Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 4. 2019 15:20

Na plyn mám ještě čas do konce 10/2019 (zahájení dodávky), tak špekuluju. Elektřina je už koncem 7/2019.

Ty ceny jsi prosímtě vzal odkud? Mně BE napřímo nabídla nezajímavé ceny. Pouze aktivní obchoďák z 3E mi nabídl BE tarif Start++. Tam je ale za plyn 599 Kč / MWh bez DPH (neregulovaná část). Elektřina za 999 Kč/MWh (neregulovaná část). Kdybych se dostal na ty co píšeš, tak to je ještě větší úspora.

Útěk včas by jsi ale měl všude, u doby neurčité je to furt lepší než kdyby se ti smlouva prodloužila na dobu určitou po dalších 24 měs. (např. ČEZ).
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 6. 4. 2019 15:27

Ty ceny sly do brezna na dodavku zahajenou od srpna. Ted uz jsou vyssi momentalne asi vsude.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 6. 4. 2019 20:18

Ja mam tedy u CEZu smlouvu na odber elektriny na 3 roky uzavrenou v 12/2017 s pocatkem odberu 4/2018, a cenu drzi pokud vim, posledni rocni vyuctovani 11/2018 odpovida, a o zadnem zdrazeni me neinformovali, odkud cerpate ty informace?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 6. 4. 2019 22:16

Posli odkaz na tvuj cenik...

Mam info, ze D0X zmenili k 1.1. a ostatni vyssi sazby k 1.3. (I ty smlouvy na dobu urcitou)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 7. 4. 2019 00:36

https://www.cez.cz/edee/content/file/produkty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti/elektrina-2017/web_cenik_elektrina_na_tri_roky_moo_2017_8_cezdi-2.pdf

Nemůžou jen tak měnit ceny na dobu určitou ne? Ceníky mění, ale ty platí jen pro nové smluvní vztahy.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 4. 2019 10:01

vpe píše:Mam info, ze D0X zmenili k 1.1. a ostatni vyssi sazby k 1.3. (I ty smlouvy na dobu urcitou)

To je blbost, jaký je tvůj zdroj informací?!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 7. 4. 2019 16:47

MiASX píše:https://www.cez.cz/edee/content/file/produkty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti/elektrina-2017/web_cenik_elektrina_na_tri_roky_moo_2017_8_cezdi-2.pdf

Nemůžou jen tak měnit ceny na dobu určitou ne? Ceníky mění, ale ty platí jen pro nové smluvní vztahy.


Právě, že můžou. A ty máš právo v tu chvíli vypovědět. Pokud se ovšem o té změně dozvíš... v zákoně je cosi, že ti to mají dát vědět.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 7. 4. 2019 16:56

Nesmysl, to by si nedovolila ani BE. CEZ muze maximalne smlouvu na dobu urcitou vypovedet, zmenit cenu ne.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 7. 4. 2019 20:42

Proc jsi tedy neposlal odkaz na svuj “fixivany” cenik? Take jsi ho nenasel? Ale jen ten aktualni?

V zakone je, ze musi upozornit predem. Ne, ze nemuze zmenit cenu. O fixaci v energetickem zakone nic neni :D

Informaci mam od vicero zdroju z konkurencnich dodavatelu. Rekneme, ze ja ji potvrdit nemohu, bo u Cezu nic nemam.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 8. 4. 2019 06:08

Ja jsem prece poslal odkaz na svuj cenik. Ten je z roku 2017 ne 2019. Jsi slepy?

A ze smlouvy je jasne, ze se mi cenik meni vzdy az po trech letech odberu. Odber byl zahajen az 1.4.2018, takze mam pred sebou jeste dva roky odberu za cenu z roku 2017.
Obrázek
Kapisto?

V minulosti jsem tu nekolikrat psal, ze se trend zlevnovani elektriny obratil a je lepsi fixovat cenu na nekolik let dopredu.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=12029317#p12029317
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 4. 2019 12:58

Mně u doby neurčité (eTarif) jak jsem psal ČEZ cenu měnil a v rozhraní u nich na webu jsou mezi dokumenty ceníky.

Budu tedy od nich taky jelikož jsou drazí přecházet nejspíše opět k BE.

Stále ale doufám, že se objeví nějaký "normálnější" dodavatel jak BE s rozumnou cenou. Mají to ale většinou ti ostatní dost přepálené.

Btw. od Skautů jsem už obdržel VOP k elekřině u Yello a stručnější VOP jsem ještě neviděl. Docela se mi to zamlouvá (až na tu cenu).
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 9. 4. 2019 10:22

Myslel jsem cenik pro rok 2019, verejny dodavatel je povinen vydat aktualizovany cenik s platnymi distribucnimi cenami, nebo snad ne? :-) Jak zjistis skutecnou placenou cenu za 1 kWh?

Jakou sankci ma dodavatel, kdyz zmeni cenu a nedodrzi smlouvu? Zadnou obvykle, pouze muzes vypovedpet bez sankce.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 10. 4. 2019 11:15

Tak je to jak jsem si myslel. BE nepřistoupila ke kodexu ERÚ, ale udělala si vlastní, který na první pohled včetně článků vypadá jako kdyby s ním souvisel.

Odpověď:
"Bohemia Energy entity s.r.o. nepřistoupila k Etickému kodexu ERÚ, svůj etický kodex sestavila podle tohoto kodexu. V preambuli uvádějí : „ Etický kodex v maximální míře vychází ze Vzorového etického kodexu vydaného Energetickým regulačním
úřadem.“
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XRPD 10. 4. 2019 12:46

U Bohemia Energy se musí mít člověk pořád na pozoru :!: ... vždycky se tváří že, něco plní, ale realita je obrácená:.............. "v maximální míře" je oblíbená formulace právníků, když vědí že to tak nebude.
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 4. 2019 14:10

Najdi 3 rozdíly ;-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků