Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2017 09:47

No to jo, ale to je standardni, me jde o ten VIP tarif pro EP klienty :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 26. 8. 2017 13:05

V google za 5 vteřin... Rychlejší, než sem psát a dotazovat se...
https://www.energie-cs.cz/domacnosti/informace/produkty

a nevypadá to, že by EP měli něco extra, píší tam, že je to i pro ně ;-)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2017 18:02

Jenze ja se bavim o tarifu VIP :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 27. 8. 2017 07:39

Vpe: proste to nekdo vyuzije nekdo ne...je to jen o tom posoudit vsechny moznosti...

Satan: erste byli vzdycky drazi...pochybuji ze ve VIP ceniku konkuruji cenou...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 8. 2017 17:37

A myslíš si, ze cilovka je schopna posoudit výhodnost? Vážně? :) kdybys udělal anketu na ulici, kolik lidí ti správně odpoví na otázku, kolik platí za MWh silové elektřiny? 99% bude vědět leda to, kolik má nedoplatek nebo přeplatek (ročního zúčtování) a kolik platí za MWh (tedy to, co může ovlivnit by nedohledala většina ani s použitím internetu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 13. 9. 2017 08:07

Měl jsem VIP ceník, ten mi skončil a už běží klasický. Má cenu žádat o prodloužení? Četl jsem, že nová nabídka je nic moc... Je možné po tom ročním úvazku ukončit smlouvu hned na základě změny ceny nebo 3 měsíce?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikko 13. 9. 2017 15:24

dave_no píše:Měl jsem VIP ceník, ten mi skončil a už běží klasický. Má cenu žádat o prodloužení? Četl jsem, že nová nabídka je nic moc... Je možné po tom ročním úvazku ukončit smlouvu hned na základě změny ceny nebo 3 měsíce?

VIP ceník nyní nejde prodloužit, ale když dáš výpověď, ozvou se ti z retenčního oddělení s nabídkou lepšího ceníku než je klasický. (Mám zkušenost, že pokud by jsi o "prodloužení VIP ceníku" požádal už v lednu 2017, dostal by jsi nabídku s cenami původního VIP ceníku na další rok. Ten kdo požádal později, už byl bohužel odmítnut.)
Myslím, že už je pozdě na možnost svou výpověď odůvodnit změnou ceny, protože energie s novou cenou jsi už začal odebírat. Výpověď tak bude s obvyklou 3 měsíční výpovědní dobou.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 14. 9. 2017 23:19

Pokud je ta zmena ceny deklarovana jako docasne zvyhodneni vip cenikem tak to ani nejde brat jako zvyseni ceny ne? :-)

(5) Zvýší-li držitel licence na obchod s elektřinou, obchod s plynem, výrobu elektřiny nebo výrobu plynu cenu za dodávku elektřiny nebo plynu nebo změní-li jiné smluvní podmínky, je zákazník oprávněn bez uvedení důvodu odstoupit od smlouvy do 3 měsíců od data zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek. To neplatí, pokud držitel licence oznámí zákazníkovi zvýšení ceny nebo změnu jiných smluvních podmínek nejpozději třicátý den přede dnem jejich účinnosti a současně zákazníka poučí o jeho právu na odstoupení od smlouvy. V takovém případě je zákazník oprávněn bez uvedení důvodu odstoupit od smlouvy nejpozději desátý den přede dnem zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek. Právo na odstoupení od smlouvy podle tohoto odstavce zákazníkovi nevzniká v případě zvýšení regulované složky ceny, daní a poplatků, a dále v případě změny jiných smluvních podmínek v nezbytném rozsahu z důvodu zajištění souladu s obecně závazným právním předpisem.

(6) Odstoupení podle odstavce 3 je účinné k poslednímu dni kalendářního měsíce, ve kterém bylo doručeno příslušnému držiteli licence, neurčí-li zákazník pozdější den účinnosti odstoupení. Uplatnění práva na odstoupení nesmí být spojeno s žádnými finančními nároky vůči zákazníkovi. Odstoupení, které bylo uskutečněno do 3 měsíců od účinnosti zvýšení ceny nebo změny jiných smluvních podmínek a méně než 10 dnů před koncem daného měsíce, je účinné k poslednímu dni kalendářního měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém bylo odstoupení doručeno příslušnému držiteli licence.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powery 3. 12. 2018 21:18

Cena elektřiny od 1.1.2019 pro sazbu D25d 1670,- VT a 998,- NT a 49,- měsíční paušál teda nic moc.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 4. 2019 18:38

Přišlo mi od 3-e vyúčtování za elektřinu a mám tam doplatek a měsíční zálohy mi zvedli o 200 Kč a ani už tam nemám započtený věrnostní bonus který mi ještě loni vyplatili. Telefonicky jsem si u nich nechal ty zálohy snížit na původní výši a při tom jsem jim sdělil, že budu kvůli rostoucím cenám energií zvažovat přechod k jinému levnějšímu dodavateli. Věrnostní bonus už údajně byl zrušený. Na to mi pohotově nabídli neveřejnou nabídku s údajně levnější elektřinou a plynem. Prozatím mi zaslali k tomu pouze ceníky a pokud bych se na to rozhodnul tak se mám ozvat. Nějaké obchodní podmínky k tomu údajně nejsou a sjednává se to na základě dodatku ke smlouvě. Má to být na 1 rok kdy po dobu toho jednoho roku bych byl vázaný k 3-e a po roce pokud bych si to nenechal znova prodloužit na další rok tak automaticky by mne převedli zpět na původní tarif který mám nyní. Já se v těchto záležitostech příliš nevyznám a nevím jestli do toho jít abych nakonec kdy už možná bude pozdě nezjistil, že jsem naletěl na nějakou jejích kulišárnu. Jaký máte kdo na to názor, kdo se v tom možná vyznáte lépe než já? Přikládám ty ceníky které mi k tomu zaslali.
3E_ceny_elektrina.jpg

3E_ceny_plyn.jpg
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MiASX 28. 4. 2019 19:05

Porovnej ceny v kalkulatoru ne?

https://kalkulator.tzb-info.cz
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 9. 2021 06:49

3-E mi dnes poslalo email s návrhem dodatku ke smlouvě.
...
Od 1. 11. 2021 pro Vás rádi zajistíme dodávku za podmínek produktové řady eNákup, díky které budete odebírat energie za velkoobchodní ceny. To Vám zajistí bezpečnou dodávku i v této bezprecedentní situaci. Jakmile tržní ceny poklesnou, promítne se tento pokles okamžitě i ve Vaší ceně. Podrobnou informaci o tomto způsobu zajištění energií najdete v příloze. Na druhé straně tohoto dopisu rovněž naleznete přehled odběrných míst, kterých se tato změna týká.
...

Co když produkt eNákup nechcete?
Dokud se situace neuklidní a tržní ceny si zase nenajdou svou stálou a udržitelnou hladinu, zodpovědně Vám nemůžeme nabídnout atraktivní ceníkovou cenu. Pokud i přesto budete chtít zachovat Váš stávající produkt, nemusíte nic dělat a budeme Vám od 1. 11. 2021 dodávat silovou elektřinu za cenu 3 400 Kč/MWh ve vysokém i nízkém tarifu, stálý měsíční plat 79 Kč. Uvedené ceny jsou bez DPH.


Cena silové elektřiny produktu eNákup platná pro všechna distribuční území
Distribuční sazba Vysoký i nízký tarif(Kč/MWh) viz Produktové podmínky
Cena za službu obchodu (Kč/MWh)250 (302,50)
Stálý plat(Kč/den)2,60 (3,15)

https://www.3-e.cz/elektrina/o-produktu/#menu-elektrina

Mám na tu navrhovanou změnu přístoupit? Mám tarif D02d, roční spotřeba 2MW, poslední vyúčtování loni vyšlo na 11 800 Kč. Nedávno se mi ozvali z jednoho srovnávače cen, že by mi nabídli lepší cenu, ale nakonec s ničím lepším nepřišli.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 29. 9. 2021 06:59

Tak jestli věříš v pokles cen, tak určitě na ten eNákup přejdi, ať se ti ten pokles okamžitě promítne do ceny ;-)
Pokud ne, tak se podívej na kalkulátor na TZB, najdeš tam nabídky i za polovinu - hotl 3-E tě na fixu nechce.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 9. 2021 07:10

Tak ten tarif co doteď mám žádná fixace není, ve vyúčtování je pojmenován EL | D | SMART 2 | ALL | HOME STANDARD 24 | D02d
Nejsem z toho úplně moudrý, protože i ty další firmy asi budou s cenami nahoru a v tom mi žádná kalkulačka asi nepomůže. Ti co slibovali fixaci smlouvy vypovídají.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stov ... ici-175708
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 29. 9. 2021 08:00

Ti, kteří mají opravdu uzavřenou smlouvu s fixací (nejen nějakou slíbenou), tak mohou být v klidu.

Na žádný tarif se spotovou cenou bych rozhodně nepřecházel, protože to je spotová cena s okamžitým dodáním, zatímco kontrakty s dodáním za rok, 2, 3 jsou nižší a rozumní dodavatelé mají smlouvy s fixací i pokryté příslušnými nákupy dopředu. 3-E (alias BE) se tady pravděpodobně snaží elektřinu nakoupenou dopředu zalevno prodávat zákazníkům za nejvyšší okamžitý spot, protože na tom neskutečně vydělá.

Co dělat? Odstoupit u 3-E od smlouvy kvůli změně ceny a přejít k normálnímu dodavateli, pokud možno na nějaký fix. Bohužel na pokles cen bych nesázel, je to tedy o výběru nejlepší ze špatných nabídek. BE bohužel byli ti největší šmejdi na trhu, také jsem ihned po jejich vstupu do 3-E se všemi místy přešel pryč.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků