Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 3. 12. 2020 17:37

Pro wit.cz, pripadne dalsi, kdo byste chteli vyuzit me nabidky spojene s prechodem k e.onu (bonus 750 Kc ode mne na Vas ucet, 1.815 Kc od e.onu do Vasich faktur/y/):

Do SZ mi zaslete:
1) jmeno a prijmeni (osoby, na kterou bude smlouva)
2) telefon

Tot vse.
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 3. 12. 2020 17:43

To platí jen pro tarif D02, nebo i pro tarif D25? Jaké sazby mají pro D25?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 12. 2020 18:06

Ta cena pro d25 je v ceníku, na který je odkaz výše a je to i v té citaci, kterou jsem dal do svého příspěvku (1382/1229).

Musím tedy zjistit, jestli je možnost utéct dříve, jinak by to bylo až od dubna. S tou změnou vlastníka společnosti to nijak nesouvisí přece...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 3. 12. 2020 18:11

No o BE je všeobecně známo, že dělá problémy při ukončení smlouvy. Jestli už mají pod palcem i Energie ČS, tak nejspíš pozdě podanou výpověď neakceptují.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 12. 2020 18:22

A pozdě podanou odvozuješ z čeho?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod hgfdsa 3. 12. 2020 18:59

No výpovědní doba je 3 následující kalendářní měsíce a ty chceš ukončit smluvní vztah hned ne?
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 12. 2020 19:22

Nn, počítám s těmi třemi měsíci, protože Energie ČS ceník k 1.lednu nemění. Jen jsem se ptal, jestli by se to dalo obejít třeba tím, že by nová smlouva byla na mě, když je stávající psaná na manželku.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 3. 12. 2020 19:59

Ty odmeny nejsou vazany potrebou uzavrit smlouvy do konce roku, ten program e.onu bezi kontinualne..
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 3. 12. 2020 23:27

Odmeny jsou do odvolani a cenik je take do vydani noveho :-)

EneCS ma od 1.12. nove VOP,tak si precti ty puvodni co mas ... Pokud budes tvrdit, ze jsi se odstehoval na chatu a pronajal to osobe xy, tak by nemeli delat problemy se zmenou odberatele.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Taki 4. 12. 2020 07:14

Odmeny vyplaci uz roky.. Novy cenik Variant pro bude s nejvetsi pravdepodobnosti jeste vyhodnejsi.
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 12. 2020 18:15

to wit: a co odstoupit od smlouvy z duvodu zmeny VOP? pokud te vcas neinformovali, muzes to ukoncit do konce mesice,kdy jim to oznamis..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 12. 2020 21:29

Zrovna dnes jsem lustroval manželky mailbox, žádná zpráva o nových VOP. Pak jsem na webu zjistil, že ty nové vopky platí až pro smlouvy uzavřené od 1.12., čili pro mě se nic nemění. Nově od ledna mírně snižují cenu, což ale důvod pro výpověď také není. Jestli by šel přepis z manželky na mě rovnou se změnou dodavatele, to se mi nepodařilo zjistit. Resp. jestli by se to tím urychlilo.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 12. 2020 11:30

“Jestli by šel přepis z manželky na mě rovnou se změnou dodavatele, to se mi nepodařilo zjistit.”

1) Jde jen o to, zda bude dodavatel ochoten dobrovolně ukončit smlouvu. Technicky může ukončit smlouvu do druhého dne, tzv. zkrácením dodávky. Ale to musí chtít :-) Ty ho k tomu těžko přiměješ.

2) ne každý nový dodavatel bude ochoten dělat “změnu dodavatele spolu se změnou odběratele”, ani skaut to donedávna neumožňoval. Takže se dohodni s novým dodavatelem, co máš chtít už víš. Trvá to standardně měsíc, ti řekne. Pokud nemáte stejné příjmení a adresu, není v tom problém :-) Stávající dodavatel to pak jen bere na vědomí a neodsouhlasuje.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 9. 12. 2020 17:13

Příjmení i adresu máme stejné, hrotit to s využitím jiného příbuzného nebudu. Na kratší výpovědní lhůtu energie ČS nekývla, tak budu čekat do dubna. Aspoň, že od ledna mají silovku o cca 9% nižší, ale s mým 1 - 1,3 MWh odběrem za rok to moc nevytrhne :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 10. 12. 2020 17:55

Taki píše:...kdo byste chteli vyuzit me nabidky spojene s prechodem k e.onu (bonus 750 Kc ode mne na Vas ucet, 1.815 Kc od e.onu do Vasich faktur/y/):
Do SZ mi zaslete:
1) jmeno a prijmeni (osoby, na kterou bude smlouva)
2) telefon
Tot vse.

Nasimuloval jsem tabulku, pro nejčastější distribuční sazby, ze které vyplývá, kdy se ten e.on vyplatí.
- D01/02 VŽDY! (-10% až -57% oproti nejlevnějšímu dodavateli /pro relevantní spotřeby do 1,5 MWh/)
- D25/26 v některých případech, ale procentuálně to není zajímavé
- D57 (tepelné čerpadlo) - vůbec.
Viz níže tabulka v xlsx nebo pdf.

http://lpcd.wz.cz/simulace.xlsx
http://lpcd.wz.cz/simulace.pdf
Taki
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka