Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 11. 2015 11:27

Nebylo by lepší tu výpověď nechat vyřídit novému dodavateli než přemýšlet jak jim to doručit? Myslím, že snad všichni dodavatele energií tuto službu nabízejí na základě plné moci.
Pokud jde o ten sken výpovědi tak já jsem před 2 léty vypovídal smlouvu u pojišťovny AXA a naskenovanou výpověď zaslanou e-mailem mi akceptovali. Sami mi to nabídli. Jak je to u 3E ale nevím.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 11. 2015 11:44

Nebylo. Nový dodavatel by to do konce tohoto měsíce velmi pravděpodobně nestihl vypovědět a celý proces by se o měsíc zpozdil.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 11. 2015 12:06

A kromě toho většina ještě nepublikovala ceníky, takže je lepší to jednak nezdržovat, aby se všechno přepsalo na konci února, a zároveň si nechat prostor pro výběr. Kromě toho ti nový dodavatelé jsou občas i schopni tu výpověď zmrvit, pak hrozí buď sankce nebo zase zdržení.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 11. 2015 12:18

Můžete podat výpověď a pak klidně zase stáhnout. Když ale podáte výpověď, získáte strategickou výhodu - buď k 28.2. přejdete k novému dodavateli, nebo setrváte u EEE, ale celé ty tři měsíce máte čas na rozhodování.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod luky_12 24. 11. 2015 12:31

Jsem u EEE více jak 3 roky a naprostá spokojenost. I když se o tom, že je na prodej občas něco objevilo, doufal jsem, že se tak nestane. Tím, že to prodali zrovna Bohemia Energy, to mě tedy *****... Vybudovat firmu s tak prozákaznickým přístupem a pak to prodat podvodníkům z BE, k tomu nemám slov.
Na druhou stranu mi přijde, že prcháte předčasně. Než to skutečně převezmou bude chvilku trvat a je otázka, co se bude pak dít (ano nečekám nic dobrého). Každopádně je vždy možné odejít se změnou podmínek nebo ceny. Já bych doporučil zkusit a už jsem se zaregistroval na https://www.chcivyhodnejsienergie.cz/, což je akce dTestu a k ničemu nezavazuje. Uvidím, co z toho vzejde. Zimu už nějak přežiju s EEE a pak se uvidí...
luky_12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 11. 2015 13:54

V přehledu tisku na mne vybafl článek ze včerejší E15, kde je uvedeno, že EEE bylo koupeno Bohemia Energy.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 11. 2015 14:12

luky_12 píše:Vybudovat firmu s tak prozákaznickým přístupem

Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit. Pokud někdo potřeboval s nimi něco vyřizovat tak většinou asi dobře ví jak u nich ten prozákaznický přístup vypadá.
luky_12 píše:Na druhou stranu mi přijde, že prcháte předčasně. Než to skutečně převezmou bude chvilku trvat a je otázka, co se bude pak dít (ano nečekám nic dobrého). Každopádně je vždy možné odejít se změnou podmínek nebo ceny.
S tím souhlasím. Prozatím předpokládám, že je to vše podle původních podmínek a cen a až začnou nějaké změny, což je velmi pravděpodobné, tak až pak bude důvod odejít jinam, třeba kvůli nesouhlasu se změnou VOP nebo ceníku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Markil 24. 11. 2015 19:40

@Vlazy: Tak asi máme každý jiné zkušenosti. Já naopak cokoli s nimi vyřizoval, a nebylo toho málo, tak vždy vše vyřešili rychle a k naprosté spokojenosti, často pak vyšli vstříc víc, než bych čekal. Zpočátku mi dokonce dali několikrát 300 Kč bonus jako omluvu za mojí reklamaci... Na druhou stranu je fakt, že musím reklamovat skoro každé vyúčtování, takže to člověk musí kontrolovat jako ostříž. Naprosto typické je, že "zapomenou" na věrnostní bonus... Přijde mi, že tam mají dost zmatek (ale časem se to zlepšilo), ale když se ozvu, snaží se to vždy vyřešit.

@Patrik: Nějak jsi nečetl předchozí příspěvky ;-)
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 11. 2015 19:58

http://www.3-e.cz/vernostni-program/ asi už ani žádnej není :D
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 24. 11. 2015 20:10

Z webu zmizel už dávno. Nějaký čas šel otevřít jen přes tu adresu, co píšeš, ale někdy během letoška zmizel úplně (v září už to nefungovalo). Taky jsem se proto bál, jestli to nezrušili, ale pro stávající klienty, kteří ho mají přiznaný, stále platí. Jen ho nenabízejí novým (tam je teď aktuálně možné využít jen to Creedo). Vím to, protože jsem teď v říjnu bonus reklamoval u plynu a peníze mi s omluvou zaslali :-D
Trochu se ale bojím toho, že to asi nemám nikde ve smlouvě (ale nehledal jsem), takže až se do doho pustí hoši z BE, tak se nestačíme divit :-D
Naposledy upravil Markil dne 24. 11. 2015 21:08, celkově upraveno 1
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 11. 2015 20:15

Rád bych se 3E zastal, opravdu se snažili o prozákaznický přístup a jejich pracovníci byli ochotní. Jejich marketingové akce měly často dost nesmyslná pravidla, takže to chtělo občas pro získání nějakých výhod provést dost krkolomný manévr, někdy neměli úplně zvládnuté procesy: naklusal jste tam s předem vyplněnými přihláškami k odběru, tam se jim něco nezdálo, takže to začali znova datlovat do počítače, před koncem datlování jim spadl systém, takže ať přijdu odpoledne, odpoledne ručně vyplněné formuláře, že to po podepsání zase nadatlují. No ale celkově kdyby se takhle chovaly všechny energetické firmy, tak bych neřekl ani popel.

S tím, že je úprk předčasný, bych nesouhlasil. Protože se nedá očekávat odpovídající pokles cen, znamená každý měsíc urychlení odchodu odpovídající finanční bonus. Nepředpokládal bych, že hned teď v prosinci zvednou ceny, to hned spustili odchody, ale spíš na základě keců o "zvyšování kvality" nepůjdou s cenami dolů jako jiní dodavatelé. V příštím roce bych pak očekával obtelefonovávání a nucení k fixacím s "výhodnými" cenami, různé ojeby typu "garance nejlepší ceny", někdy v době dovolených nenápadnou změnu VOP z jednoduchých na *****í, atd. BE si těch podrazů vyzkoušela dost a vůbec nepochybuji, že by si je na nově získaných zákaznících nevyzkoušela.

-- 24. 11. 2015 21:18 --

wit.cz píše:http://www.3-e.cz/vernostni-program/ asi už ani žádnej není :D

Jo, když to mělo začít přinášet stálým zákazníkům slevu, tak se to najednou už nehodí.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 11. 2015 20:18

Asi tak, někdo ten obchod zaplatit musí.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 24. 11. 2015 20:33

@xls: Máš sice možná pravdu s tím poklesem cen, ale pokud se nepletu, výpověď je 3 měsíce, tj. když teď dám výpověď, tak se přechod realizuje až v březnu a to už je skoro po zimě, takže tu hlavní sezónu s největším odběrem (topím plynem) stejně zrealizuji u EEE... OK, možná bych malinko ušetříl v březnu, který je ještě chladnější, ale to už je pro mě marginalita. Já si počkám na to, co vyleze z té aukce dTestu a vyberu si dodavatele podle situace v tom dubnu. (Pokud se tedy nic nezhorší u EEE, co by mi dalo možnost okamžité výpovědi).
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod X123 24. 11. 2015 20:45

Máme začít odběr u 3E 1.2.2016 - smlouva lze do 5 dnů před odběrem zrušit. A teď ta otázka... Pokud smlouvu vypovíme, musíme se vrátit k původnímu odběrateli nebo lze uzavřít "rychle" (kdy se to vyvrbí) smlouva s jiným dodavatelem? Komu se to pak hlásí - 3E nebo původním dodavatelům?
X123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 24. 11. 2015 20:53

Otázka je, jak to máš zařízené.
Celé to máš pod kontrolou, pokud sis u původního dodavatele podal sám výpověď. Když máš potvrzeno, že smlouva končí k 31.1.2016 tak podle mě vůbec nezáleží, co s tím uděláš. Pokud by ses chtěl vrátit k původnímu dodavateli, musel bys tu výpověď stáhnout. Pokud zrušíš smlouvu s EEE, tak bys měl mít možnost uzavřít si smlouvu jinde a jen jim říct, že u stávajícího dodavatele je výpověď k 31.1. Jen bych se vyvaroval toho, dělat to 5 dní předem. To by se to taky nemuselo povést stihnout :-D
Pokud za tebe podalo výpověď EEE (mají tedy tvojí plnou moc), tak za tebe jednají oni a nemáš přímou kontrolu. Je pak otázka, v jakém je to stavu a jak se zachová EEE. Já bych si nejprve vše ověřil, že skutečně výpověď byla podaná a platí a hlavně aby pak EEE při zrušení smlouvy zase nestáhlo tu výpověď u stávajícího dodavatele za tebe zpět. To bych si nějak zkusil pojistit písemně.
Nemám s tím přímou zkušenost, jak to probíhá, ale tahle bych si to ohlídal já.
Markil
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka