Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 10. 11. 2023 20:33

Rop píše:Proč by to mělo být na finanční úřad?

Protože podnikání je za účelem zisku a ne ztráty, dumping není povolen pokud vím a dotovat regulované položky - cožpak to není krácení daní a DPH? Kdo první ukáže takovou fakturu? Asi si to v pondělí zjistím sám, jestli mi neodpovíš.

Ps: a už Skaut zaplatil ty škody”?

-- 10. 11. 2023 20:35 --

Jirka1277 píše:Ahoj, poprosím o radu, zda lze uzavřít s novým dodavatelem smlouvu podle aktuálně platných ceníků s počátkem dodávek cca v 1/2 roku 2024.

Bohemka měla podmínku zahájit dodávku do 6 měsíců, dnes při očekávaném poklesu cen asi většině dodavatelů nebude vadit ani 12 měsíců…
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 11. 11. 2023 08:05

Ne, to fakt není krácení daní :lol:
Ano, Skaut (respektive Kolibřík) škodu nahradil.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod retron 11. 11. 2023 10:28

Já nevím co tady pořád něco vymýšlíte, normálně to dají do vyúčtování ve faktuře po pravidelném odečtu, stejně jako zálohy nebo loni státní příspěvek a pokud bude přeplatek vyúčtují to v další faktuře.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod mirisek 11. 11. 2023 10:40

Zdravím.
Mám nabídku na elektřinu VT 3290,- NT 3090,- měs.plat 109,- (vše bez dph) fix na 24měs.
cena mi prijde super, otazka zda fixovat na 2r. ?
Jaký je váš názor?
Děkuji
mirisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 11. 11. 2023 11:06

moment vytáhnu křišťálové koule...
u koho? tak cena je to dobrá, také záleží na spotřebě, ale pokud nechceš jít do spotu, tak bych to asi vzal
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 11. 11. 2023 12:34

Pokud vam muze financak domerit fiktivní dan za to, ze nakoupite zbozi a nakup si nedate do nakladu (spotrebujete ho sami a oni vam vymeri dph jako kdybyste ho nakoupili, dali obvyklou marzi a prodali), no tak si nejsem jisty s tim, jak se ceska republika stavi k dumpingu… neco jsem slysel ale neoveroval.

Pochop ze kdyz prodavas jakoze obchodni slozku, ok, z toho se bezne bonus daval, to jsem videl. Ale aby nekdo preprodaval regulovane slozky a ten bonus dal i na ty regulovane slozky, tam uz zmizi DPH i z toho, do ceho dodavatel nema zasahovat a take v tom vidim v tom dumping. Myslel jsem si, ze na regulovane polozky nelze dat ani slevu (bonus) a ani prirazku, ze se musi prefakturovat jak je - ale asi tomu rozumite lepe.

Ale co clovek to nazor. Treba to tak i mysleli, protoze je nenapadlo, ze nejaky chytrak tam prihlasi garaz nebo sporak (kde ani za 3 roky neodebere v komodite ten bonus), jak to nakonec udelaji se teprve uvidi, anebo uz vyuctovaci faktura existuje?

Ps: statni prispevek nebo zaloha je na fakture jako vyuctovani prijate platby a nikoliv sleva/bonus/dumping na to, co ne/prodava obchodnik. Nejsem si jisty, zda “bonus” lze do faktury pridat jako “platbu” - to by pak byl vcetne DPH.

Pps: mozna Rop vysvetli, jak to bude s DPH, kdy plneni (regulovana slozka) poskytnuto bylo, tak kdo odvede DPH? Nevim zda ten bonus 2500 je s nebo bez DPH?

-- 11. 11. 2023 12:50 --

mirisek píše:Zdravím.
Mám nabídku na elektřinu VT 3290,- NT 3090,- měs.plat 109,- (vše bez dph) fix na 24měs.
cena mi prijde super, otazka zda fixovat na 2r. ?
Jaký je váš názor?
Děkuji

Pseudospot u BD byl:

srpen 2 673,60
zari 3 093,70
Rijen 3 116,70
Listopad 3 267,76

No po novem roce to nejspise vyrazne klesne prechodem na plny spot.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mirisek 11. 11. 2023 12:54

retron píše:moment vytáhnu křišťálové koule...
u koho? tak cena je to dobrá, také záleží na spotřebě, ale pokud nechceš jít do spotu, tak bych to asi vzal

u PRE
spotrebu mam +- 2,8MWh VT a 3MWh NT
asi to vemu,ta cena je dobra
mirisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EmPí 13. 11. 2023 18:43

EON se snaží dohnat konkurenty s bonusem pro nové zakoše, zvedli ho z 1000 na 2500 :-D
https://www.eon.cz/domacnosti/chci-eon/
EmPí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ... 14. 11. 2023 04:47

Sasci, misto aby snizili ceny v ceniku, tak davaji bonusy pro nove odberatele, to je vyhodnejsi jen pro ty,, kteri maji nizky odber elektriny.
...
osobne

Odeslat příspěvekod pepisis 14. 11. 2023 06:55

A jsou k tomu nejake podminky? Zrovna resim 2 mista s malym odberem. Nikde jsem nedohledal, co znamena to "az" a k jakemu ceniku se to vztahuje...
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EmPí 14. 11. 2023 07:34

Spočítej si u nich kalkulaci, 2500 ti daj jen ke službám elektrikáře 8-D, tedy tarif MAX PRO s fixem do konce 2025 ...,
2000 dávaj pro Variant PRO na 2 roky nebo ten nejzajímavější Online PRO na rok. U plynu podobně.
Souhlas, jsou to šašci, těch ceníků a tarifů, opravdu přehledná firma ... Podle OTE na to ale lidi asi slyší ... :-D
https://www.ote-cr.cz/cs/statistika/mes ... 2023-01-01
EmPí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vesuvak 17. 11. 2023 13:04

Tak jsem se s elektrinou i plynem zafixoval na rok u PPAS s tou slevou 2500,-
Tak snad bude vse ok, diky za toto forum = insporaci
Vesuvak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Feelgood 20. 11. 2023 08:44

Ahoj, mam ke dni 11.1.2024 konec smlouvy u Innogy na dobu urcitou a vypovedni lhuta je 40 dni, vychazi to nejpozdeji k 2.12.2023, jestli dobre pocitam.

Vcera jsem zalozil online smlouvu na elektrinu - Elektrina 24 u Prazske plynarenske. Myslite, ze jsou schopni za cca 10 pracovnich dni vsechno stihnout? :D Jeste jsem puvodne zvazoval EON, ted tam maji taky dobrou akci.
Dr.Feelgood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 20. 11. 2023 09:10

Pokud nejsou v PPAS extrémně přetíženi, tak by to za 10 pracovních dnů měli stihnout. Pokud ne, tak výpověď u Innogy můžeš klidně podat sám třeba 1.12.2023 :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod kockopes 20. 11. 2023 10:16

na infolince mluví o čtyřech týdnech a o operátor mi potvrdil dokonce spíše lhůtu šesti týdnů... Nejsem si jistý, že to klapne.
kockopes
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka