Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 11. 2015 22:00

A samozřejmě předtím zrušit plnou moc. Jsou dva měsíce, času je dost. Stačí si vybrat jiného dodavatele.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 11. 2015 22:07

No mně se nejedná ani tak, abych přešel už v tom únoru, ale březen/duben jsem v cizině, tak to chci mít zařízené před odjezdem. Ten dTest je jedna z mnoha aukcí, může to vyjít dobře, ale není důvod zrovna na tohle čekat.

-- 24. 11. 2015 22:09 --

Ono obecně: výpověď je cca 3 měsíce, na objednání stačí s rezervou 1 měsíc.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 24. 11. 2015 22:15

Tak jasně, ty jsi zase v jiné situaci... Já nečekám primárně na dTest (i když si říkám, že by ta aukce mohla vyjít, že zase tolik aukcí s tolika účastníky nebývá), jen jsem si to vyhodnotil, že teď dávat výpověď je pro mě zbytečné a rozhodnu se až podle situace tak, abych vyřešil přístí zimu... Léto pro mě z hlediska energií není vůbec podstatné a i tak mám zatím jedny z nejlepších cen na trhu.

Jinak jedním z důvodů, proč si myslím, že dávat teď rovnou výpovědi u EEE je, že ani nevíme, co BE s touto firmou zamýšlí. Čekám sice změny k horšímu, ale třeba také můžou překvapit a zvolit strategii, ponechat si EEE jako levnou separátní firmu pro cenově citlivé klienty a jestli nemá EEE moc velký odliv zákazníků, nemuseli by měnit ani podmínky. Tím neříkám, že to mu věřím, ale prostě bych reagoval, až budu vědět na co. Změna vlastníka je pro mě zatím jen prvotní indikátor POZOR na ně :pozor
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 11. 2015 22:57

Jako kdyby se prostě jen změnil vlastník, tak se to dá opravdu brát jako prvotní indikátor. Když je ovšem kupující jaký je, tak je to dle mého názoru indikátor k úprku. BE nevynechala žádnou podpásovou metodu, čekat proto od ní nějakou jinou metodu myslím nemá cenu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod X123 24. 11. 2015 23:42

Markil píše:Otázka je, jak to máš zařízené.
Celé to máš pod kontrolou, pokud sis u původního dodavatele podal sám výpověď. Když máš potvrzeno, že smlouva končí k 31.1.2016 tak podle mě vůbec nezáleží, co s tím uděláš. Pokud by ses chtěl vrátit k původnímu dodavateli, musel bys tu výpověď stáhnout. Pokud zrušíš smlouvu s EEE, tak bys měl mít možnost uzavřít si smlouvu jinde a jen jim říct, že u stávajícího dodavatele je výpověď k 31.1. Jen bych se vyvaroval toho, dělat to 5 dní předem. To by se to taky nemuselo povést stihnout :-D
Pokud za tebe podalo výpověď EEE (mají tedy tvojí plnou moc), tak za tebe jednají oni a nemáš přímou kontrolu. Je pak otázka, v jakém je to stavu a jak se zachová EEE. Já bych si nejprve vše ověřil, že skutečně výpověď byla podaná a platí a hlavně aby pak EEE při zrušení smlouvy zase nestáhlo tu výpověď u stávajícího dodavatele za tebe zpět. To bych si nějak zkusil pojistit písemně.
Nemám s tím přímou zkušenost, jak to probíhá, ale tahle bych si to ohlídal já.

Díky za info. Vše zařizovala 3E - výpovědi jsem si kontroloval. Bohužel jsem nečekal tak rychlý "konec". Ještě tomu dáme nějaký čas, ale postup tedy zrušit plnou moc 3E, ukončit smlouvu, dohodnout nového dodavatele, zařídit u původních + distribuce... Na něco jsem zapomněl?
X123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod NIXON 25. 11. 2015 00:15

Zdravím,

jsem u EEE s plynem i elektřinou docela dlouho. CO bych si měl zkontrolovat na jejich fakturách? Protože jsem je vyloženě nestudoval, když mi přišla cena v normě... Ale rád bych si je zkontroloval nyní :)

Mě na vychází nejlíp :

plyn ( JHM, , 1400 m3/rok) MND
elektřina (JHM,E.on, D02d, 3x25, 6500kwh /rok) snad FOSFA /FONERGY
Možná bych oželel 200 Kč a šel u el. k MND ať se "rozčiluji" s jednou formou :D

Jaké máte zkušenosti s MND ?
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 11. 2015 06:57

MND je fajn, ale nejsou nejlevnější. Měl jsem u nich smlouvu, při výpovědi se necukají, dokonce mají retenční oddělení, které nabídne slevu. Mají vlastní internetbanking.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 25. 11. 2015 07:59

NIXON píše: plyn ( JHM, , 1400 m3/rok) MND
elektřina (JHM,E.on, D02d, 3x25, 6500kwh /rok) snad FOSFA /FONERGY
Možná bych oželel 200 Kč a šel u el. k MND ať se "rozčiluji" s jednou formou :D
Jaké máte zkušenosti s MND ?

Počkej si tak 14 dní až FOSFA vydá ceník na 2016 a jdi do do FOSFA EXCLUSIVE (plyn) a nemůžeš moc prohloupit. Když jsem k nim šel, tak jsem jim na rovinu napsal že beru MND jako benchmark a dokud budou levnější budu u nich...jen po telefonu mi potvrdili, že se s nimi taky srovnávají... ( v JMK asi největší konkurent). http://kalkulator.tzb-info.cz/ porovnává vydané ceníky, u Fosfy zatím ceník z 11/2014...ale
http://www.feelecoenergy.cz/news/snizeni-cen-energii-feel-ecoenergy-pro-rok-2016
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 11. 2015 11:58

Markil píše:Jinak jedním z důvodů, proč si myslím, že dávat teď rovnou výpovědi u EEE je, že ani nevíme, co BE s touto firmou zamýšlí.

Viděl bych to podobně jako píšou zde - http://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-ene ... asy-energy. Až na to negativní hodnocení na skupování konkurence s tím souhlasím.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 11. 2015 12:46

Když tam něco plká Písařík, který za tím vším svinstvem vždycky stál, tak je to opravdu směrodatné.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 25. 11. 2015 12:54

Dobrý článek, myslím, že to pán zhodnotil pěkně a já prakticky se vším souhlasím (a nejde vůbec o ten citát nějakého Pisaříka z BE..., to je jen úvod, k čemu se ten komentář autora vztahuje.) Potvrzuje to jen můj názor, že nemá smysl prchat předčasně. Zvláště mě zaujala myšlenka, která mě tedy vůbec nenapadla, že to oznámení o chystaném převzetí může být jen další nekalý tah BE, jak poškodit konkurenta a dotlačit jej k prodeji a že k převzetí tedy nemusí nakonec ani dojít. Tomu sice osobně už moc nevěřím, protože bych čekal, že by se EEE vůči tomu ohradila a vydala nějaké prohlášení, ale byl bych za to rád pokud by k tomu nákupu opravdu nakonec nedošlo... Každopádně ty současné výpovědi EEE, ke kterým se tu mnozí uchylují, by v tomto případě jen BE nahrávaly do karet...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 11. 2015 13:08

To o tom "chystaném převzetí" je naprostý nesmysl, protože převzetí mi potvrdili v pátek, když jsem volal do EEE.

Nevím, proč by současné výpovědi nahrávaly BE do karet. Logika tohoto tvrzení mi uniká.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 11. 2015 13:27

Tak výpověď emailem neakceptovali. A protože rád šetřím naše stromy a nedává mi smysl posílat naprosto stejný dokument ještě jednou prostřednictvím pošty, tak jsem se zeptal, zda akceptují odeslání přes datovou schránku.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 25. 11. 2015 13:33

@xls:
OK, pokud ti to potvrdili, tak tato teorie zcela padá... Jak jsem psal, taky jsem tomu moc nevěřil, protože bych čekal, že se EEE ohradí, kdyby to převzetí nebyla pravda.

(Co se týká té teoretické nátlakové akce na EEE, prostě by takové nepravdivé oznámení a s ním spojený počátek úprku klientů mohlo být jen taktikou jak zvýšit tlak na majitele EEE, aby prodal. To bylo myšleno tím nahráváním do karet)
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 25. 11. 2015 13:47

Bond2
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka