Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod rufss 15. 11. 2019 08:17

Odber elektriny bez smlouvy je odber neopravneny, neverim, ze to distributor zpetne neresi.
https://www.usetreno.cz/slovnik-pojmu/neopravneny-odber-elektriny/#gref
Ja vim, ze takovy CEZ dokaze pri odhaleni neopravneneho odberu napocitat podle nejake vyhlasky ERU a vyuctovat statisicove castky.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 15. 11. 2019 17:05

Ale ty tu smlouvu nakonec prece uzavres. A kdo prokaze, ze v mezidobi byl nejaky odber, ha? :-) Mysli hlavou. Jde o 1, max 2 mesice. dstribitoruv prijem z pausalu vs. jeho naklady s demontazi a zpetnou montazi, ehm.

Je bezne, ze jedna smlouva nenavazuje na druhou co do terminu, pokud navazuje stav meridla, nikdo to nebude a (nema jak) resit, at veris nebo ne.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rufss 15. 11. 2019 18:39

Asi mas pravdu, podle stavu elektromeru bude odber nakonec uhrazen. Defakto ted kdyz se kazdorocne zdrazuje, se muze i vyplatit pri ukonceni smlouvy nahlasit v samoodectu vyssi stav ciselniku.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 16. 11. 2019 02:30

Jde o max do 1000 Kc v pripade treba D57d a 2 mesicu kdyz je umis natahnout. Na tom obchodnik nema zajem a odberatel to neumi anebo cilene nedela a urcite ne casto.

distributor nekdy, namatkove, pri zmene dodavatele, pokud je meridlo pristupne, si tam posle technika i bez tveho vedomi.

Tip: 2-6 dnu po zmene dodavatele (po terminu zahajeni dodavky) zavolej distributorovi a zjisti posledni stav a jeho status (odhad, nahlaseni starym, novym, samoodecet, odecet technikem) a podle toho se zarid (samoodecet). On totiz muze uz stav mit odecteny :-)

Ted se mi to stalo. System u distributora jim ukazuje anomalie a poznaji, kdy pribyl clovek v byte apod. Tvrdil mi to rozvodak :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 1. 12. 2019 19:43

Mám byt v Mostě, elektřiny je tam cca 2250 kWh ročně, plynu cca 1 MWh ročně.
Mám to teď oboje u Fosfa, no poslali že bude změna podmínek, že můžu odmítnout (jinak bych to neřešil)
Koukal jsem do kalkulátoru na TZBinfo, kdybych to převedl pod Bohemia Energy Start++, tak je to o 2 tisícovky ročně levnější.

Zkušenosti na netu s Bohemia Energy rozporuplné, jak to vidíte tady?
Ta změna OP pouhým vyvěšením na jejich netu je reálná? Přijde mi to vůči spotřebiteli divné.
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 4. 12. 2019 06:32

Tak mé peripetie s e^2 pokračují.
Reklamaci mi neuznali, tvrdí, že pro mne platí ceník 2019. Podepisoval jsem v r. 2018, před podpisem smlouvy jsem si ještě u nich telefonicky ověřoval, že pro mne platí ceny 2018 pro celou dobu trvání smlouvy, což mi bylo potvrzeno. V ceníku (který je přílohou smlouvy) je v kapitole popis produktu napsáno:
...
2. Produkt je vázán na dobu určitou v délce dvou let s GARANCÍ NEZVYŠOVÁNÍ CEN DODAVATELE (ty verzálky tam má dodavatel).

Nyní mi tvrdí, že ta garance neznamená, že to nemůžou zvýšit a že jsem měl proti ceníku 2019 brojit 3 měsíce od jeho vydání.

Ve smlouvě je v kapitole "Platby a cena" ohledně ceníku jen toto: "Cena za odebranou elektřinu a ostatní služby dodávky je stanovena Ceníkem." Pod vlastním textem smlouvy je v pdfku na třetí straně onen ceník z 2018 (nadepsán CENÍK), který tedy já považuji za jediný platný během platnosti mé smlouvy.

Jak to vidíte?
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 12. 2019 09:31

regulátor?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 4. 12. 2019 10:20

ROlda78 píše:regulátor?

Jo, což to nakonec na 99,9% budu muset poslat na ERÚ. Spíše mi šlo o názor, jak vnímat, když ve smlouvě je uvedeno jen, že se to řídí ceníkem (že tam není exaktně napsáno, že se to řídí ceníkem, platným v den uzavření smlouvy). Zda prostě nestačí, že je uvedena ta garance v ceníku, který tvoří nedílnou část smlouvy.

Jak se stavíte k dalším platbám jim z mé strany? Já už jsem jim dal podnět, aby mi zálohy vyjmuli ze SIPO. Fakturu jsem jim zatím neplatil, nicméně, teď už bych (po zamítnutí reklamace z jejich strany) asi měl, ale napadlo mě, že bych to udělal stylem zápočtu dle §1982 o.z., kdy mám vůči nim pohledávku na zaplacení náhrady za nedodržení standardu lhůty na vyřízení reklamace, od toho jim odečtu nedoplatek z faktury a na rozdíl jim napíšu číslo účtu, kam mi to mají poslat. Oni samozřejmě nic nepošlou a já jim budu pravidelně jejich dluh vůči mně co měsíc o každou zálohu snižovat a tím neporuším smlouvu či VOP, že nehradím faktury či zálohy.
Má tato moje konstrukce nějakou trhlinu?
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 12. 2019 10:30

mám tarif Elektřina na 2 roky od ČEZu, uzavřenou koncem 2018
platí stále (i od ledna) stejné ceny jako tehdy (v době podpisu) nebo se ceny (třeba jen distr. sazba) pro mě mění?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rufss 4. 12. 2019 16:44

Ja mam treba ve smlouve s CEZem se zafixovanou cenou na 3 roky primo uvedeno datum, ke kteremu je platny cenik.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filas81 4. 12. 2019 17:48

taky mám aktuálně individuální nabídku od čezu zafixovanou na 2 roky od konkrétního data.
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marax1 4. 12. 2019 19:39

A co dodavatel Energie CS ?
marax1
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rufss 4. 12. 2019 20:37

To budou stejni hajzli jako CS a.s. ;-)
Naposledy upravil rufss dne 4. 12. 2019 21:20, celkově upraveno 1
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 4. 12. 2019 21:12

Ja je mam, platim a nikdo neotravuje. Uvidime az budu nekdy vypovidat. Jen me lanaril CEZ zpet a nabizel standardni ceny, tak jsem odmitl s tim, ze nechci platit o tisicovku rocne navic :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 5. 12. 2019 02:34

@taki : i kdyz mas fixovanou, tak ti ji dodavatel MUZE ZVYSIT, ale musi ti to dohodnutym zpusobem OZNAMIT a ty mas moznost bez sankce odstoupit od smlouvy (neplest s vypovedi). Pokud mas jiny pravni nazor, od nejake autority, posli citaci...

ROlda78 píše:mám tarif Elektřina na 2 roky od ČEZu, uzavřenou koncem 2018
platí stále (i od ledna) stejné ceny jako tehdy (v době podpisu) nebo se ceny (třeba jen distr. sazba) pro mě mění?


Samozrejme, ze fixovana je pouze silova elektrina VT, NT a poplatek obchodnika, ja mam aktualne u BohemiaEnergy 899, 899, 0 viz priloha, posledni tri radky... Ostatni ceny meni defakto stat v listopadu. Ty je muzes ovlivnit zmenou Sazby a jistice. Samozrejme ze vybrat si sazbu, ktera vyhovuje tobe a ne podminkam.

Jo a ta “spatna” bee ma po prihlaseni na adrese
https://kancelar.bohemiaenergy.cz/Documents
aktualne platne ceniky ke kazdemu odbernemu mistu, takze vidite presne rozepsano, za co platite (doporucuji vzdy si ulozit ten cenik, protoze tam je jen aktualni a nikoliv historie)...

Jo a dobrat se k finalni cene, tak tz polozky staci spravne secist a vedet, co kam patri, nezapomenout na 495 OZE a na DPH. Tohle viz priloha vychazi na 2,0x Kc za kWh i s DPH a OZE ve VT i NT!

Kdo z vas to ma? Nikdo ;-)
Přílohy
B2ED18A1-F500-405F-8308-C268A39E46D3.jpeg
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků