Malé referendum ERÚ

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jichaj 24. 1. 2016 19:58

Astrapa: tak ty svoje usetreny 2k muzes rozdelit mezi najemniky a budete na nule;) Mozna je to tvrdy, ale novy rozuctovani je holt spravedlivejsi

Co se tyce toho pomeru, ja mam cca 0.92 u TC, vodu ohriva slunicko...takze pri 20h nt se tam taky nevejdu ;/
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 20:00

Zorganizovat petici není nic těžkého. Náročné je prostudovat podklady k návrhu a pak formulovat petiční prohlášení. Když ho tu dáme dohromady, tak ji klidně zorganizuji.

jichaj: Co je na tom spravedlivýho, že budou babičky platit víc, než produktivní populace?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 1. 2016 20:30

Je spravedlivé aby si každý platil své náklady bez ohledu na to jestli je to babička nebo špičkové placený manažer.

Pokud je fixní výše nákladů na vyhrazení příkonu taková, jak to tvrdí, tak změna je spravedlivá a naopak zachování přenášení fixních nákladů na ty s větší spotřebou, které neodpovídá nákladům skutečným, spravedlivé není.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 20:42

Spravedlivé by bylo, kdyby umožnili snížit jistič. Ale kam chceš snižovat 1x15A?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod dinkylinky 24. 1. 2016 21:31

Sorry, ale opravdu nevěřím tomu, že energetickým společnostem jde jen o spravedlivé rozdělení nákladů. Jsem přesvědčen, že když tyhle tarify budou platit, tak se pak jakoby budou divit, že jim zisky vzrostly. Na báchorky o spravedlivém ČEZu a spol. opravdu nevěřím.
A k tomu vyhrazení příkonu: už jsem četl několikrát, že když se sečtou jističe všech domácností v nějakym baráku a porovná se s jističem, co je na celý barák, tak, kupodivu, je mnohem nižší. Reálně totiž počítá už dopředu, že všechny domácnosti na plnej výkon nepojedou. Tolik k té údajné rezervaci výkonu.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod charman 24. 1. 2016 21:41

xtonda píše:Je spravedlivé aby si každý platil své náklady bez ohledu na to jestli je to babička nebo špičkové placený manažer.

Pokud je fixní výše nákladů na vyhrazení příkonu taková, jak to tvrdí, tak změna je spravedlivá a naopak zachování přenášení fixních nákladů na ty s větší spotřebou, které neodpovídá nákladům skutečným, spravedlivé není.


Tento názor je dle mne absolutně mylný. Dle tohoto názoru pak můžeme změnit celý systém. Např. zdravotní péči a její úhradu pak můžeme poskytovat né ze všeobecného zdravotního pojištění, ale podle toho kolik si každý zaplatí a kolik to stojí. A péče o babku stojí moc a ona na to nemá, tak ať zhebne že ?

Žijeme v nějakém státě. Né v džungli. A základ některých věcí (a je jedno jakých) by měl být řešen na principu solidarity.

Navíc je ten navržený systém absolutně antiekologický. Styl - po nás potopa.

Měl by být zachován současný systém a nebo naopak zaveden opačný. Čím více spotřebuješ tím více ničíš životní prostředí a tím více zaplatíš. Zatím musí pořád existovat ty odporné hnědouhelné elektrárny. Takže budeme lidi motivovat k větší spotřebě elektrické energie, kterou vyrobíme větším spalováním hnědého uhlí a zničíme tím více životní prostředí. Přestěhujte se do severních Čech a budete mluvit jinak. (nežiji tam).

ERU a Vitásková - idiocismus na ntou !!! :oboze :oboze :oboze
Naposledy upravil charman dne 24. 1. 2016 22:01, celkově upraveno 2
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 1. 2016 21:48

15A je asi překlep, jističe se dělají v řadě 10A, 13A, 16A, 20A, 25A.

S jističem 1x16A vychází NTS hůř jen při absurdně nízké spotřebě (v Praze, kde NTS vychází nejhůře, pod 875 kWh). Jistič lze snížit na 13A nebo 10A, pokud má samostatně žijící důchodce tak malou spotřebu měl by se do toho vhodnou volbou spotřebičů vejít.

P.S. Atrapa, kolik ti je? Podle tvého projevu zde sem si tě ošacoval na skoro důchodce, což se úplně neslučuje s tím, že máš ještě žijící babičku.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 21:50

Samozřejmě, že jsou jističe 15A
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 24. 1. 2016 21:56

Vždy to musí být jasný každýmu, že si ČEZ, EON a PRE to dohodli s ERU. Nyní je cena elektřiny na historickém minimu
Obrázek
a oni krvácí, tak se domluvili, že je třeba zvýšit nějak fixní paušální platby za jistič a zakamuflovali to takto, jako že to bude spravedlivý. :twisted: Ale je to lež, jako věž. Vůbec to nepodporuje šetření. Až zase ceny na burze stoupnou, myslíte, že Vám paušály opět sníží? Ani náhodou. :grr:
Naposledy upravil 07Petr dne 24. 1. 2016 21:58, celkově upraveno 1
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 1. 2016 21:57

A muzes si takovy jistic zvolit i pri pripojeni?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 1. 2016 21:57

Pokud má stát výměna jističe 7 500,- Kč, tak se to asi té babičce moc nevyplatí... BTW zajímalo by mne, kde k té fantasmagorické částce přišli, mne to stálo před 5 léty nějakých 1 500,-. A nápad, že by se na to mohly dávat dotace, už je fakt hodný absolutního blba - měl jsem Vitáskovou za chytřejšího tvora.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 1. 2016 22:03

charman, úplně stupidní přirovnání. Sílu jističe si volíme sami, spotřebiče si kupujeme sami, na rozdíl od nemocí.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 1. 2016 22:09

S474N: moc nechápu tvojí otázku, já jsem reagoval na xtonda, z jehož příspěvku se dalo dovodit, že komu se nový systém zdá nespravedlivý, ať si sníží jistič. Zeptal jsem se, kam by se snížil např. 1x15A, protože níž už to moc nejde a vzhledem k poplatku 7500 Kč je to prostě ekonomický nesmysl. Chudí, staří a nemohoucní budou krvácet, i když se snaží šetřit.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod charman 24. 1. 2016 22:10

xtonda : Stupidní je spíš tvůj názor ať si každý platí bez ohledu na solidaritu. (nejsem stará babka). Takže nemoci mimochodem dle tebe nevznikají taky přičiněním člověka a jeho stylem života. Někdo si tu nemoc viz. např kuřáci - rakovina plic - tu si kuřák taky "koupí sám". A taky na to ostatní doplácejí. A to bych mohl uvést xxx dalších příkladů souvislosti životního stylu s nemocemi.

Nic stupidního na tom není. V USA takto zdravotnictví funguje inženýre a fungovalo mnohem "tvrději" dokud to Obama trošku nezměnil svou zdravotní reformou.

Jak jsem již uvedl. Princip sociálního státu (né divokého Západu) je, že základ některých věcí (a je jedno jakých) by měl být řešen na principu solidarity a to třeba i bohatého manažera s chudou babkou.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 1. 2016 22:42

charman, k některým nemocem si můžeme přispět, ale není to pravidlem a není to ani většina. Jestli nedokážeš pochopit rozdíl mezi spotřebou energie a nemocí, tak krom toho že si zas*anej komouš si taky tupej jak tágo.

Sociální stát tu máme až příliš, konečně elektrika se zohledňuje v příspěvku na bydlení.

Solidarita tady je, někdy na můj vkus až přílišná, ale v případě spotřeby, kterou máme plně ve své moci, je to nesmysl.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků