Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dave67 12. 8. 2016 17:37

Je to retence pro odcházejícího zákazníka 3E. Závazek na 12 měsíců, poté doba neurčitá. Spotřeba byla loni 19,8 MWh u plynu a 4,8 MWh u elektřiny. Právě nevím, kde je kaklukačka, kam bych zadal svoji cenu komodity.
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 12. 8. 2016 20:12

Klasicky na tzb, individualni sazba...
Cena je to vazne dobra.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 12. 8. 2016 20:18

dave67: Při tvém odběru to je rozhodně výhodná cena. Kalkulačku použij tu samou co si sám zmiňoval, lze tam zadat cenu i ručně.
A nezapomeň nejpozději 3 měsíce před koncem závazku včas odkontrolovat cenu a zařídit se podle toho (vypovědět, autoprodloužit nebo domluvit novou cenu na další rok).
Mimochodem ta retenční nabídka je stejná s jakou 3E vyhrála aukci Dtestu.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otoman 3. 10. 2016 08:04

Zdravím! Přecházel jsem od 1. září od Europe Easy Energy z tarifu Duo na tarif vysoutěžený prostřednictvím Dtestu. K 1. září jsem nahlásil konečné stavy měřidel spotřeby, ale do dnešního dne nemám konečné vyúčtování. Nevíte někdo, do kdy má povinnost dodavatel dodat závěrečné vyúčtování?
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 3. 10. 2016 09:17

To by měl vyúčtovat starý dodavatel, lhůta je myslím 15 dnů od ukončení odběru.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 3. 10. 2016 09:38

Otázka je, zda je nutno dělat vyúčtování, pokud se nemění dodavatel, ale jen tarif u toho samého
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 10. 2016 10:11

Tak to jsem blbě pochopil, v tomhle případě nevidím důvod dělat vyúčtování.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod otoman 3. 10. 2016 12:25

Díky za odpovědi, já situaci asi zase blbě popsal.. Je to tak, že vzhledem k tomu, že aukci Dtestu vyhrála stejná společnost, jsem sice stále zákazníkem Europe Easy Energy, ale s jinými smlouvami. Původní smlouvy na tarif Duo byly ukončeny. Vidím to i v jejich webové samoobsluze. Předpokládal bych tedy, že by měli na staré smlouvy tarifu Duo, které byly ukončeny u mě k 1. září dodat závěrečné vyúčtování. Vím, že když se mění cena tak dodavatel nevystavuje mimořádné vyúčtování, ale to není podle mě můj případ, mám nové smlouvy.
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzik28 3. 10. 2016 12:39

Jsem na tom stejně (nová smlouva, stejný dodavatel, nový rozpis záloh), volal jsem na infolinku a musíme prý vyčkat. Třeba nám tu fakturu chystají pod stromeček :-)
honzik28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otoman 3. 10. 2016 12:54

Tak mě nejdřív psali, že do měsíce závěrečné vyučtování na původní tarif vystaví. Dnes je vše jinak a vyúčtování na staré smlouvy dostanu zároveň až s vyučtováním na smlouvy uzavřené přes aukci Dtest v termínu kdy je prováděn řádný odečet distributorem (provozovatelem distribuční soustavy). To znamená v mém případě někdy v únoru a březnu 2017.
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miressek 5. 10. 2016 14:02

Dneska mi přišlo vyúčtování plynu a nevím, ale asi mi něco uniká...
- mám přeplatek cca 1500Kč
- spotřebu mám ve srovnání s předchozím vyúčtováním cca stejnou (mírně nižší, ale bezvýznamně)
- cenu za plyn mám od poloviny roku sníženou (tarif VIP). Přeplatek mi vyšel v podstatě jen díky tomu snížení ceny za plyn, kdybych zůstal na tarifu původním, vyšly by mi zálohy se spotřebou +/- pár korun akorát.

A navzdory tomu všemu mám zálohy na další rok o 170Kč zvýšený. Ne že by mě to mělo zruinovat, ale nedá mi to se nezeptat - proč sakra :?: To vážně počítají s tím, že mi spotřeba stoupne o 65%? Potom by to vycházelo, při zachování spotřeby (s největší pravděpodobností bude nižší) z toho bude cca 3,5k přeplatek...
miressek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 10. 2016 14:36

miressek píše:A navzdory tomu všemu mám zálohy na další rok o 170Kč zvýšený. Ne že by mě to mělo zruinovat, ale nedá mi to se nezeptat - proč sakra :?: To vážně počítají s tím, že mi spotřeba stoupne o 65%?
Já bych spíše předpokládal, že možná počítají s tím, že cena plynu u nich stoupne a nebo si od nás klientů chtějí ty peníze výhodně půjčit. Já jsem měl fakturu v srpnu a měl jsem přeplatek přes 5000 Kč, ale zálohy mi nesnížili a ponechali mi je stejné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 10. 2016 14:51

Prostě to zkouší. To samé jsem měl u Fosfa, ale stačilo se ozvat a zálohy snížili.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 5. 10. 2016 20:43

Přesně. Zkouší to Měl jsem přeplatek a stejně mi zálohy zvedli o 15%. Přitom mám mít cenu od září díky dtestu nižší jak loni. Zavolal jsem tam a snížili to bez řečí, jak jsem chtěl..
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod miressek 6. 10. 2016 06:51

Bohužel se mi zdá, že je to taky novinka pod novým majitelem >:-( Doteď mi zálohy nastovovali vždycky "tak akorát"
Koukal jsem, že jde o změnu výše záloh požádat i přes tu jejich webovou kancelář, tak to zkusím prvně tam a uvidíme.
miressek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků