Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jirka.2 24. 5. 2017 20:50

V dodatku je jasně napsáno, že se po uplynutí 12měs. podlužuje na dobu neurčitou. V obchodních podmínkách je, že smlouvu na dobu neurčitou můžeš vypovědět s 3měsíční výpovědní lhůtou. Jak bys mohl mít smlouvu na 12měs. která je zároven na dobu neurčitou, to nejde dohromady. Jen to zkouší podvodníci.
Jirka.2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 5. 2017 20:55

truecama7s> Článek ale neříká nic jiného, než že záleží na podmínkách konkrétního dodavatele. A já jsem se s 3E písemně dohodl, že po době určité hned následuje doba neurčitá.

Běžná infolinka můj problém předala na výpovědní oddělení, tak se těším na debatu :-)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod truecama7s 24. 5. 2017 20:58

Jirka.2 píše:... Jak bys mohl mít smlouvu na 12měs. která je zároven na dobu neurčitou, to nejde dohromady.

Ale smlouva na dobu urcitou prece neni zaroven na dobu neurcitou. Pouze se dohodli, ze po radnem ukonceni smlouvy na dobu urcitou dojde ke zmene smluvniho vztahu a smlouva se zmeni na dobu neurcitou. Teprve az se smlouva zmeni na dobu neurcitou, muze podat vypoved se standardni trimesicni vypovedni dobou. Pokud ji poda drive, tak plati pro tu vypoved smlouva na dobu urcitou. Za stavajiciho smluvniho vztahu muze vypovedet pouze stavajici smluvni vztah a ne ten budouci odlisny.
Naposledy upravil truecama7s dne 24. 5. 2017 21:01, celkově upraveno 3
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 5. 2017 20:59

Jedna sporná věc tady je. Výpověď jsem poslal ještě v době určité s tím, že než bude platit, budu už dva měsíce na době neurčité. Jde tedy o to, jestli se tady bere jako rozhodující poslání, nebo termín účinnosti výpovědi. Už jsem k tomu poslal dotaz na ERÚ, abych znal jejich stanovisko.

Pokud je třeba se zasláním výpovědi čekat až na dobu neurčitou (nehledí se tedy na účinnost, ale na odeslání), pak bych čekal že:

– Omlouváme se, ale teď ještě výpověď podat nemůžete
– OK, podáváte výpověď, ale bude vás to stát XXX Kč navíc

Prodloužení o rok v rozporu s podmínkami dohodnutými ve smlouvě nedává smysl.

Na druhou stranu kdyby mi to o rok prodloužili za stejných podmínek, jako jsem měl VIP... :-)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 24. 5. 2017 21:00

Marek Lutonský nenech se odbýt tím že to někam předali, to je jejich zdržovací taktika, aby tě mohli oškubávat co nejdýl. Mě se ozvali ted nevím asi po 4 týdnech až po tom co jsem jim poslal email s potvrzením o přečtení.
Jirka.2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod broooo 24. 5. 2017 21:03

Dělají podobné sviňárny i při vypovídání smlouvy uzavřené přes dtest?
broooo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 5. 2017 21:05

truecama7s píše:Ale smlouva na dobu urcitou prece neni zaroven na dobu neurcitou. Pouze se dohodli, ze po radnem ukonceni smlouvy na dobu urcitou dojde ke zmene smluvniho vztahu a smlouva se zmeni na dobu neurcitou. Teprve az se smlouva zmeni na dobu neurcitou, muze podat vypoved se standardni trimesicni vypovedni dobou. Pokud ji poda drive, tak plati pro tu vypoved smlouva na dobu urcitou.


Dobře, kde jsou tedy u 3E podmínky popisující, co se stane, když podám výpověď ještě před koncem doby určité, když jsme dohodnuti, že po jejím ukončení nastane doba neurčitá?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod truecama7s 24. 5. 2017 21:09

To je dane zakonem.
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 24. 5. 2017 21:36

Dnes jsem odeslal výpověď doporučeně s el. dodejkou do 3E na 4 odběrná místa, formálně jim to oznamuji a nic po nich nechci s tím, že posledním dnem platnosti smlouvy bude 31. 8. 2017, sbohem a šáteček a že smlouva s distributorem trvá (mám ji uzavřenou samostatně). Skauti vypadaj dobře, ale mám problém s Centropolem, takže se rozkoukám a zatím to vypadá na Fonergy (cena jen o facku lepší než 3E, ale lepší přístup a etika, což je pro mě jedna z priorit).
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka.2 24. 5. 2017 21:47

broooo píše:Dělají podobné sviňárny i při vypovídání smlouvy uzavřené přes dtest?

Zatím asi lidé přes d-test smlouvy nevypovídají, ale to příjde. VIPkaři to měli uzavřené dřív, tudíž jim také dřív končí smlouvy.

-- 24. 5. 2017 22:57 --

truecama7s píše:To je dane zakonem.

Ale zákonem je dané,že nesmíš tu smlouvy vypovědět v době trvání, tj. musíš od nich tu energii odebírat minimálně 12 měsíců(nebo toho na jak dlouho máš smlouvu. Příklad:Máš smlouvu na 12měs. ,nemůžeš ji ukončit v jedenáctém měsíci. Druhý příklad: klidně můžeš poslat výpověd třeba už druhý měsíc trvání smlouvy, s tím že datum ke kterému chceš ukončit smlouvu je na konci toho 12tého měsíce. Tj. musíš u nich zůstat těch 12 měsíců, pak už nemusíš setrvat ani minutu, prostě tu smlouvu si už dál nepřeješ prodlužovat a tím to končí. Já nejsem právník, ale tak snad to je takhle logické.
Jirka.2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 5. 2017 22:31

truecama7s píše:To je dane zakonem.


Číslo, paragraf, odstavec?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 24. 5. 2017 22:56

Ještě bych pochopil situaci kdy nestihnu podat výpověd těch 90 dní před ukončením smlouvy, pak se mi to přehodí na easy, tak musím 3 měsíce čekat(což je i můj případ) ale to co tu popisujete, že musíte rok odebírat podle ceníku EASY je podle mě absolutní nesmysl. Pokud Vám tohle někde dali písemně, nebo to máte zaznamenané, tak je to na tučnou pokutu.
Jirka.2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod truecama7s 25. 5. 2017 05:31

Smlouvy se uzaviraji za ucelem plneni smluvnich stran, nikoliv za ucelem podani vypovedi, smluvni strany jsou uzavrenim smlouvy zavazany k plneni smlouvy. Viz § 1759 obcanskeho zakoniku. Tim ze jedna smluvni strana poda vypoved, vznikne druhe strane jista ujma, nebot opravnene ocekavala plneni ze smlouvy, proto je tam zakonem dana ochranna doba - vypovedni lhuta. Vypovedni lhuta je u smlouvy na dobu neurcitou dana zakonem na 3 mesice a ke konci kalendarniho ctvrtleti, viz § 1999 obcanskeho zakoniku (pokud si tedy smluvni strany nesjednali ve smlouve vypovedni dobu odlisnou), tzn. ze ta smlouva bude trvat minimalne 4 mesice, nebot vypoved se musi podat pred vypovedni dobou a nikoliv pred pocatkem ucinnosti smlouvy. Pokud Marek podal vypoved pred pocatkem smlouvy na dobu neurcitou, tak lze takovou smlouvu povazovat za nicotnou (v tomto pripade dodatek smlouvy) druha smluvni strana muze od takoveho uceloveho smluvniho ujednani kdykoliv odstoupit (§ 2002 a § 2003 obcanskeho zakoniku) a pak logicky plati smlouva puvodni na dobu urcitou s automatickym obnovovanim.
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otoman 25. 5. 2017 06:55

Takže se to začíná pro mě zamotávat. Smlouva s 3E na dobu určitou na tarif Smart prostřednictvím Dtestu mi končí 31.8.2017, pak dle podmínek přechází na dobu neurčitou s tarifem Smart2, který dle mailu od 3E se od 15.8. cenově zvedá na úroveň ceníku z druhé aukce Dtestu. Pro mě se tedy zvedá cena od 1.9.2017 a pokud tedy nesouhlasím se zvednutím ceny, kdy mám poslat nejpozději výpověď? Ze zákona je dáno, že odběratel může odstoupit od smlouvy nejpozději desátý den přede dnem účinnosti změny. Takže výpověď podat někdy koncem července? Jinak opravdu nechápu proč by se smlouva měla znovu prodlužovat o rok jak tu někdo psal...
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 25. 5. 2017 07:17

Já měl plyn taky přes dTest, dodávka od 1.9. Teď jsem jim poslal normální 3měsíční výpověď ke dni ukončení 12měsíčního závazku.

Nevím, co tady zbytečně spekulujete. 12měsíční závazek znamená, že vy jste povinni 12 měsíců odebírat a oni dodávat za pevně stanovenou cenu. To ale neznamená, že byste tam museli být 13, 14 nebo 15 měsíců.

Nevyslovit souhlas s ceníkem - to by myslím bylo také možné, ale opět je to důvod pro ukončení smlouvy od momentu, kdy by se Vás ceník týkal.

Je potřeba počítat s tím, že BE používá ty nejsprostější praktiky na trhu (já si to už vyzkoušel v minulosti). S tím jsem k nim šel, s tím taky odejdu.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků