Malé referendum ERÚ

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 27. 1. 2016 10:37

retron: jenze tech 80% ceny odpovida rezervovanemu prikonu proto, ze si ho ty jelita rezervuji. Tak holt, kdyz to chteji mit rezervovane, tak si to holt musi i zaplatit.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod SocPredator 27. 1. 2016 11:49

Sice se mě to netýká, ale docela zajímavý postřeh jsem četl v jiné diskusi, ohledně společných prostor. Chodby osvětlení - asi zanedbatelné, tam stačí malý jistič, ale výtahy vypadaj na zlatej důl :-))
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rochus 27. 1. 2016 12:37

SocPredator - ale výtahy vypadaj na zletej důl-
Upřesni pro koho?Nech je to všem SVJ jasné hned.
Rochus
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 1. 2016 16:27

To je fakt. Využití výtahu bude tak 5 %, jestli vůbec.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod osobne2 27. 1. 2016 16:58

Však můžete výtahy zavřít a chodit po schodech ne? :-)
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 27. 1. 2016 17:17

Nebo vytrhat dráty všude, svítit svíčkama a místo varné desky si udělat otevřené ohniště.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 27. 1. 2016 17:24

Si myslím, že taková revize výtahu vyjde dráž. A jak často se dělá? Každý rok?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 28. 1. 2016 00:41

xtonda píše:
Ondrasz píše:Překvapuje mě kolik lidi tady na to kývá. Přiznám se, že jsem to sice ještě detailně nestudoval, ale z toho mála co jsem načetl, zkalkuloval a bavil se se známýma, tak je to asi tak spravedlivé, jako podpora solárů.

A, další odborník na elektrické distribuční sítě.

Hm, tak mi prosím vysvětli jaký bude mít reálný dopad zvýšení plateb u jističů na distribuční soustavu. A prosím neargumentuj mi báchorkama ERU a Vitáskové, jejich řeči jsou jen hlásnou troubou politiků, kteří o tom rozhodují (takže je to asi tak vypovídající jako když to říká Máňa z kravína).

Podle mě to Socpredator docela přesně vystihl. Prostě někomu platíme za jeho vlastní byznys, na kterém těžce vydělává, který už mají dávno z našich peněz několikanásobně zaplacený. A vidím to i jako formu zalepení díry v rozpočtu, která vznikla díky megaprůseru se soláry. Holt to těm, kteří dojí rozpočet zaplatíme ještě jednou díky fiktivně zvýšeným nákladům na distribuci.
Jinak ještě poznámka k těm rezervovaným příkonům. Vážně věříte tomu, že pokud by všichni, kteří mají "rezervovaný" příkon v jednu chvíli začali odebírat elektřinu v uvedené výši ze sítě např.někde v nějakém *****ákově na vesnici, kde rozvodná síť pamatuje ještě Franc Josefa, tak je reálné, aby ten příkon odebrali bez toho, aby se síť zhroutila? Takže je to reálná hodnota nebo jen nicneříkající imaginární koeficient, který tam vlastně jen je ...? :hm
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 28. 1. 2016 07:56

Reálný stav sítě určitě nijak extra špatný nebude, i na malých vesnicích, jsou často přeloženy vedení z dřevěných sloupů do země, do nových kabelů... a to z návrhu distributora , který to zaplatil, včetně nových pilířků na nožové pojistky, které při výměně také platil čez, v chatových oblastech už to bude horší... každopádně situace, kdy všichni budou odebírat max určitě nenastane, tak jako u internetu poskytovatelé mají nakoupeny nižší kapacity než prodávají dál a funguje to dobře.
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 28. 1. 2016 08:12

Prodávají, ale s agregací.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rochus 30. 1. 2016 10:05

VYSOKÁ HRA:
Nové tarify-solární elektrárny-Vitásková/osoba/-kriminál.

Tak co?Podepíše Vitásková/ERÚ/ tu zlodějnu za nové platby za elektřinu?
Ano ano si myslím.
Rochus
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 4. 2. 2016 18:42

Budou asi jeste zmeny, jen mam obavy, jestli to nebudou zmeny k horsimu, nekdo bude muset ty chatare a sporive duchodce dotovat, budem to my ostatni.
http://www.novinky.cz/ekonomika/393864- ... opady.html
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 4. 2. 2016 22:21

Zase vytáhnou nějaké výjimky a veškerá férovost půjde k šípku :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 2. 2016 05:56

Tak zaplatí to za ně standardní čtyřčlenné a tříčlenné rodiny. :-)
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 5. 2. 2016 08:04

Bavil jsem se o tom s bývalým spolužákem ze základky, co teď dělá na UOHS. Jelikož v CZ jsou jen 3 distributoři jedná se významnou tržní sílu. Nový návrh by se tedy dal napadnout a minimálně o rok pozdržet a pak už tam asi Vitásková nebude... . Pokud někdo máte na to čas a chuť, je nutno si to nejdříve prostudovat a pak podat na UOHS na jejich el. podatelně http://poe.gordic.cz/uohs/

Ted nemám čas se tomu věnovat, jen jsem se připojil na
http://www.hnutiduha.cz/aktualne/verejn ... m-je-nefer
http://www.hnutiduha.cz/novetarify/
Díky moc.
Naposledy upravil Bond2 dne 5. 2. 2016 16:14, celkově upraveno 1
Bond2
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka