Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 19. 11. 2020 23:00

Bez zavazku to je, ale to bys musel fakticky podat vypoved drive, nez objednavku a to nejde, takze nehrozi, abys za 3 mesice mohl ukoncit vypovedi, kdyz vypovedni doba je nejmene 3 mesice a v urcitych pripadech 6 mesicu, pokud byl dodavatel vychytraly a vypovedni dobu neuvedl ve smlouve nebo VOP (postupuje se dle § 1999/1 Obc.Z.) a vypoved tezko muzes podet v prosinci na smlouvu ucinnou od ledna :pozor

Ale muzes se zkusit dohodnout na smlouve na dobu urcitou, nekteri na to dokonce maji ve smlouve kolonku. Pak se urcite bezdodavatele nebudou branit prodlouzeni :tleskani
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Huclik 20. 11. 2020 16:36

Od října jsem s elektřinou taky u Bezdodavatele kvůli lepší ceně, ta výpovědní lhůta je tam klasicky 3 měsíce, co jsem se díval, asi jsem ještě neviděl dodavatele se 6, ale neříkám, že to není možné.
Huclik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zc 20. 11. 2020 18:08

Já jsem sice taky neviděl VOP dodavatele energie, kde by byla přímo uvedena výpovědní lhůta 6 měsíců, ale nic není nemožné.
Ale co jsem u některých dodavatelů viděl (před několika lety), tak výpovědní lhůta u smlouvy na dobu neurčitou končila na konci následujícího čtvrtletí po doručení. Tzn. pokud takový dodavatel obdrží výpověď 1.1., tak následující čtvrtletí končí 30.6.
Např. VOP pro produkt "Energie jinak" od rodinna-energie.cz pro smlouvy na dobu neurčitou neuvádí žádnou výpovědní lhůtu, alespoň jsem ji tam nanašel. Pak by se mohlo postupovat podle výše uvedeného § 1999/1 NOZ a smluva bude končit ke konci kalendářního čtvrtletí výpovědí podanou alespoň tři měsíce předem (tzn. v nejhorším případě i těch 6 měsíců.) V kakulátoru na tzb-info je sice uvedeno, že výpovění lhůta je 3 měsíce začínající následující měsíc po měsíci doručení, ale ve VOP jsem to nenašel.
VOP konkrétního produktu je pořeba číst.
zc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 23. 11. 2020 12:01

Bingo :-)

No a ty 3 mesice vypovedi, realne az 4, ti taky moc nepomohou, kdyz se podivas na grafy treba roku 2018, kdyz si vsimnes 1. ze vyskocila cena vysoko tak platis dalsi 4 mesice ...
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 23. 11. 2020 12:15

Vse se da resit. (Fakovy samoodecet)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 23. 11. 2020 13:26

Jak kdy, mě při změně dodavatele přišel cez na mimoradny odecet ikdyz jsem samoodecet dal (realny zadny fake).. A opravili si ho asi o 100kwh kery mezi samoodectem a cezem přibyly
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 23. 11. 2020 18:16

Já samoodečet obvykle nabízím, ale zatím každá společnost odmítá, že to prej nějak odhadnou na základě historie. Naposledy při přechodu ČEZ-EON to paradoxně ČEZ odhadnul tak mizerně, že jsem měl u nich zajímavý přeplatek, nicméně u EONu o půl roku později nedoplatek asi 15k :-D Asi neuměli vzít v úvahu, že bude zima nebo co...

Mimochodem, EON má dvouletou smlouvu nastavenou tak, že trvá dva roky a jeden den, trochu mě to překvapilo, nicméně nový dodavatel mi skutečně začne dodávat až od 02.01. místo 01.01., radši jsem si to ještě dnes ověřoval.
Mr.Scully
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 23. 11. 2020 18:46

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 23. 11. 2020 18:50

aaischa píše:Jak kdy, mě při změně dodavatele přišel cez na mimoradny odecet ikdyz jsem samoodecet dal (realny zadny fake).. A opravili si ho asi o 100kwh kery mezi samoodectem a cezem přibyly


A dal jsi odecet distributorovi anebo jen obchodnikovi?

Pokud jsi udelal odecet v den ukonceni anebo zapoceti noveho a distributor v jiny den, tak si nemaji narok opravovat :-) Muzes podat reklamaci na vyuctovani (to muzes vlastne vzdycky, i kdyz ti odhadnou stav ke zmene dodavatele a on ti to z libovolneho duvodu NEVYHOVUJE). K tomu staci pouzit formular, ktery je povinnou soucasti faktury.

Je pravda, kdyz zmena dod. je daleko od terminu periodickeho odectu, a misto je zajimave, v ramci dovytizeni rozvodaka dojde k odectu, myslim, ze to losuje pocitac sam :-) Ale s tim jsem se setkal fakt jen vyjimecne. I obchodnik si o kontrolni odecet muze distribuci pozadat z vlastni iniciativy a proto bych na nejaky fake moc nespolehal.

-- 23. 11. 2020 18:54 --

Mr.Scully píše:Já samoodečet obvykle nabízím, ale zatím každá společnost odmítá, že to prej nějak odhadnou na základě historie. Naposledy při přechodu ČEZ-EON to paradoxně ČEZ odhadnul tak mizerně, že jsem měl u nich zajímavý přeplatek, nicméně u EONu o půl roku později nedoplatek asi 15k :-D Asi neuměli vzít v úvahu, že bude zima nebo co...

Mimochodem, EON má dvouletou smlouvu nastavenou tak, že trvá dva roky a jeden den, trochu mě to překvapilo, nicméně nový dodavatel mi skutečně začne dodávat až od 02.01. místo 01.01., radši jsem si to ještě dnes ověřoval.


Zase jsi nedaval pozor:

1) vetsina obchodniku ale na zadani kontrolniho odectu ma nastroj, ktery muzes pouzit naposledy nejcasteji v posledni den smlouvy, vsechny firmy holdingu BEE navic umi udelat mimoradnou fakturu az 11x rocne (v cez uzemi bezplatne) + 1x k 31.12. zdarma u vsech distribucnich uzemi + zdarma periodicka fakturace.

A u distribuce si muzes z vlastni iniciativy zadat samoodecet kdykoliv (odecet ke zmene dodavatele se u distribuce ale zadava nejdrive nasledny den po skonceni smlouvy a nejpozdeji 5 pracovni den po skonceni smlouvy!). Jinak by se jednalo o kontrolni odecet k datu nahlaseni a uz to nemusi sedet s konecnym/pocatecnim stavem zmeny dod. U 31.12. jsou pravidla lhut zase jina. Tusim ze do 20.1.?

A to uz se tu probiralo mnohokrat, ze hlasit stav opoustenemu obchodnikovi je nadbytecne, viz vyse...

2) dalsi mylka, to je prece standardni beh lhut podle obcanskeho zakoniku, smlouva standardne (neni-li dohodnuto jinak) konci ve stejny den, ve ktery zacala. Tedy +1 den navic. V Obcanskem zakoniku si to dohledej.

Ale napriklad Innogy ze si pridava jeste jeden den navic, co mi kdosi tvrdil. Zkuste dohledat ve VOP.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 27. 11. 2020 07:12

Netušíte někdo, v jakém stavu je převod Energie ČS pod Bohemia Energy?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 11. 2020 18:07

V zadnem, zmenu uvidis v obchodnim rejstriku, do te doby je to myslim vse jen o smlouve budouci.


Ps: ERU dnes vydal regulovane ceny na 2021.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 30. 11. 2020 19:30

.. a jsou nizsi..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 30. 11. 2020 20:08

ale ne o moc,aspon Praze na d56...rocne mi to udela asi 100kc,pri spotrebe 7MWh
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2020 09:22

Ceny na 2021

České Teplo ... obchodní cena se nemění, zavádí se ale stálý plat 29,- (původně 0)
Ceník 2021 zveřejněn dnes 9:20
Ceník 2020, odstoupení možno doručit do 21.12.2020

Fonergy ... obchodní cena se nemění, stálý plat zůstává 0, ceník bude na webu dnes
Naposledy upravil vpe dne 1. 12. 2020 09:25, celkově upraveno 2
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 1. 12. 2020 09:23

Takže České teplo mi odpadá z výběru kandidátů na byt D02d.
Jsem zvědav, zda někdo u komodity pro rok 2021 zachová 0 stálý plat..
Asi tedy přejdu s bytem taky k e.onu (1,299 / kWh). Poslal jsem MGM dotazník - doporučil jsem sám sebe jako nového zákazníka (tam by mělo být automaticky 1500 na účet) a pak jestli nabídnou ještě nějaký bonus (počítám 1.000-1.500 bez DPH do faktury) tak to hravě vrátí za stálý plat za komoditu (2160,- za 2 roky) a ještě něco zbyde..
Naposledy upravil Taki dne 1. 12. 2020 10:17, celkově upraveno 3
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků