Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 4. 2019 15:20

Na plyn mám ještě čas do konce 10/2019 (zahájení dodávky), tak špekuluju. Elektřina je už koncem 7/2019.

Ty ceny jsi prosímtě vzal odkud? Mně BE napřímo nabídla nezajímavé ceny. Pouze aktivní obchoďák z 3E mi nabídl BE tarif Start++. Tam je ale za plyn 599 Kč / MWh bez DPH (neregulovaná část). Elektřina za 999 Kč/MWh (neregulovaná část). Kdybych se dostal na ty co píšeš, tak to je ještě větší úspora.

Útěk včas by jsi ale měl všude, u doby neurčité je to furt lepší než kdyby se ti smlouva prodloužila na dobu určitou po dalších 24 měs. (např. ČEZ).
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 4. 2019 15:27

Ty ceny sly do brezna na dodavku zahajenou od srpna. Ted uz jsou vyssi momentalne asi vsude.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 6. 4. 2019 20:18

Ja mam tedy u CEZu smlouvu na odber elektriny na 3 roky uzavrenou v 12/2017 s pocatkem odberu 4/2018, a cenu drzi pokud vim, posledni rocni vyuctovani 11/2018 odpovida, a o zadnem zdrazeni me neinformovali, odkud cerpate ty informace?
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 4. 2019 22:16

Posli odkaz na tvuj cenik...

Mam info, ze D0X zmenili k 1.1. a ostatni vyssi sazby k 1.3. (I ty smlouvy na dobu urcitou)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 7. 4. 2019 00:36

https://www.cez.cz/edee/content/file/produkty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti/elektrina-2017/web_cenik_elektrina_na_tri_roky_moo_2017_8_cezdi-2.pdf

Nemůžou jen tak měnit ceny na dobu určitou ne? Ceníky mění, ale ty platí jen pro nové smluvní vztahy.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 4. 2019 10:01

vpe píše:Mam info, ze D0X zmenili k 1.1. a ostatni vyssi sazby k 1.3. (I ty smlouvy na dobu urcitou)

To je blbost, jaký je tvůj zdroj informací?!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 4. 2019 16:47

MiASX píše:https://www.cez.cz/edee/content/file/produkty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti/elektrina-2017/web_cenik_elektrina_na_tri_roky_moo_2017_8_cezdi-2.pdf

Nemůžou jen tak měnit ceny na dobu určitou ne? Ceníky mění, ale ty platí jen pro nové smluvní vztahy.

Právě, že můžou. A ty máš právo v tu chvíli vypovědět. Pokud se ovšem o té změně dozvíš... v zákoně je cosi, že ti to mají dát vědět.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 7. 4. 2019 16:56

Nesmysl, to by si nedovolila ani BE. CEZ muze maximalne smlouvu na dobu urcitou vypovedet, zmenit cenu ne.
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 4. 2019 20:42

Proc jsi tedy neposlal odkaz na svuj “fixivany” cenik? Take jsi ho nenasel? Ale jen ten aktualni?

V zakone je, ze musi upozornit predem. Ne, ze nemuze zmenit cenu. O fixaci v energetickem zakone nic neni :D

Informaci mam od vicero zdroju z konkurencnich dodavatelu. Rekneme, ze ja ji potvrdit nemohu, bo u Cezu nic nemam.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 8. 4. 2019 06:08

Ja jsem prece poslal odkaz na svuj cenik. Ten je z roku 2017 ne 2019. Jsi slepy?

A ze smlouvy je jasne, ze se mi cenik meni vzdy az po trech letech odberu. Odber byl zahajen az 1.4.2018, takze mam pred sebou jeste dva roky odberu za cenu z roku 2017.
Obrázek
Kapisto?

V minulosti jsem tu nekolikrat psal, ze se trend zlevnovani elektriny obratil a je lepsi fixovat cenu na nekolik let dopredu.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=12029317#p12029317
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 4. 2019 12:58

Mně u doby neurčité (eTarif) jak jsem psal ČEZ cenu měnil a v rozhraní u nich na webu jsou mezi dokumenty ceníky.

Budu tedy od nich taky jelikož jsou drazí přecházet nejspíše opět k BE.

Stále ale doufám, že se objeví nějaký "normálnější" dodavatel jak BE s rozumnou cenou. Mají to ale většinou ti ostatní dost přepálené.

Btw. od Skautů jsem už obdržel VOP k elekřině u Yello a stručnější VOP jsem ještě neviděl. Docela se mi to zamlouvá (až na tu cenu).
Funkční odkaz pro 300 Kč na Revolut.cz,15 USD na Booking.com, 300 Kč na Richee, 5 GBP na Curve a 300 Kč na Twisto v mém profilu (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 9. 4. 2019 10:22

Myslel jsem cenik pro rok 2019, verejny dodavatel je povinen vydat aktualizovany cenik s platnymi distribucnimi cenami, nebo snad ne? :-) Jak zjistis skutecnou placenou cenu za 1 kWh?

Jakou sankci ma dodavatel, kdyz zmeni cenu a nedodrzi smlouvu? Zadnou obvykle, pouze muzes vypovedpet bez sankce.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 10. 4. 2019 11:15

Tak je to jak jsem si myslel. BE nepřistoupila ke kodexu ERÚ, ale udělala si vlastní, který na první pohled včetně článků vypadá jako kdyby s ním souvisel.

Odpověď:
"Bohemia Energy entity s.r.o. nepřistoupila k Etickému kodexu ERÚ, svůj etický kodex sestavila podle tohoto kodexu. V preambuli uvádějí : „ Etický kodex v maximální míře vychází ze Vzorového etického kodexu vydaného Energetickým regulačním
úřadem.“
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 10. 4. 2019 12:46

U Bohemia Energy se musí mít člověk pořád na pozoru :!: ... vždycky se tváří že, něco plní, ale realita je obrácená:.............. "v maximální míře" je oblíbená formulace právníků, když vědí že to tak nebude.
XRPD
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 10. 4. 2019 14:10

Najdi 3 rozdíly ;-)
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka