Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 8. 6. 2019 12:00

Mám Skaut elektřinu Yello od 1. 3. 2019, distributor čez jako tradičně v polovině dubna udělal odečet, ale do dnešního dne Yello neposlalo fakturu...to už je značně dlouhý čas, téměř 2 měsíce...nebo že by fakturu vystavil až za 14 měsíců v květnu 2020 ?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Markil 8. 6. 2019 23:24

Teď koncem května chodily faktury za březen. Takze si dávají na čas...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 9. 6. 2019 09:55

Radek.Hulan píše:
A nový ceník takto. Co se ale dívám, není to špatná cena


Plyn: napriklad 720/89 Kč vs. 599/0 (odkaz viz 6. 6. 2019 04:39)

To je malinko rozdil, na zbytecnem pausalu je to treba o 1300,- (s DPH) za rok navic (a zalezi na odberu).

:!: :?: A chape nekdo, proc zvysuji stalou platbu (u obchodni slozky!) s objemem, kdyz nesnizuji cenu za MWh? No tvl to je dobry ojeb. :!: :?:

Edit: Ele: 1400/50 vs. 999/0 (odkaz viz 6. 6. 2019 04:39)

Ehm, jen na pausalu, za jejich usmev (kdyz vubec nic neodeberes) navic hnedle o 12x50x1,21=+726 Kc/rok navic a vlastni energie drazsi o 41%

To jen takove rychle porovnani ;-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branator 10. 6. 2019 15:24

Souhlas s vpe. Dávejte si pozor jak na cenu, tak na měsíční poplatek obchodníka.
Zejména u našeho malého odběru el.energie (1 až 1,2 MWh za rok je levnější dodavatel s vyšší cenou za kWh, který poplatek neúčtuje než dodavatel, který má nižší cenu za kWh, ale účtuje si měsíčně poplatek.
Prostě to kontrolujte na TZB kalkulátoru, tam v detailech vidíte vše.
branator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 10. 6. 2019 15:30

Tak já s tím momentálně neudělám nic...Musím pamatovat na 3 měsíce výpovědní lhůtu únor další rok.

Při spotřebě cca 4 MWh elekřina a 11 MWh plyn to není dramatické, ale stejně.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 10. 6. 2019 20:57

tady na foru se resi korunove uspory...a pro nekoho par tisic jen za zmenu dodavatele "neni dramaticke" ;)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 11. 7. 2019 16:53

Tak po dvou letech u Elimonu pres Aukcni centrum prechod ke Skautům. Citelný nárůst ceny, ale jinde to podle hledání není lepší.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rondor 29. 7. 2019 13:28

Zdravím,

poměrně nečekaně jsem zdědil nemovitost a v energiích jsem zatím nový. Koncem roku bude končit 12měsíční akční cena PLUS od Bohemia Energy jak na plyn tak na elektřinu a mám si prý vybrat, jaký jiný jejich produkt chci. Z těch, ke kterým se jako ne "nový zákazník" dostanu, mi to vychází na Jubileum u plynu a Klasik pro elektřinu.
Nevím co si myslet o Energie A++, podle vývoje za posledních 12 měsíců se to zdá výhodné, ale co já vím, co bude dál na burze?
Podotýkám, že bohužel změna dodavatele v tuto chvíli není možná, takže vážně můžu vybírat jen z jejich produktů.

Prosím o radu, spadl jsem do toho po hlavě a dělám to prvně v životě..
Děkuji
Rondor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e-osobne 29. 7. 2019 13:32

Naposledy upravil e-osobne dne 29. 7. 2019 17:13, celkově upraveno 1
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rondor 29. 7. 2019 16:21

Uvedený odkaz mi nefunguje.
Věc je složitější v tom, že jsem nemovitost zdědil pouze ve smyslu starání se o všechny smlouvy, poplatky, daně a tak dále. Zemřel děda, který měl všechny tyhle věci na starost, ale domek dál patří babičce. Ta ale ani neví, kde má pojistky a v životě se o tyhle věci nestarala.. Podobně jako já, jenže hodný vnouček se o ni teď přece postará.
Rondor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e-osobne 29. 7. 2019 17:09

Však ano, jestli byla smlouva na zemřelého, můžou pozůstalí smlouvu vypovědět, doloží to úmrtním listem, a uzavřít si smlouvu vlastní s kýmkoliv. Vypovědět můžou okamžitě, nemusí čekat na nic.

https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/jak-odstoupit-od-smlouvy-s-dodavatelem-elektriny-nebo-plynu
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rondor 29. 7. 2019 18:12

Snažíte se pomoct a já Vám za to děkuji, ale změna dodavatele skutečně bohužel možná není.
Babi měla jako věno statek, děda se o něj staral.. Tudíž je vše napsané na babi, i když to fakticky dohadoval a vyřizoval děda, kterému papírově vlastně nikdy nic nepatřilo. Pro teď můžu vybírat jen z nabídky BE, změna je možná až příští rok..
Rondor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 29. 7. 2019 18:47

Ty jsi baron Prasil?

Prece nejsi debil, psal jsi, ze jsi dedil, ale kdyz dedovi dej mu pambu vecnou slavu nikdy nic nepatrilo, co jsi knkretne zdedil? Jaky mas pravni vztah k odbernemu mistu, nemovitosti?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 29. 7. 2019 22:48

A ty neumíš číst? Přece to vysvětlil... "Zdědil" jen tu práci s vyřizováním. Vlastník nemovitosti zůstal stejný...

@Rondor: v produktech BE se nevyznám, ale
1) ujistil bych se do kdy smlouva platí a kdy lze vypovědět viz https://www.dtest.cz/clanek-4888/zadost ... ce-energie
a jak to nejdříve půjde zmizel od BE pryč...

2) pokud to nelze odejít hned, z jejich produktů bych vybral hlavně něco, čím se zase nezavážu na další období. A kde budu mít co nejlevnější a pevně v ceníku danou tj. z ničeho neodvozovanou cenu. A to do konce období, do kdy je závazek. Pak hlídat cenu a v případě zdražení dát vypověď z důvodu nesouhlasu s novou vyšší cenou. To samé lze i v případě změny obchodních podmínek

Ceny energií půjdou podle všeho nejspíš ještě pár let nahoru. Takže Energie A++ půjde nahoru. U Klasiku sice jestli to chápu dobře ušetříš 1/12 z neregulované části ceny dominantního dodavatele (tj. velmi drahé ceny) , což tedy je nic moc... Háček je pak hlavně v tom, že dominantní dodavatel bude skoro jistě zdražovat a protože cena Klasiku se odvíjí od jeho ceny, tak BE tím pádem automaticky zdraží taky a to bez možnosti dát výpověď pro nesouhlas s novou vyšší cenou.. Skvělý trik BE jak ochcat zákazníky a zdražovat bez rizika, že po zdražení utečou... A to jsem jen v rychlosti mrknul na ceník, tak nevím, jaké další záludnosti jsou skryty v podmínkách...

Nějaký opravdu normální ceník s pevnou cenou tam nemají???
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 29. 7. 2019 23:17

... A s tím současným plusem to moc nechápu.. Proč nemůžete dát výpověď a odejít? Na webu uvádí, že je to výhodná nabídka na 12 měsíců a bez závazku, tj. smlouva na dobu neurčitou s 3 měsíční výpovědní lhůtou...
Markil
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků