Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bond2 3. 11. 2014 07:24

Mě na maily reagují do 24h pracovního dne. Takže naprostá spokojennost. Rozdíly jednotky % bych neřešil. Ale u garáže jsem měl E.ON - cca 800,-/ rok. Ted mi Fosfa poslala rozpis na cca 60,-/rok. To už nejsou jednotky % ale více než desetinásobek. :shock:
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2014 08:01

Podle kalkulátoru na tzb-info mně pro domácnost vyšlo ještě levněji nějaké České teplo...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 3. 11. 2014 08:26

Tak Fosfa je asi první z těch, co upravili ceníky pro rok 2015 a je to na dobu neurčitou. Do konce listopadu upraví ceníky ostatní dodavatelé, takže se to pořadí teď bude měnit skoro ze dne na den :-) .
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 11. 2014 09:09

Jo, to máš pravdu, chce to vydržet a počkat aspoň do 25.11., až budou k dispozici všechny ceníky.
Akorát jsou dlouhé výpovědní lhůty, k připojení k novému dodavateli dojde spíše až k 1.4., a zrovna v zimě se nejvíc propálí.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 3. 11. 2014 09:42

Vypadá to, že bude potřeba klasicky oba dodavatele zase měnit. Vždycky, když už to vypadá, že je dodavatel solidní, tak nabere zákazníky a pak se přesune mezi ty nevýhodné. Normální výpovědní lhůta 2 měsíce, takže při výpovědi na konci listopadu by to mělo být převedené ke konci ledna.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 3. 11. 2014 09:52

3 měsíce, tzn. při výpovědi na konci listopadu dojde k připojení 1.3.2015
leda v případě kdy dojde k navýšení ceny, případně změny podmínek to lze zvladnout během jednoho měsíce
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 11. 2014 10:13

Já zatím vždy řešil výpovědi přes nového dodavatele, takže než on zprocesuje přijatou žádost a přepošle výpověď původnímu, zabralo to 2 týdny, tj. celkově to pak vycházelo na ty 4 měsíce. Ale naposledy, když jsem přecházel k Fonergy, tak jim trvalo měsíc, než to přeposlali, takže de facto jsem na přepis čekal 5 měsíců.
Asi si budu výpovědi původnímu dodavateli dávat sám a novému jenom oznámím, kdy výpovědní lhůta skončí - je tu ale vždy určité riziko, že z nějakého důvodu se to někde na cestě pokazí a odpojí mi elektroměr - to se mi stalo před 4 lety, když jsem odcházel od ČEZu a přecházel k Amper Market - někde se stala chyba a místo přepisu elektřiny mi jí ČEZ rovnou odpojil >:-( Proto jsem pak raději výpovědi nechával na novém dodavateli...
Ale letos to zkusím opět zprocesovat sám.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod retron 3. 11. 2014 11:43

ideální je kombinace, dát výpověď současnému dodavateli a zároveň plnou moc novému, oni uz se na přesném datu přepojení domluví sami (+- týden)
ze zákona a ERU na to mají snad dvacet dní, ale když jsem zdrhal při zdražení přechod během 14 dnu probehl naprosto bez problemu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2014 12:09

Jj, tak jsem to udělal taky, novému jsem dal plnou moc a pro sichr to sám vypověděl u starého...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 11. 2014 12:34

Pozor na to, že většinou nový dodavatel chce doložit kopii dopisu (příp. též emailu), ve kterém původní dodavatel akceptuje výpověď a uvádí datum skončení dodávek. Nebo požaduje kopii výpovědi, původní smlouvy a VOP původního dodavatele, ze kterých vyplyne délka výpovědní lhůty, aby mohl dopočítat datum skončení dodávek.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod XRPD 3. 11. 2014 20:43

pepisis píše:Tak Fosfa je asi první z těch, co upravili ceníky pro rok 2015 a je to na dobu neurčitou. Do konce listopadu upraví ceníky ostatní dodavatelé, takže se to pořadí teď bude měnit skoro ze dne na den :-) .

Obávám se, že nad Fosfu a České teplo se jich už moc nedostane....Chtěl bych jen důrazně varovat: Pozor si dejte na http://www.cenyenergie.cz/ - je to placený server :pozor a ani jedna z těch nejlepších tam není :!:
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 3. 11. 2014 21:38

Možná jo. Já jsem zvědavý třeba na Fonergy a potom ještě víc na plyn. Faktem ale asi bude, že rozdíly u těch nejlevnějších budou tak malé, že se mezi nimi ani moc nevyplatí přecházet vzhledem k času s tím stráveným.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 3. 11. 2014 21:49

Pak se vyplatí vybrat toho, s kým jsou dlouhodobě bezproblémové zkušenosti (=minimum či žádné stížnosti). A k takovým určitě patří právě Fosfa.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod pepisis 3. 11. 2014 22:06

Ale jo, proč ne. Já mám u el. dobrou zkušenost s AmperMarket a Fonergy. U plynu zase s BlueGas - tam u jednoho místa mi to vychází o více než 1500 levněji než u Fosfy a to BlueGas ještě nezveřejnil nový ceník, kde počítám s poklesem ceny. Mj. záleží samozřejmě na spotřebě.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bond2 4. 11. 2014 07:14

Tak to je dobrý. Fosfa ještě nedala na svůj web ceník plynu ale na http://kalkulator.tzb-info.cz už ho znají a počítají s ním. Přï filtru na smlouvu na dobu neurčitou mě Fosfa s BlueGas Dream vychází stejně. Ale jelikož je Fosfa větší stabilní podnik i se svou školkou, má volba je jasná...
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků