Yello Energy

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Surik4t4 22. 1. 2015 20:20

Máte někdo Yello Energy? Rád bych přešel k nim a byl bych rád, kdyby na tom se mnou někdo vydělal.
http://www.yello.cz/cs/chci-petikilo/
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 22. 1. 2015 20:31

A ses si jisty, ze je to pro tebe nejvyhodnejsi volba? Jestli sem hodis presne udaje, tak ti pomuzeme najit nejlevnejsiho dodavatele na dobu neurcitou.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2015 07:14

Yello je nízkonákladový brand Pražské energetiky, vyplatí se ale jen mimo Prahu (v Praze má vyšší ceny, aby moc nekonkurovalo PRE).
Oproti alternativním dodavatelům má výhodu servisu velké firmy, oproti dominantním dodavatelům zase o něco nižší ceny (ale jen mimo Prahu).

Já mám jako dodavatele PRE, ale někteří kolegové mají na chaty Yello, takže bych určitě někoho našel, kdo by rád šel jako doporučitel, možná by se i podělil, kdyžtak SZ
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 23. 1. 2015 08:49

Neznáme sice konkrétní spotřebu a další údaje, ale troufám si říct, že se nevyplatí nikdy. A to docela výrazně. A ani to pětikolo nepomůže. Respektive vždy se najde vyýhodnější (cenově) dodavatel. Servis velké firmy? Co je tím myšleno? Naopak menší firma mnohdy vyjde zákazníkovi mnohem lépe vstříc.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 23. 1. 2015 09:14

PatrikChrz píše:vyplatí se ale jen mimo Prahu (v Praze má vyšší ceny, aby moc nekonkurovalo PRE).


Podle jejich ceníku mají cenu plynu i elektřiny stejnou pro celé území ČR, tak nevím co tím myslíš? :hm

Jinak chápu, že jako zaměstnanec PRE nemůžeš tuto společnost hned zavrhnout. :-)
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2015 10:20

Tak možná došlo ke změně, ale když začínali, opravdu byly ceny mimo Prahu o dost výhodnější.

A nejsem zaměstnanec PRE, i když je pravda, že pro ně pracuji (jako externista) :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 27. 1. 2015 09:10

vyber podle kalkulace bud na strankach ERU, nebo jinde, 500 odmena pokud máš ne zrovna nejnizsi spotrebu se ti jinde vrati behem prvního roku klidně dvakrát :)
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Surik4t4 27. 1. 2015 09:53

Nechtěl jsem přecházet k nějaké malé neznámé firmě se skrytými poplatky, proto jsem uvažoval o Yello. Na kakulačce http://kalkulator.eru.cz mi před týdnem vycházely lépe ještě Moravské naftové doly, ale ty tam dnes vůbec nevidím. Netušíte kam se ztratily?
K Yello tedy přecházet už nechci, zatím to vypadá na Carbounion.
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 27. 1. 2015 10:31

Použij kalkulačka na http://www.energiejenda.cz/ raději než tu na stránkách ERU. Hoď sem své hodnoty z posledního vyúčtování a určitě ti poradíme a můžeme i prodiskutovat jednotlivé firmy. Ten carbounion nemusí vycházet cenově nejhůř, ale myslím, že budou i lepší nabídky. Navíc si dej pozor a uzavírej smlouvu jen na dobu neurčitou (ten carbounion nabízí obojí). Menších firem bych se rozhodně nebál, nic ti nehrozí.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aaischa 29. 1. 2015 11:58

posledovat dobu neurčitou a sazebník poplatků, prostě číst podmínky, většinou nejsou nijak dlouhý, pak se nemůže nic vážnýho stát..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hufnagel 30. 1. 2015 08:09

Já u Yello energy jsem, takže budu rád, když někdo využije můj kód: LKAHTP.
Jinak, pokud jde o zkušenosti, nejlevnější sice nejsou, spíš je to takový průměr, ale smlouva je na dobu neurčitou a mají zajímavý bonusový program Yello active, díky, kterému člověk může získat slušnou slevu: http://www.yello.cz/cs/yello-active/. Samozřejmě využijí to hlavně lidé z okolí Brna nebo Moravskoslezského kraje, když se podíváte na ten web, tak pochopíte ;-)
Hufnagel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 1. 2015 09:33

Aha, nejsou nejlevnejsi, ale prumer.Tak to mi nejak hlava nebere, proc k nim jit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hufnagel 30. 1. 2015 11:14

V současnosti průměr, stále lepší než dlouhodobě nejdražší dominantní dodavatelé. Jinak nikdo vám nezaručí, že i ti, kteří jsou momentálně nejlevnější, v budoucnu zásadně nezdraží až naberou dost oveček. A díky bonusovému programu je možné získat slevu až 1500Kč za rok, což pro někoho, kdo má malou spotřebu a platí roční zálohy elektřiny do 500Kč měsíčně, může být velmi významné. A to je právě ta skupina lidí, kterým se jinak nějaká ta roční úspora pár stokorun ušetřená změnou dodavatele nevyplatí,zvlášť když uvážíme to obvyklé martyrium co kolem toho často je.
Hufnagel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 1. 2015 11:26

I ČEZ se svým eTarifem je levnější než Yello, takže to vážně nedává smysl.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod pepisis 30. 1. 2015 11:52

No jak jsem si to cetl poprve, chtel jsem odepsat neco podobneho. Napr. u meho jednoho odberneho mista, kde mam spotrebu hodne malou, platim u Fonergy cca 1300/rok a u yellow by to bylo 1900/rok. Tudiz jasne nevyhodne.
Ale ta aplikace funguje tak, aspon podle toho co tam pisou, ze jednotlive body muzu sbirat i kdyz nejsem zakaznik. A az treba za 2 roky nasbiram 1900 Kč, prejdu k yellow a budu mit el. na rok zdarma. Maji smlouvu na dobu neurcitou, tzn. ze po roce prejdu jinam. To neni zase uplne spatne. Otazkou je, jestli tolik mist vubec navstivim (abych nasetril 1900 Kč/musel bych navstivit 38 mist). A pak taky zalezi, jak dlouho toto bude fungovat. Jen kvuli tomu nikam jezdit nebudu, ale treba se obcas nekdo nekde nemane, tak proc toho nevyuzit.
Kazdopadne diky za info.
pepisis
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků