Fonergy

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod CTR-OFFLINE 4. 3. 2021 21:19

Píšu něco o malé spotřebě.? Ne nepíšu. Prostě kdo topí plynem měl by jít jinam. Jsou drazí. Hotové vyřizené.
Politici a novináři všech zemí, vyližte si *****.
CTR-OFFLINE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bond2 11. 10. 2021 13:54

Tak od 1.11.2021 nárůst ceny elektřiny o cca 30 %
https://www.fonergy.cz/dokumenty-ke-sta ... ikDownload
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 11. 10. 2021 14:07

to bude asi u kazdeho...
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yndezit 11. 10. 2021 15:03

+1 - kdo nemá fix. Ale u většiny až od 1.1.2022. Zatím.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 11. 10. 2021 15:53

Ta cena je pořad jedna z nejlepších na trhu, při tom, co se děje. Pro porovnání:

Fonergy
Elektřina = 29,25 %
1863 -> 2408 Kč

Plyn = 25,8 %
938 -> 1180 Kč

Elektřina 3-E
4114 Kč

Plyn 3-E
1694 Kč
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yndezit 11. 10. 2021 16:01

Jo, ale z těch menších ji má víc firem. Gazela, Microenergy, i ten Eon.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 11. 10. 2021 16:06

Tak u mě to dělá celkem ročně +12%. To je stále v pohodě a pořád i tak o cca 10% méně než jsem platil před 2 roky u ČEZu...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 11. 10. 2021 19:12

ad Fonergy: má aktuálně někdo lepší ceny při nulovém paušálu za odběrné místo s nízkým odběrem?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 11. 10. 2021 19:39

@retron: podle stejného kriteria jsem vybíral před dvěma lety dodavatele elektřiny na chalupu, kde mám roční odběr jen cca 20 kWh a Fonergy bylo vždy mezi top 3 nabídkami. Vsadil bych si, že to bude podobné i v této turbulentní době zvyšujících se cen energií.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlaky777 17. 10. 2021 17:06

Chci se zeptat, myslíte že Fonergy a.s. vydrží na trhu i nadále?

Mám vážné obavy, že nikoliv. Chtěl jsem od nich k 1.11.2021 přecháízet ke Skautské energii a teď uvažuji, že stáhnu schválenou výpověď u nich zůstanu nadále.

Volal mi pám ze Skautské energie, velice příjemný a řekl jsem mu situaci a on řekl, jakým způsobem mám stáhnout výpověď a nebo, když je schválena výpověď Fonergy, že mohu přejít jinam.

Sám říkal, že podobný osud čeká řadu dalších menších dodavatelů a určitě si myslí, že to bude Fonergy a.s.. Nemusí to být zítra, ale třeba za měsíc.
Tak si říkám, zda nemám přejít k ČEZ?
vlaky777
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JumpingJackFlash 17. 10. 2021 18:14

vlaky777- No jsem taky znervózněn, máme tam také nějaká odběrná místa, naštěstí s malými spotřebami. To že zastavili příjem nových smluv a ubezpečili, že mají dostatek komodity, může na první pohled vypadat, že stabilizují portfolio, ale taky to může znamenat, že jen oddalují konec. Skaut také zastavil příjem nových smluv a za 6 neděl to padlo. Počkám si, jak budou reagovat na žádost erú, aby všichni dodavatelé doložili, že jsou dostatečně zásobeni. Rád bych se mýlil, ale mám pocit, že tihle alternativní dodavatelé popadají jako švestky asi skoro všichni, že se ty domečky z karet zhroutí. Plyne mi z toho ponaučení, že od příště už budu uzavírat smlouvy jen u někoho z té velké trojky, i kdyby to bylo o nějakou kačku dražší. Tyhle bankroty už nehodlám v budoucnu znovu řešit.
JumpingJackFlash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 10. 2021 23:11

JumpingJackFlash: Ja mam dojem ze zdejsim lidem co tomu i dobre rozumi, to az tak nevadi klidne prechazet rok co rok jinam jen aby usetrili i kdyby 500czk :)
Nekomu ale kdo se v tom moc dobre nevyzna a nechce to resit, to nadela vic problemu nez kdyby platil nekde u CEZ / PRE proste :)
Dalsi vec je, jestli opravdu tak kazdy usetri tolik penez?
Priklad... mel jsem porad PRE u elektriky a neresil.
Kazdy mi rikal, pche to muzes usetrit klidne 4000czk / rok :)
Dal jsem to ke Skautum od 10 /2018, skutecne neco setril. Jenze ted kdyz me slavna fixace padla, tak to mozna zpetne vse zaplatim :(
Sumasumarum, mozna jsem usetril ale ted to mozna vse zaplatim i s urokem :(
Navic pokud udelam fixaci tak nekdy davali slevu PRE treba 11%, podobne Prazska Plynarenska.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod yndezit 17. 10. 2021 23:49

Rippere, kolik ročně spotřebuješ mwh elektriky?
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 08:08

yndezit: 2858 az 3000 kWh tj cenove to vychazelo 12 500czk / rok u Yello Energy tehdy a ted cekam kolik to bude u Kolibrika.
Hadam ze se pohybuju casto tak kolem 13 000czk. U slavne PRE se to pohybovalo v letech 2014 nekde kole 15 - 16 000czk samozrejme s dph. Bylo to vzdy jen tak tak, preplatek jsem mel jednou asi 1000czk jinak spis nedoplatek cca do 500czk :)

byt - takze klasika D02d, a do 1x 25 A. Sice je pravdou ze na elektrice uz i varim tj indukcni plotynka, sem tam mensi kombi trouba typu microvlnka ale to je nepravidelne. Boiler nemam, primotop taky ne.

Plyn moc neresim, protoze jak rikam, tam topim vetsinou 1 - 2 mesice v roce.
U techto jinych veci usetrim, u plynu mi staci se vic otuzovat a netopit proste. U vody mi staci na sebe poustet studenou a mam to porad stejne. Tam je to 400czk / osoba at se sprchuju 1x nebo 10x / den jelikoz to jde na celej dum a nema to merak. Draha je az tepla.

Jenze u elektriky bych musel prestat hromadu veci pouzivat a to uz se mi nechce :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod alfas123 18. 10. 2021 08:12

Fonergy uz su a.s.
Ked zacinali, boli s.r.o., my sme im povedali, ze im budeme platit nizke zalohy, aby sme mali radsej na konci nedoplatok, oni suhlasili, tak sme ostali. To bolo pred 9.rokmi :)

zastavit prijem novych zmluv v dobe, ked musi niekam prejst 900.000 odbernych miest, to je trosku divne. No, dufam, ze nepadnu :)
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků