEZ je nejlepší vypovědět požadavkem přes ČEZ online, stačí napsat "Nesouhlasím se změnou podmínek k 1.3. a ukončuji smlouvu sdružených dodávek", odpověď zhruba do druhého dne. Volala i retence asi za 14 dní, ale nenabídla nic kromě standardních tarifů. Ale jinak musím uznat korektní přístup za celou dobu, co jsme u nich byl.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 17. 2. 2020 14:13

vpe píše:Mas vzor vypovedi k CEZu? :-)

Použil jsem vzor ze stránek ERÚ, téměř stejný měli i na stránkách TZB. Je to přímo varianta citující zákonný důvod pro odstoupení z důvodu navýšení ceny, a ČEZ ji akceptoval bez výhrad.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 14:46

@retron A kolik mas rocne MWh v D02, abys musel resit cenu za MWh :-) protoze snad i pri 1,6 MWh se uz vyplati zaridit si D26 nebo aspin pred par lety vyplatilo. Vic, nez nejake zmeny dodavatelu.

Nekteri dodavatele holt projizdeji registry a jini ne.
Vypisy lze ziskat do 10 dnu zdarma.

Oprav si podpis :tleskani
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 17. 2. 2020 17:07

vpe píše:Staci si trochu zoptimalizovat jistice a ten poplatek 60 haleru ke kazde kWh se ti vyhne, jen se toho nebat :-)

Když člověk ví, že v RD potřebuje mít hlavní jistič 3x25A, tak už nic nezoptimalizuje. To si myslím, že je pro RD minimum.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 17:13

To vis anebo si myslis :-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 17. 2. 2020 17:14

Vím od příbuzného elektrikáře.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 17:28

Zduvodni mi tu potrebu...

Delas drevo na 8 kW cirkularce, z vlastniho lesa, kde mas dreva zadarmo? Anebo mas prutokovy 18 kW ohrivac vody, pripadne silene veliky nezatepleny barak?

Jiny duvod neznam. Zato pribuzne elektrikare s 3 letym ucebnim oborem ano. Jenze ani VS revizak netusi. Musis si to vymyslet sam. 2,5MWh pres fazi mesicne je dostatecnym dukazem, ze to jde :-)))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 17. 2. 2020 17:43

Člověk potřebuje občas zapnout víc spotřebičů najednou a ne čekat s rychlovarnou konvicí, až se vypne mikrovlnka, protože se zároveň vaří na sporáku, peče v troubě, sváří a brousí v dílně, seká tráva na zadradě, do toho jede pračka, lednička, ohřívač vody, čerpadlo čerpá vodu ze studně, apod.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 17. 2. 2020 17:49

Naprostý souhlas. Pro RD na vesnici je 3*25 ideální volba. Zároveň věřím, že kašpaři s pražského satelitu to zvládnout za 1*15...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 17:54

presne tyhle reci vedou vyuceni (v tvem pripade pribuzni) elektrikari. A lidi, kteri si potrebuji obhajit, proc rocne zaplati o par (nekdy i desitek) tisic navic :-)

Takovych mudrcu znam 12 do tuctu, treba tento chtel setrit a koupil si za 600.000 mFVE :-) A k tomu jeste EV za mega? :-))) https://youtu.be/v6GwvO7AsGk a navratnost pres 100 let !!!

Ono taky jde o to, ze ta sazba, kde mas 24 hodin denne kWh za 1,42 Kc (kalkulovano s cenou 899 NT a 899 VT a sazbou D57 1x25A u BEE) holt by mela skorem 3 nasobny pausal na 3 faz :-) Tak a kdo realne setri? A jeste by mela 2500 kWh x 0,60 Kc Oze mesicne navic priplatek ... Fanda z Cernych vOfci setri?

To co jsi popsal, kdyz zapnes najednou s 11kW sporakem, tak ti vypali i 3x25A, staci pustit flexu na te nejzatizenejsi fazi, jenze to vse najednou nezapne nikdo, viz soudobost. A navic si to zacnes vice hlidat jako ti v reportazi a tim dale racionalizujes spotrebu :-)

Az ja tam dam prednostni rele, ktere shodi odporovou zatez pri pozadavku okamziteho prikonu, tak nebude uz ani omezeni komfortu soudobosti ;-)

Ale chapu, kdyz veris pribuznemu a bojis se rizika a manzelky, tak to za tech par tisic nestoji (pokud netopis a neohrivas vody a nedosahnes aspon 10-15 MWh za rok, tak to budou jen jednotky tisic)... Je to o objemu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 17. 2. 2020 18:10

Nemůžu mít jistič 1x25A, když mám třífázový motor v čerpadle, brusce, i sporák je připojen na 3 fáze.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 17. 2. 2020 18:22

Ti rekl pribuzny elektrikar, ja vim :-)

-- 17. 2. 2020 18:28 --

Tak si to rozebereme:

Sporak urcite NENI na 3 faze, stale je na 230V, i kdyz jsi k nemu zapojil L1,2,3 a N (+PE), tak si to muzes zkusebne v rozvodnici proklemovat a pripojit k jedinemu L1 a uvidis sam.

V jedne nem. mam 10,5 kW sporak na 1x16A jistici a nikdo si zatim nestezoval a to jsem se vyslovne ptal :-) Me se to teda podarilo shodit, kdyz jsem cvicne zapnul vsechny plotny naplno naraz... Ale pri normalnim vareni to NEVADILO.

Zbytek bude mozna pozustatek po dedovi:

Bruska? Stary motor? Staci vetsinou 1F motor s rozbehovym kondem. Zalezi jaka bruska a na co se pouziva, take mam jednu 3F, ta ma motor snad jeste od Krizika z prvni republiky.

Cerpadlo 3F jsem vyhodi, protoze odeslo samo starim (resp. Elmotor) a bazen 25 kubiku 1F nerez cerpadlem o vykonu az 13m3/h a prikonem realne zmerenym okolo 600W a podobne vodarna v akci v Tescu, 1F x 500Watt realne, tusim za 1800 Kc i s Tlakovou nadobou, na strikani zahrady nahradila Sigma pumpu, ktera odesla. Vytlak 40 metru a prutok 3600l/h a je ticha. Takze naklady na zmeny nula nula...

Tak znova, me to vychazi na tisice az desetitisice uspor rocne podle ruznych OM, celkem to jsou dobre penize, takze se mi to vyplati, kdybych dal na rady vyucenych elektrikaru a neudelal experimenty, tak bych resil zmeny dodavatelu, ktere realne nic moc neusetri, ale to, kde realne usetris, vetsina lidi netusi nebo veri vyucenemu elektrikari:-)

Pardon do elektriky nesmis hrabat, musis mit vyhlasku 50 paragraf 4 a vic tusim, to aby nekdo me tu nezaloval. Moje situace neni doporucenim, pouze konstatovanim. Je na kazdem, zda si umi spocitat, zda je pro nej vyhodnejsi D45 nebo D57, nebo cokoliv jineho, v kazdem pripade i dnes jde mit 1,27 Kc za kWh finalni cenu jen vedet jak :-))
Naposledy upravil vpe dne 17. 2. 2020 18:34, celkově upraveno 1
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků