Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod D.roak 1. 3. 2019 10:19

pokud byl centropol pred skauty. tak na webu nekde pisou pro ty priklady kdy centropol. Uvedl jiny stav k 31.12. tak pokud reklamaci centropol neresi. Tak resit pres TGI. tak me centropol zaevidoval k 31 stav co jsem nahlasil i s fakturou to sedelo. pokud jhsem nekde cetl ze pro obchodniky je nejzasadnejsi stav ktery je odecten prac distribuce
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 1. 3. 2019 12:10

Odečet prac. distribuce se dělal v únoru, proto taky z eonu už přišla faktura s jinými stavy - evidentně zjistili, že i v tom únoru bylo ještě pořád méně, než bylo na faktuře Centropolu k 31.12.2018. Nicméně z těch stavů je jasné, že je to k tomu konci roku opět nějaký odhad a stále o hodně vyšší než byla skutečnost...
Čekám, že až se Cenropol rozhoupe, tak opraví fakturu, aby seděla s eonem. Jenže to pořád neřeší mou reklamaci a problém - potřebuji to opravit dle skutečnosti - samoodečtu. Navíc mne zaujala ta "pokuta" za prodlení řešení reklamace 600 Kč za den. Ta by nebyla marná z nich vydolovat :-D :-D :-D
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 1. 3. 2019 23:20

Ja vam to rikal, samoodecty hlaste DISTRIBUTOROVI a ne obchodnikovi od ktereho utikate ;-)
Tak bych to delal ja, pokud by mi tech par kacek stalo za to.

Komu neni rady...

-- 1. 3. 2019 23:27 --

vpe píše:27.2. Tak a do zitra je posledni sance sjednat elektrinu za 899 / MWh a plyn za 496 / MWh (s 0 pausalem) - na 1 rok :-)


plus je mrtev https://www.bohemiadirect.cz/plus elektrina 899 a plyn 496 / MWh

At zije PLUS https://www.bohemiadirect.cz/energie elektrina 1210 a plyn 650 / MWh

Je od 1.3. nekdo vyhodnejsi?


Ps: ale pozor, BEE neni nic pro radoby chytraky, kteri nevedi, co delaji, a co na ne ciha v lese - musite byt jeste chytrejsi nez oni
https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/7 ... i-poplatek
http://www.energetickegestapo.cz/bohemi ... ity-s-r-o/

Podobne jako McDonald podnika v reakitach a ne v gastro, tak BEE podnika v fakzturaci smluvniho poplatku, ten jim nejspise vydelava vice, nez marze na energiich :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 2. 3. 2019 09:20

souhlas odecty jsem hlasil jak obchodnikovi i hlavne na ditribuci a to vzdicky. Je to poucne pro ostatni ze se pro jistot uz hodi odecet i na distribuci.
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 2. 3. 2019 10:42

Tak pořád se najde asi dost odvážných/neinformovaných, kteří kvůli pár potenciálně ušetřeným stovkám k BEE přejde. Já v tomhle zastávám názor se šmejdům preventivně vyhnout. Přitom základní pravidlo je jednoduché - jakmile to začíná na české, bohemia, apod.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 2. 3. 2019 11:27

ja nevim nikdy jsem nehledal ale u nas v praci volal jednomu typek z mnd a on řekl ze jde radsi ke skautum

skauti jsou tedy nova progresivni forma v energetice?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 3. 3. 2019 23:11

Na malý odběry elektřiny se skauti už, díky paušálu 581,- ročně moc nevyplatí.. na plyn to ještě ujde, no do minulého měsíce jdi mohl mít plyn ještě o 39% levnější viz výše...

xls píše:Tak pořád se najde asi dost odvážných/neinformovaných, kteří kvůli pár potenciálně ušetřeným stovkám k BEE přejde.


Moc jich neni no visící už tam jsou (největší akt. dodavatel).

Smlouva je na dobu neurčitou a podmínky je dobre si přečíst. Pokud to neumíš tak nic neměň, já se ptal, kdo navrhne levnějšího...

Jo a když odejdeš od skautů a pak tam chceš zpět a musíš zaplatit 500,- za každé odběrné místo :-)

To už je levnější správné ukončení u BEE - stačí e-mailem, plus jedna e-mailová reklamace. Pravda, ne každý to umí.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 3. 2019 06:56

souhlas s vpe, primarne hlasit odecet distributorovi (pres obchodnika se distributorovi taky dostane,ale k chybe muze dojit), distributor pak data posle OTE a od nich si je "stahne" zas ten obchodnik...takze pomerne dlouhy proces. Oprava dat v systemu pak nemusi by zalezitost jen jednoho mesice..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 3. 2019 15:27

Použil jsem kalkulátor ERÚ pro kontrolu faktury za elektřinu a opakovaně mě vychází cca o 300Kč vyšší částka na tomto kalkulátoru než je ve faktuře. Data zadávám přesná a správná. V minulosti se kalkulátor nikdy nespletl.
Nevíte kde je chyba nebo zda jinde existuje kalkulátor faktury?

Opravdu se mě nechce počítat hodinu spávnost každé položky v šílené faktuře, vč. srovnání správnosti jednotlivých cen apod.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod S474N 26. 3. 2019 16:41

A nebude to tim, ze tam je jina castka za jednotku?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 3. 2019 18:03

Ceny za jednotku nejdou vidět.
Navíc tam přesně zadává sazba, jistič, území, a datumy....
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 26. 3. 2019 22:10

Dej sem fakturu my ti ji zkontrolujeme :-) anebo si to nastuduj a analyzuj v excelu, da ti to nekolik hodin, nez pochopis co a jak...

Na eru muzes zatim kontrolovat jen prdukty, ktete maji v kalkulatoru a ne nejvyhodnejsi (aukcni, smluvni) ceniky.

Nicmene nevim co chces kontrolovat, obchodnik jen opisuje, co mu doda distributor a hodi si k tomu svoje.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 3. 2019 23:09

Je to rozlučková od ČEZ
Všechny faktury jsem vždy podrobně kontroloval a počítal a reklamoval, pravda šizení bylo obvyklé asi před 20 a více lety.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 26. 3. 2019 23:17

Ty jsi nasel nejakou chybu ve fakture co do vypoctu?

To snad ani nejde, mus sedet pocatecni, konecny a stav ke zmene ceny a pak nema co by nevychazelo, myslim...

Cez menil ceny 1.1. a 1.3. tak to bude nejspise tim ;)

Pohrej si s excelen, kvuli 300 to das. Regulovane ceny najdes v energetickem vestniku
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 4. 4. 2019 18:44

Minulé roky pod ČEZ jako obchodníkem i distributorem bylo vždy vyúčtování/odečet elměru v květnu. Přešel jsem k jinému obchodníkovi. Kdo určuje datum odečtu elměru? Distributor nebo obchodník? Tedy bude opět letos odečet v květnu nebo?
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků