Europe Easy Energy a.s

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod truecama7s 25. 5. 2017 11:02

Dodavatel vypoved akceptoval k jinemu datu (nasledujici vyroci smlouvy). Podle me na to ma pravo. Na jine datum by mohl opravnene vyzadovat zaplaceni smluvni pokuty.
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod truecama7s 25. 5. 2017 11:09

Marek Lutonský píše:...
Ne, nikdy jsem neměl smlouvu na dobu určitou s automatickým obnovováním. Měl jsem smlouvu na 1 rok, u které je výslovně uvedeno, že přechází na dobu neurčitou.

Hele, ja tvou smlouvu nevidel, takze nevim, ale zacinam si myslet, zes ji nevidel ani ty. Nedavno jsi psal neco o dodatku, kterym se smlouva zmenila.
Marek Lutonský píše:... Podepsal jsem dodatek, ve kterém je výslovně uvedeno, že se VIP po ukončení mění na Easy s dobou neurčitou. ...

Mozna je to jen tim, ze si neumis smlouvu spravne vysvetlit. A to jsme jeste nedosli ke smluvnim podminkam. Jestli to chces rozebrat vice, tak nam smlouvu, dodatky a smluvni podminky postni.
Naposledy upravil truecama7s dne 25. 5. 2017 11:13, celkově upraveno 2
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod truecama7s 25. 5. 2017 11:11

truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 5. 2017 11:21

Když jsi ji neviděl, jak můžeš s takovou jistotou psát, že se automaticky obnovuje? U 3E jsou (byly) smlouvy standardně na dobu neurčitou.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod truecama7s 25. 5. 2017 11:26

To je prave to, ze jsi smlouvu nepochopil, smlouva se posuzuje podle sveho obsahu, nikoliv nazvu. Ver tomu, ze mas smlouvu na dobu urcitou, kdyz jsi tam mel na dobu urcitou slevu nebo specialni tarif a ve smluvnich podminkach bude urcite nekde i to automaticke prodluzovani.
http://www.energetickaporadna.cz/?p=1267
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 5. 2017 11:43

Podle mě je zbytečně tady dělat pseudoprávní závěry z nepředložené smlouvy a VOPek. Pokud od nich chce Marek odejít a 3E mu nevychází vstříc, není nic snazšího než se jako spotřebitel znovu 3E ozvat a případně se obrátit na příslušné orgány.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 5. 2017 11:48

truecama7s píše:... a ve smluvnich podminkach bude urcite nekde i to automaticke prodluzovani.
http://www.energetickaporadna.cz/?p=1267


Kde? https://www.3-e.cz/formulare-obchodni-podminky/
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otoman 25. 5. 2017 12:40

Marek Lutonský: Už mi tu někdo radil, určitě by mělo projít podat výpověď z důvodu zvýšení ceny. Díval jsem se do mailu, kde 3E mi oznamuje zvýšení ceny, nicméně už dle zákona neinformuje o možnosti odstoupit od smlouvy. Tím pádem by mělo jít podat výpověď i 3 měsíce po zvýšení ceny. Výpovědní doba by měla být 1 měsíc - viz. http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/odstou ... senim-ceny. Já tedy jsem jim nekývl na nabídku VIP, takže netuším, jestli vám poslali podobný mail jako mě. Co na to ostatní říkáte?
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod truecama7s 25. 5. 2017 12:52

Marek Lutonský píše:
truecama7s píše:... a ve smluvnich podminkach bude urcite nekde i to automaticke prodluzovani.
http://www.energetickaporadna.cz/?p=1267


Kde? https://www.3-e.cz/formulare-obchodni-podminky/

Tam ale nevidim podminky toho specialniho tarifu VIP.
truecama7s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otoman 25. 5. 2017 13:11

Tak opravdu to vypadá, že si energetický zákon vykládají, jak chtějí. Před chvilkou jsem psal na chat, že bych podal výpověď z důvodu zvýšení ceny a dozvěděl jsem se, že to nejde, jelikož by museli zvýšit garantovanou cenu - ceník SMART, ale já po jednom roce přecházím na negarantovaný ceník SMART2, takže výpověď z důvodu zvýšení ceny nelze podat, což je podle mě nesmysl. No bude to ještě zajímavé.
otoman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cinematic 25. 5. 2017 13:14

Dobrý den, také mi bude brzy končit VIP tarif. S výpovědí je to jednoduché, 12 měsíců dle dodatku musím být samozřejmě u 3E, čili výpověď lze realizovat nejdříve k datu ukončení platnosti dodatku. Pokud bych výpověd podal později, dle jasně smluvených a podepsaných podmínek automaticky přejdu na tarif SMART na dobu neurčitou, se standardní výpovědní lhůtou 3 měs., počínající prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi.
Včas (více než 3 měs. před koncem VIP dodatku) jsem tedy oslovil 3E s dotazem, co mi mohou nabídnout po skončení VIP a dostal jsem individuální nabídku 600Kč/MWh bez DPH + 100Kč měsíční poplatek. Podle kalkulátoru TZB mi při spotřebě cca 25MWh/rok vyšlo sice několik výhodnějších nabídek, žádná ale (kromě výše zmíněných skautů - což je ale loňská cena, která může být na další období dost odlišná a už ne tak výhodná) zatím nebyla pro mě natolik zajímavá, abych přešel jinam. Dnes jsem cvičně mrknul opět na kalkulátor a vyskočila na mě nejvýhodnější nabídka právě od 3E (výhodnější i než stávající od skautů) s tím, že se jedná o ceník, vycházející z loňské aukce D-Testu. To co mi nyní 3E nabízejí (Bonus plus) je podle kalkulátoru o cca 4700Kč dražší než to, co nabízejí (zřejmě v akci) do 14.8.2017 jako tarif SMART. Poslal jsem jim tedy dotaz, jestli lze tuto cenu získat na další rok a čekám na odpověď. Zřejmě jim, podobně jako vloni, začali odcházet zákazníci. Hlavně ti, kterým končí VIP/dtest cena, tak se chytli za nos...
cinematic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 25. 5. 2017 14:03

No (naštěstí) jestli jsem to přečetl dobře, tak dTest klientů se tento problém netýká a (snad) díky za Dodatek 1.
Pokud vypovím ještě teď, končím 31.8., pokud v červnu tak 31.9. a přežiju měsíc na Smart2
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 5. 2017 15:49

Asi tak. Hlavně je potřeba co nejdřív zmizet z jejich dosahu, než myslí nějakou další kulišárnu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 5. 2017 15:59

truecama7s píše:Tam ale nevidim podminky toho specialniho tarifu VIP.


Na nich je to právě krásně jednoznačné. Smlouva na rok, potom se mění na neurčitou.

Screenshot497.png
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 26. 5. 2017 12:26

libol píše:...
Pokud vypovím ještě teď, končím 31.8., pokud v červnu tak 31.9. a přežiju měsíc na Smart2

Skončit 31.9. dokáže jen opravdový borec. :-)
nikko
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků