Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dr.D 13. 4. 2016 14:43

Jaká je lepší možnost?
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lukas1107 13. 4. 2016 15:09

U VIP prejde zakaznik po 12 mesicich na tarif EASY a u dTest na tarif SMART II
Naposledy upravil lukas1107 dne 13. 4. 2016 15:21, celkově upraveno 1
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 13. 4. 2016 15:17

Jestli to tedy chápu dobře: u VIP dojde po roce k velkému zdražení, kterému se vyhnu nejspíš jen odchodem a u dTestu zůstanou ceny stejné?
To bych pak radši asi zůstal u dTestu.
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 4. 2016 15:22

Mám spíš zkušenost, že když už jsem na nějakém zvýhodněném tarifu, tak mě z něj provozovatel služby jen těžko dostane. Stačí si nastavit včasné připomenutí, požádat o prodloužení za stávajících podmínek, ideálně podpořené současnou žádostí o přechod k jinému dodavateli.

Navíc vzhledem k Bohemia Energy bych asi stejně šel tak jako tak. U 3E mě nic nedrží a výběr dodavatelů energií je velký.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod miressek 13. 4. 2016 15:33

Dr.D píše:u VIP dojde po roce k velkému zdražení, kterému se vyhnu nejspíš jen odchodem a u dTestu zůstanou ceny stejné?
To je čistá spekulace. Co to ten "ceník II produktové řady SMART" je a jak vypadá jsem pátral, ale nikde nedopátral. A i jestli někde existuje, tak jak bude vypadat za rok, ví jen bohové. Za sebe tak jako tak počítám s tím, že za rok tu výpověď dám a uvidí se, jestli dají nějakou "retenční" nabídku, nebo se s nima rozloučím...
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 13. 4. 2016 16:04

Chtějí se vyhnout provizi dTestu.
VIP po roce přechází na Easy
Smart je ceník z aukce dTestu. Po roce zůstává v platnosti Smart.
Takže rozdíl tam je min. v tomto. Samozřejmě nic jim nebrání v tom, zvednout po roce ceny i ve Smart, ale je tam vyšší šance na lepší cenu než u Easy. Smart cena bude stěží horší, protože na Easy může přejít kdokoli.

Co se skrývá za další háčky u VIP nevím, u dTestu bude písemná smlouva a u VIP asi ne. Každopádně mi to přijde neseriózní. Bez dTestu by mi to nenabídli a když to přijmu, lépe na tom stejně nebudu 3 Kč rozdíl na MWh je v podstatě nic. Asistenci jsem nikdy nevyužil. Takže nevidím důvod proč to VIP riskovat a navíc obrat dTest o peníze za aukci. Příští rok se na to pak můžou vykašlat a další aukci nedělat, když by to VIP přijal každý...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 4. 2016 16:31

Kde se dá najít informace, že Smart je tarif dTestu? Jedinou zmínku o tomto tarifu jsem našel v textu dodatku https://www.chcivyhodnejsienergie.cz/re ... atek_1.pdf, nikde jinde.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Markil 13. 4. 2016 17:06

V nabídce od dTestu byly 3 dokumenty. Ten dodatek, VOP a ceník Smart. Byly ke stažení po stisku tlačítka pokračovat tj. na první stránce kde se vyplňovalo přijetí nabídky. Mám je stažený, ale jak se k nim dostat po přijetí nabídky nevím.

EDIT: jmenuje se to PDF_smlouvy_A4_16_Elektrina_CEZ.pdf, takže si stačí upravit tvůj odkaz ;-) ale jestli jsi na jiném území distributora, tak zaměň i to CEZ...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 4. 2016 17:57

Už to mám. K těmto PDF se dá dostat z e-mailu po potvrzení nabídky.

Jinak V dodatku se píše o přechodu na ceník II, který tady není.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Dr.D 13. 4. 2016 22:49

No, já v tom začínám čichat BE. Radši asi zůstanu "přikrytý" dTestem, kdyby nastaly problémy, tak to asi lidi z dTestu budou řešit, přeci jen jde i o jejich pověst...
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xmoravej 14. 4. 2016 08:40

Určitě bych si *velmi* rozmyslel akceptovat tu VIP nabídku, kterou teď EEE rozesílá emailem.

Dle dTestové smlouvy se po 12 měsících bude přecházet na ceny SMART, které v tuto chvíli nemá EEE připravené. Na dotaz mi sdělili, že je budou mít cca za 9 měsíců, tedy 3 měsíce před koncem dTest smlouvy. Toto bude potřeba si pohlídat i vzhledem k novému vlastníku EEE, kterým je BE (Bohemia Energy), která nemá úplně nejlepší pověst co se týče svých jejich nekalých obchodních praktik.

Pokud akceptuji VIP, tak ušetřím s naší spotřebou asi 20 Kč/rok, ale po skončení dTest smlouvy budu přepnut na ceny EASY, což jsou standardní ceny pro zákazníky EEE.

Pokud VIP neakceptuji, je velká šance, že ceny SMART budou *podstatně* lepší než ceny EASY. Pokud nebudou, což není moc pravděpodobné, mohu se vždy podívat po jiném dodavateli...

Shrnutí: VIP nabídka = trik jak zákazníka dostat na standardní cenové podmínky pod příslibem "VIP" slevy ve výši několika desetikorun. IMO to dost zavání obchodními praktikami BE.
xmoravej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 4. 2016 08:58

Já do toho jdu - resp. samozřejmě ještě podle toho, co přesně bude v dodatku ke stávající smlouvě, který 3E pošle.

Myslím, že na konci období si individuálně dokážu vyjednat minimálně stejné podmínky, jaké bude mít SMART II. A když ne, už je stejně čas provětrat dodavatele a přejít k jinému – už kvůli tomu, že 3E teď vlastní Bohemia Energy.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Markil 14. 4. 2016 13:28

Já do toho rozhodně nejdu. Hlavní důvod je, že dTest mi vyjednal super cenu a podmínky, které jsem se rozhodl využít, tak ho nebudu najednou obcházet jen proto, že když můj přechod EEE zjistilo, snaží se aukci obejít a přesvědčuje mě snadnějším a údajně výhodnějším řešením. V Česku se takový přístup moc nenosí, pak to tu ale vypadá, jak vypadá... Nemám nic proti sledování vlastního zájmu, ale určitá loajalita je taky třeba.

Tím nikoho neodsuzuju, kdyby mi nabídli nějakou velkou úsporu a lepší podmínky, taky bych to taky asi využil... Ale VIP je jen a pouze podpásovka BE vůči organizátorovi aukce (a otázka je zda i vůči klientům) na níž se nehodlám podílet. Navíc ten nabídkový mail je formulován tak, že asi dost lidí to může pochopit jako snazší verzi změny smlouvy a můžou se pak divit, že to nemá nic společného s aukcí dTestu, pokud se časem BE rozhodne s nimi vydrbat...

Pro zajímavost jsem zkoušel na infolince EEE zjistit rozdíly VIP oproti dTestu. Tak údajně u dTestu bude zcela nová smlouva a budou trvat na 3 měs. výpovědní době (šašci). U VIP se prý podepíše jen dodatek na 12 měsíců, který platí hned a po 12 měs. se přejde na Easy na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 3 měsíce. Tady nevím jistě, zda ten dodatek 12 měs. bude jako úvazek zůstat nebo jen garance ceny. Buď nevěděli přesně nebo jen mlžili. Pokud úvazek, tak to je první podpásovka. Zbytek se tu už rozebíral. Ceny Smart vs Easy bych neřešil, kdoví co bude za rok...

-- 14. 4. 2016 12:43 --

Dr.D píše:No, já v tom začínám čichat BE. Radši asi zůstanu "přikrytý" dTestem, kdyby nastaly problémy, tak to asi lidi z dTestu budou řešit, přeci jen jde i o jejich pověst...

Na to bych zase tak moc nespoléhal. Přikrytý dTestem budeme jen tím, jak vypadá smlouva. Pokud by se EEE rozhodla utáhnout šrouby a využila nějakou skulinku v podmínkách, tak dTest nic nezmůže i kdyby se stavěl na hlavu. Můžou zkusit EEE přemlouvat nebo poradí jak postupovat. Nařizovat nic EEE nemůžou... Takže garance spíš jen to, že snad vychytali smlouvu, kterou EEE asi neporuší (to by prohráli).
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 14. 4. 2016 14:46

Však tohle jsem měl na mysli. Pokud bude EEE zlobit, dTest nám aspoň poradí, co s tím. A předpokládám, že smlouvu mají taky dobře ošetřenou.
Dr.D
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 4. 2016 14:57

OK. Po pravdě jsem si neuvědomil, že dTest má provizi řešenou podle počtu klientů, myslel jsem že je to paušálně. A když jsem to už u EEE vzal, nebudu to zase vracet zpět. Nákladově to vyjde úplně nastejno, chtěl jsem jim usnadnit papírování.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka