Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audis 22. 9. 2014 09:25

ano, psal jsem že Etarif nikoliv (nepatrně nižší cena za žádnou výhodu).

Srovnání cena silovky D02d:
- ČEz prodej, produktová řada Měsíc nebo Kvartál, bez úvazku, aktuálně 1000 Kč / MWh bez DPH. Cena kolísá 750 - 1200 Kč.

- např. Feelenergy,Standart24, cena 1229 Kč / MWh bez DPH.

Domluvil jsem.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 22. 9. 2014 10:33

ono značně záleží na spotřebě a také na molochovi na vlastním/cizím distribučním území
třeba pro mě je eTarif aktuálně nejlevnější, navíc bez úpisu
také je rozdíl eTarif/eTarif FIX, rozdíl v měsíčním poplatku 12/60 Kč
hoďte si to do energiejenda.cz a nemusíte debatovat
nejvýhodnější je samozřejmě aukce
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos-2009 22. 9. 2014 10:46

@audis

Fakt nechápu, co ti bude DODAVATEL energie (v tvém případě ČEZ Prodej) zapojovat, odpojovat.

Vypadá to, že v tom nemáš úplně jasno.

Když někde vyhoří trafostanice a tvoje ulice bude bez proudu, tak jak to prosím bude to tebe lepší a budeš nějak zvýhodněn, když seš u ČEZ Prodej než když seš u jiného dodavatele? Prostě přijede tak jako tak ČEZ Distribuce a opraví trafostanici. Proto máš na faktuře za elektřinu regulovanou složku, která se jmenuje platby za distribuci. Hotovo. Volat ani nikam nemusíš, protože že jim vyhoří trafostanice, budou vědět stejně jako ty, možná i dřív (pokud nejseš doma). Nebo můžeš aktivně zavolat na poruchovou linku DISTRIBUTORA, ale stejně to už před tebou udělal nějaký důchodce z ulice.


Operuješ tady nižší cenou za MWh u ČEZu Prodej oproti např. Fosfa, Fonergy, kde když říkáš A, tak musíš říci B. Resp. ČEZ Prodej má něco jako "Pravidelné platby obchodníkovi vč. DPH - v NEregulováné části faktury za elektřinu" (lidově platba za odběrné místo), co ti k té holé ceně MWh přiúčtuje a co ona Fosfa či Fonergy nemají, takže konkrétní případ ti dám:


2000 kWh za rok, sazba D2, jistič nad 3x20 A do 3x25 A, distribuční území ČEZ:


základní produktová řada ČEZ Prodej (tj. na dobu NEURČITOU)/ Comfort - průměrná cena za kWH včetně DPH: 5,19 Kč
Fosfa - 4,78 Kč

Jestli si to nepochopil, tak ČEZ prodej má oproti Fosfa celkovou cenu silové elektřiny VT (spotřeba 2000 kWh za rok) vč. DPH o 40 Kč levnější, ale osolí ti to na "Pravidelné platby obchodníkovi vč. DPH" kde si tě zinkasuje - 871 Kč / rok oproti 0 Kč / rok u Fosfa. Nezapomeň, že se v tomto případě teď pohybujeme v NEREGULOVANÉ části faktury za elektřinu. Je to u ČEZ Prodej taková hra s čísly, kdy je prostě ve výsledku dražší.


Pozor, že v tom nemáš vůbec jasno, za to hovoří fakt, že vydáváš Čez Prodej produktovou řadu Kvartál za něco, co je "bez úvazku". ČEZ Prodej / Kvartál je s úvazkem na 12 měsíců!

Já za tu dobu, co odebírám proud, jsem od dodavatele (i v době, kdy dodavatel byl jen jeden a dodavatel se rovnal distributor) nikdy nic nepotřeboval, nikdy jsem na žádnou linku nevolal. Jen jsem přihlásil odběrné místo, posílal zálohy a platil nedoplatek nebo dostával přeplatek. Asistenční služby od dodavatele energie typu zabouchnuté klíče nepotřebuji, to mám v pojištění domácnosti.

P.S.
Nejsem majitel ani agent ani nemám žádný prospěch z firmy Fosfa ani ostatních. Jak ti tady radí, hoď si to do energiejenda.cz a máš za chvíli jasno.
Naposledy upravil karlos-2009 dne 22. 9. 2014 11:22, celkově upraveno 1
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 22. 9. 2014 11:20

Kvartál a Měsíc není s uvazkem. 12 měsíců je nástroj, kdy lze odeběhnout na něco jiného z těchto tarifů 1x za 12 měsíců.

Dík za vysvětlení těch dalších poplatků.

Stále to není velká hitparáda. Když vezmu kalkulátor Eru, tak bud platím 10 kKč, nebo 9 kKč ročně. Litr dobrej, ale hitparáda to není...

-- 22 zář 2014 12:22 --

těmi opravami, resp. změnami myslím toto: když potřebuju hadrwarovou změnu, předpokládám, že pokud účastník nemá silovku od Čezu, Čez distribuce nebude spěchat s řešením záležitosti... Jasná konečně?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos-2009 22. 9. 2014 11:35

Řiď se kalkulátorem na energiejenda.cz, na tom eru nejsou myslím všichni dodavatelé.

Jestli myslíš hw změnou změna jističe, tak je to šumák, jestli budeš u ČEZ Prodej nebo u dodavatele "Franta Vomáčka Energy", na věc u ČEZ distribuce to nebude mít vliv.


Jak není s úvazkem? Přeci když máš ČEZ Prodej řadu Kvartál, máš smlouvu na dobu určitou na 12 měsíců, tj. když si např. po 3 měsících řekneš, že bys chtěl jít k jinému obchodníku, tak nejde bez sankce odejít.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 22. 9. 2014 11:45

ne, smlouva je na dobu neurčitou.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 22. 9. 2014 11:46

navic je tam poplatek za distribuční místo jako u řady Comfort tzn. 72/měs což je poměrně dost, zvlášť u nižší spotřeby
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 22. 9. 2014 11:51

udělal jsem si kalkulátorJenda, a mám to 9900 ročně v Cez Kvartál, vs. nejlepší nabídka 9500 Kč ročně (zde bez ohledu na uvazky a další nebenefity). Závěr: uspora kosmetická.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 24. 9. 2014 10:55

Tarif Kvartal/mesic jsou do letosniho roku pomerne vyhodny, cena je odvozena od pomeru mezi referencni hodnotou a cenou na pxe, problem je ze pristi rok bude ta referencni hodnota zas o dost nize, ale cena na burze uz tak moc dolu nejde.

To, ze ma odberatel "stejneho" distributora a dodavatele muze byt vyhoda. Ja napr. resil zmenu sazby (s tim spojenou vymenu "hodin") a cely to trvalo skoro 2 mesice. Porad si to prehazovali mezi sebou, dodavatel nebyl schopen dat konkretni termin, distributor se se mnou nebavil.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gooorila 28. 9. 2014 16:27

Děkuji všem za reakce a tip na nezávislý porovnávač. Nejsem si jist, zda je vhodné jít k nejlevnějšímu dodavateli, jehož jméno jsem nikdy neslyšel, ale ve srovnávači jsou zhruba podmínky a nepřišel jsem na rozdíly, mezi třeba ČEZ a Fonergy. Tak jsem poptal Fonergy. Je na dobu neurčitou, tak v nejhorším jen za pár měsíců budu hledat znovu.

Děkuji za tipy
Gooorila
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 9. 2014 08:32

Fonergy jsou slušní, jen musíš odebírat současně elektřinu i plyn, aby byli nejlevnější. Pokud ne, tak jejich ceny už budou vyšší.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 9. 2014 10:05

Rady odborníka... :lol: .

-- 30. 9. 2014 11:21 --

Bohemia Energy 8-D :?:
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Muri1 1. 10. 2014 15:02

Jsem spočítala svoji spotřebu na plyn v Vemex en., jsme bydlime v bytu 3+1, ohrivame a varime. Jsme dostali nabytku ze budeme olatit mesicne 650 CZK.

-- 1. 10. 2014 16:23 --

Muj dodavatel Vemex energie, platim za elektrinu 1470, mam VT 2,6 a NT 2,2
Muri1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond2 2. 11. 2014 16:32

Fosfa zase snižuje cenu el. energie :shock: :
http://www.feelecoenergy.cz/news/cenik-elektricke-energie-pro-rok-2015
Dokonce už nový ceník zpracovali na http://kalkulator.tzb-info.cz/ :tleskani .
Jsem zvědav na ten plyn od Fosfy, do konce roku mají taky dodávat...
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 11. 2014 18:05

Tak teď je Fosfa bezkonkurenčně nejlevnější, dokonce mi vychází při mé spotřebě o 130 Kč levnější než Fonergy. Škoda, že nemají "internetbanking" pro správu smluv a odběrných míst.
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků