Jaké volit vytápění u novostavby?

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 13. 7. 2017 17:53

Ja nejak nechapu, proc to tam vubec cpat. Mas vubec predstavu, co te bude stat tohle vybudovat? Investicni naklady na komin a vse okolo?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 13. 7. 2017 20:03

Je to jak designový prvek, tak to ukojí má pyromaniakální touhy :D

Těžko říct no, kdyby se to vlezlo do 100.000 tak by se o tom dalo ještě uvažovat, ale to se pravděpodobně nepovede, tak je možný že se na to nakonec vyprdneme, ale bude mi to štvát, mít dům a nemít si možnost ani zapálit krb to je hodně smutný kino :(

Jinak mi tak napadá projde vůbec dům jen s elektrokotlem ? Jsem na několika diskuzích narazil na problémy že dům neprošel PENB....
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jumpmans 14. 7. 2017 05:40

se samotnym elektrokotlem neprojde. s klimatizaci, ktera umi i topit pak ano ;)
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod godzilak 14. 7. 2017 07:12

Aha... Každopádně je to zajímavá věc, co jsem koukal není to ani tak drahé (cca 25-50k) , ale jsou tam značné rozdíly ve výkonech některé umí topit 1-1,5 kW a jiné až klidně k 11 kW , s chlazením je to dost podobné... To bude asi muset nějaká firma přímo navrhnout pro tu místnost, jinak nevím jak by se z toho množství dalo vybrat :)
Ale zrovna krásný doplněk na stěnu do obýváku to tedy není :D
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 7. 2017 13:34

Rozhodne praktictejsi, nez nejakej krb.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 14. 7. 2017 17:16

To asi i jo, ale pokud s tím nechceš/nepotřebuješ topit a víš že v létě klimatizaci nepoužíváš, tak je to zbytečný taktéž ....
No po dnešní konzultaci s projektantem jsem škrtl obojí, komín nebude. A údajně co kreslí projekty tak prý elektrokotel s teplovodní podlahovnou projde přes PENB, takže bych nemusel řešit nic dalšího, sice se mi to zdá divné, ale předpokládám že asi nekecá, když to bude zařizovat on...
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inev 14. 7. 2017 17:40

chlapy, už jsem to tu jednou dával

http://www.tzb-info.cz/energeticka-naro ... -vytapenim

Samotný elektro neprojde díky našemu byro......máme na něj koeficinet 3, což je nejhorší z UE a při výpočtu musíte splnit určité hodnoty jak obnovitelné tak neobnovitelné energie. Jednoduše řečeno musí být novostavba min. v C, ale pokud bude jen elektro, tak to asi nevyjde a bude horší D,E.. Pokud tedy nebude někdo čarovat s čísly :-) Osobně bych to nechal na projektantovi, protože co je psáno, je dáno :-) Jak dodá papír, který projde stavebním úřadem, neřešil bych to :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod godzilak 14. 7. 2017 17:58

To jsem právě četl, proto mi to přišlo divné ... :)

Ale řešit to bude on a jak to udělá je mi ve finále jedno :D Stavební povolení a veškeré věci okolo má na starosti on a dokud to nebude vyřízené peníze nedostane, takže se určitě bude snažit aby to bylo co nejdřív a na první pokus, už v tom má dost práce a spoustu změn.

Ve finále je ten dům úplně jiný než jsem původně chtěl, ale paradoxně se mi to líbí víc :D
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 7. 2017 18:37

I kdyz cokoliv nepouzivas, tak ti to muze dosahnout treba na D56 - 22 hodin nizkeho tarifu elektriny neni k zahozeni. Jenze to chce premyslet v souvislostech.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 14. 7. 2017 20:22

No to samozřejmě. Pokud nemáš čerpadlo nebo elektrokotel, tak to z tohohle důvodu smysl má.
Ve finále se, ale divím že na to obcházení tarifů ještě nikdo nepřišel, nebo spíš že to tolerujou :D Pořád se vymýšlejí kdejaký kraviny a kde co se spřísňuje.
Teda ne že by mi to vadilo, postavit to s kotelnou, tak si to pořídíme taky, ale když o tom prostě přemýšlím, přijde mi to zvláštní v našem státě, kde každou rozumnou věc zahluší hned v prvopočátku :D
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2017 12:13

Jake obchazeni? Pokud mam namontovane TC, pokud mam zpravu o jeho vykonu v kombinaci s vypoctem TZ objektu a mam vse papirove dolozene, tak jakepak obchazeni? To, ze potom topim plynem je vec jina, ale do toho nikomu nic neni.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 15. 7. 2017 12:27

Ale to je přeci to obcházení :D Já neříkám že to není v pořádku co se papírů týká a neříkám že bych to nedělal taky kdyby mi to zlevnilo elektriku, ale je to jen chytrý způsob obcházení .... V našem státě běžné ve všech odvětvích, v tom jsme myslím nejlepší na světě :)
Ono ve finále můžeme být rádi že je ten systém tak benevoletní, se divím že ještě nikoho nenapadlo aby byly na baráku dvoje hodiny jedny na zařízení typu bojler/čerpadlo/elektrokotel, atd... a druhé na barák, samozřejmě každé za jinou sazbu ... To tedy doufám že nikdy nepřijde, to by mi moc netěšilo :)
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2017 12:42

To neni zadne obchazeni, je videt, ze zase neco hodnotis, aniz bys znal souvislosti. Podivej se na cenu zakladni sazby tarifu D56d a srovnej si ho s D02d. Realne proste musis mi vetsi spotrebu nez 3MWh, jinak se ti to tvoje "obchazeni" proste a jednoduse nevyplati. A potom se podivej na beznou spotrebu rodiny treba v panelaku, kde je tohle cislo pro mnohe nedostiznou hranici. Tedy system je nastaven relativne spravne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod godzilak 15. 7. 2017 13:18

Podívám se doma, jsem na telefonu, ale neni ve finale jedno jaky je rozdíl? I kdyby to bylo levnější jen o korunu za kW, tak pri investici 30.000 do te klimatizace, se ti to na elektrice vrátí hned jak spotřebuješ těch 30.000 kW a pak už jen šetříš.... Reálně je ti jedno kdy k tomu dojde, protože časem na tom prostě vyděláš tak jako tak a z pohledu třeba 30-ti let ta uspora bude značná :) nebo se snad pletu ?
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2017 16:04

3 MWh = 3000 kWh.

kW neni kWh a naopak.

...a bavim se o ROCNI spotrebe.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků