Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jirka.2 23. 5. 2017 13:29

Tak 300m2 obytné plochy, nezatepleno. Roční spotřeba 40,5MWh. Zbytek dělá elektrika. Stačí spočítat rozdíl na http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavk ... yber-kraje

Nikde neříkám že 18000 do listopadu, ale za rok! No doufám že to půjde rychle:)
Jirka.2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 5. 2017 20:53

3E mě asi chce naštvat. Na dva dotazy, kdy mi pošlou akceptaci výpovědi, žádná reakce. Telefonicky mi pak tvrdili, že ho přece posílali poštou, ale když nic nedorazilo, tak že to teda pošlou i e-mailem. A co teď vidím v e-mailu? Místo 30. června 2017 datum 30. dubna 2018.

obrázek.png

Dávejte si pozor. Tohle už není původní 3E, ale Bohemia Energy jako vyšitá.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod octaviampi 23. 5. 2017 22:03

Asi bude nejlepší se s nima nebavit a rovnou to řešit přes dalšího prodejce.
octaviampi
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jichaj 24. 5. 2017 07:10

Zalezi co je ve smlouve, dost casto je na dobu urcitou s automatickou prolongaci. Pak leda odstoupit z duvodu zdrazeni..
jichaj
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 5. 2017 07:56

Není to smlouva na dobu určitou ani automatická prolongace.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod nikko 24. 5. 2017 15:12

Marek Lutonský píše:Není to smlouva na dobu určitou ani automatická prolongace.

Neměl jsi náhodou tarif VIP ?
nikko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 5. 2017 15:31

Ano, měl. Podepsal jsem dodatek, ve kterém je výslovně uvedeno, že se VIP po ukončení mění na Easy s dobou neurčitou.

Teď mi zrovna volali z 3E a nechápu. Prý jsem měl VIP do konce dubna 2017. Když jsem ke konci března 2017 vypověděl smlouvu tak, abych u nich skončil k 30. červnu, když už budu dva měsíce na Easy, prý se tím smlouva prodloužila o rok. WTF?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Jirka.2 24. 5. 2017 20:11

Marek Lutonský: Jejich komunikaci zaznamenej a pošli na ně čojku. V dodatku je jasně napsáno, že po 12ti měcících se smluvní závazek mění na dobu neurčitou za podmínek produktové řady EASY, tj. výpovědní doba 3měsíce. To zkouší no, koupila je Bohemia Energy, tak holt převzali jejich všivácké jednání.

Změny a ukončení Smlouvy Změna Smlouvy se provádí zpravidla uzavřením dodatku ke Smlouvě či jednostrannou změnou VOP či jiných smluvních podmínek ze strany Dodavatele,
pokud se smluvní strany nedohodnou jinak. Smlouvu uzavřenou na dobu neurčitou lze jednostranně vypovědět kteroukoliv smluvní stranou. Výpovědní lhůta je 3 měsíce a počíná běžet
prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi druhé smluvní straně. Jakákoli Smluvní strana může od Smlouvy odstoupit v případě podstatného porušení
Smlouvy druhou Smluvní stranou, zejména při neoprávněném odběru, v případě nenaplnění předmětu Smlouvy a při prohlášení úpadku na druhou smluvní stranu.
Naposledy upravil Jirka.2 dne 24. 5. 2017 20:16, celkově upraveno 2
Jirka.2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod truecama7s 24. 5. 2017 20:14

Jenze on podal vypoved pri jedenactem mesici a ne az po dvanacti mesicich.
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod truecama7s 24. 5. 2017 20:14

V dobe vypovedi byla platna smlouva na dobu urcitou jeden rok. Tim ze to nestihl pred vypovedni dobou smlouvy na dobu urcitou, prodluzuje se smlouva automaticky o rok.
Naposledy upravil truecama7s dne 24. 5. 2017 20:23, celkově upraveno 2
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka.2 24. 5. 2017 20:21

Aha, tak já to pochopil tak, že podal výpověd k datu kdy se to překlápělo na EASY, ale i kdyby jim dal výpověd o měsíc dřív, tak mu můžou dát nějakou smluvní pokutu, ale přeci ho tam nemůžou držet další rok, to je blbost ne?
Jirka.2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod truecama7s 24. 5. 2017 20:24

To neni blbost, to je dano zakonem.
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 5. 2017 20:38

Truecama7s: Ve smlouvě mám výslovně uvedeno „Tímto dodatkem si strany sjednávají produktovou řadu VIP, a to s dobou trvání smluvního závazku 12 měsíců. Po uplynutí této doby se smluvní závazek mění na smluvní závazek na dobu neurčitou.“

Podle jakého zákona nebo bodu všeobecných podmínek mě dodavatel v tomto případě může uvázat na další rok?

Výpověď jsem dal tak, aby smlouva skončila na konci června 2007, kdy už budu dva měsíce na Easy s dobou neurčitou.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod truecama7s 24. 5. 2017 20:44

Jenze jsi podal vypoved v dobe, kdy jsi mel smlouvu na dobu urcitou, pokud jsi to nestihl v terminu (pred vypovedni dobou smlouvy na dobu urcitou), tak se smlouva automaticky prodluzuje o stejnou dobu, na kterou byla uzavrena.
https://www.finance.cz/486797-smlouva-na-dobu-urcitou-elektrina/
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 5. 2017 20:49

Zase tady prolhaný strážník zkouší právní konstrukce?
octaviampi
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka