Jaké volit vytápění u novostavby?

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod godzilak 1. 8. 2017 19:11

To je cca poloviční spotřeba než u nás... My moc nešetříme :) Ta spotřeba elektřiny bude asi přímo závislá na množství elektroniky a jejím využívání (v novostavbě) , u toho topení záleží na velké spoustě faktorů :)
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fackovec 1. 8. 2017 20:19

Tiež nešetríme, proste normálne užívame toho čo potrebujeme. Posledné roky sa to drží čo máme malého a manželka je na materskej. Pred tým sme mali ročnú spotrebu o 300 kWh nižšiu.
Už som si o topení načítal hodne informácií, takže môj predpoklad je cca 15 MWh (1400 m3) ročne. Uvidíme aká bude realita ;o)
fackovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WrabCZak_ 4. 8. 2017 16:07

Dobry den,
Procetl jsem cca pulku prispevku jelikoz take resim vytapeni v novem rd a nemuzu se rozhodnout.
Budu rad za kazdou radu co me posune kupredu.

Rd ma 144m2 zastavenou plochu, prizemni, zdeny 30cm heluz, pocitam s 14cm baumit open na fasadu, 12cm do podlahy a 30/40cm vaty na strop, okna z profilu pasiv cl85 s trojsklem, s vytapenim mame jasno akorat s podlahovym vytapenim a zrusily sme stavbu kominu.
Kvuli nizsi hypo se snazim o nejake levnejsi vytapeni ale ne za cenu ze me pak mesicne sezere.
Na hranici pozemku je pripojka plynu (cca18m)

Predem dekuji za nazory
WrabCZak_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod godzilak 4. 8. 2017 16:43

My máme v projektu zastavěnou plochu cca 140m2 bude to z 30 Ytong + 20 polystyren , nakonec budeme dávat elektrokotel s podlahovkou.... Ve vašem případě bych ale asi volil plynový kotel :)
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 4. 8. 2017 17:59

WrabCZak_: a jakou mas spocitanou tepelnou ztratu?

A jen obecne, srovnej si cenu za 1 MWh plynu a elektriny. A potom si to muzes pekne propocitat.

godzilak: jestli uz tech 20 cm neni ekonomicky zbytecnych. Mysleno tak, ze to nebude mit az takovy vliv na celkovou TZ. Hlavne si pohlidat izolaci stropu a podlahy.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WrabCZak_ 4. 8. 2017 19:35

Tepelnou ztratu mi nikdo nespocital a ikdyz sem to chtel zkusit na tzb info tak to bylo na me slozity

Projektant rikat ze kWh plynu vyjde zhruba na 1,5 kc oproti el. Ale kdyz vezmu porizovaci naklady plynu tak si vyhodnosti nejsem jist. A jeste bude v dome pripravna dortu (casto pusteny sporak a kuch. robot)
A tam by se hodil nizsi tarif, taky platby za revize plynoveho kotle a poplatky za plyn...???
WrabCZak_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod godzilak 4. 8. 2017 20:01

S474N : Je to rozdíl v materiálu do 8.000 kč bez slev, reálně to bude méně... Pokud tedy počítám rozdíl mezi EPS 200mm a 150mm, to myslím už není taková částka abychom tam nedali dvacítku... Do podlahy jsem přemýšlel minimálně 15 a na strop okolo 50-ti vaty....
godzilak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 5. 8. 2017 17:03

godzilak: verim ti, ja si taky spocital, ze staci 12, tak jsem se rozhodl dat 14 a kdyz jsem videl ceny, tak jsem vzal 16. Ale nezapomen nejenom na cenu rozdilu EPS, ale taky zakladaci listy, trnu,...

WrabCZak_: osobne mam radeji vic zpusobu, tzv. zalohovani. Primarne muzes topit plynem, sekundarne treba elektrinou. Ale dost to zavisi na tom, jakou budes mit realnou TZ. Pokud bude opravdu nizka, tak elektricka rohoz a vyreseno.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WrabCZak_ 8. 8. 2017 14:18

Satan : zalohovani... No komin sme zrusily tak dat snad jenom plyn a elektrokotel vedle sebe...
U TZ mi jeden instalater odhadl 9-10kW, pan od TČ odhadoval 6-8kW tak nevim.
Zatim to vypada na plyn jelikoz je asi o 100t levnejsi na porizeni.
Odhadovana spotreba okolo 20t za plyn +12t el.
WrabCZak_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 8. 8. 2017 20:58

Novostavba s tak zoufalou TZ? Tak to ti teda nezavidim.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WrabCZak_ 8. 8. 2017 23:18

satan : njn :/ kolik by byl váš odhad ? (popis je v předchozích příspěvcích)

ale at v kalkulačce na tzb-info měním všemožné věci , vždy vychází Tč nejlevněji za rok .
WrabCZak_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 8. 2017 09:19

Ja nic neodhaduji, tyhle veci se pomerne exaktne pocitaji.

TC jake? To je jako napsat, ze pohodlna doprava je autem (sportakem, nakladnim, limuzinou,...)?!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inev 9. 8. 2017 09:20

Já pořád nechápu jak může mít někdo projekt bez výpočtu tepelné ztráty :-):-)

Zjednodušený výpočet tepelné ztráty prostupem tzv. obálková metoda.

Q = S.U(t1-t2)

S = plocha dané obálky (stěna, střecha, okna, podlaha atd)
U = součinitel prostupu tepla
t1 = výpočtová teplota vnitřní (vesměs 19-22 C)
t2 = výpočtová teplota vnější (dle lokality -12,-15,-18 C), pozor u podlahy většinou 5C a u střechy se to liší dle typu.

Takže šup projekty...počítat plochy, zadat správné U (pozor u oken výrobci uvádějí vesměs pouze sklo!, teplotky a počítat a sčítat. Dostanete tzv. tepelnou ztrátu prostupem, ovšem bez tepelných mostů, slun.zisků atd. Pak ještě tepelnou ztrátu větráním (vzoreček Vám dávat nebudu, aby toho nebylo moc :-))....ta bývá dle typu oken a objemu u středních domečku cca 2-3 kW -+....ale stejně většina lidí moc nevětrá :-)

No, pak ty dvě ztráty sečtete a máte celkovou :-))) Prosté a jednoduché :-)
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod WrabCZak_ 9. 8. 2017 20:56

Satan : omlouvám se :) nechtěl jsem dělat reklamu ale mam nabídku na Acond 8EVI-M ... oproti nabídkám na plynové kotle je zhruba o 100t dražší

Inev : jednoduše ... když stavíte poprvé(na klíč) a nic o tom nevíte a zjištujete až časem co všechno chybí nebo je špatně ... :) v energatickém štítku píšou obálku budovy 463,71m2 , součinitel prostupu tepla je ve štítku také ale je to celá tabulka a to ještě nebyly konkrétní okna ani zateplení , vnitřní teplotu bych dal 22-23 a venkovní -15
WrabCZak_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 8. 2017 21:16

No me primarne slo hlavne o zpusob ziskavani-predavani, tedy treba zeme/voda, vzduch/voda, vzduch-vzduch,....

Kdyz budes mit nizkou TZ, tak je ekonomicky nesmysl kupovat TC, navic za takovy prachy.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků