Malé referendum ERÚ

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xkanourek 15. 2. 2016 14:41

Technicky lze všechno.....horší je to s domluvou a platební morálkou případných odběratelů...pak je tu ještě drobnost, že dle naší zkorumpované legislativy musí mít "každý" prodejce elektřiny licenci (fyzické osoby nejsou osvobozeny)_že to není vždy vymáháno_viz. nejčastější stav zahrádkáři a garážisti neznamená, že je to legální_proč asi...až se to po změně tarifů začne rozmáhat, určitě se nějací udavači najdou a budou z toho exemplární případy pro odstrašení podobně smýšlejících ovčanů....to by tak hrálo ušetřit na úkor ČEZu/EONu.

Jinak nepřímé měření je od 80 A výše...tedy max. 3x80 A je ještě bez větších problémů....ale i to už je opravdu dost_na to může fungovat i velký panelák...a často to tak i je...soudobost odběru v reálu bývá někdy opravdu nízká ! (Pro fajnšmekry_nepřímé měření není vždy nutné a ekonomicky a technicky výhodné_při potřebě většího odběru vychází lépe rozdělení na 2 odběrná místa s přímým měřením_a najisto to tak bude i po změně)
xkanourek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 2. 2016 17:36

Děkuji všem za vysvětlení. Šlo mě spíše o hypotetickou situaci, o které jsem se dočetl a která mě zaujala. Přišlo mi totiž divné, že by se změnou jističe u bytu dokázalo ušetřit, když by ten dotyčný bytový dům měl "navenek" velký jistič a nároky na vedení k baráku by zůstaly stejné. Tj. navenek by se ten barák tvářil jako "chatař" s velkým rezervovaným odběrem, ale uvnitř domu by jednotlivé jednotky měly rezervováno jen malou kapacitu (a teoreticky by změnou jističe mohly ušetřit).
V tomto kontextu mi přišel hodně zajímavý článek na TZB, kde byl pohled za hranice do Rakouska: zde. Tam se náklady na síť neodvíjí od jističe, ale pořád od spotřeby (ačkoliv je v určitém pásmu ta částka téměř fixní), jestli jsem to teda správně pochopil.
anonymni

Odeslat příspěvekod jichaj 17. 2. 2016 14:02

xkanourek: ale ten bytovy dům nemusi fungovat jako obchodnik/prodejce (který musí mit licenci), pokud se jedna pouze o prefakturaci, tak není licence potřeba

Nevim jak jinde, ale u PRE je prime mereni do 100A...

Leto: podle toho clanku na TZB není vyrazni rozdil v pomeru plateb za obchodni část a zbytek (distribuce + dane) mezi Rakouskem a CR
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 19. 2. 2016 08:13

Včera jsem videl konec poradu Mate slovo s Jilkovou, katastrofa...to co předvedla Vitaskova, jen populismus, "ja nic ja muzikant, nepodepsala jsem a nepodepisu, jsme narodem chataru a chaluparu"...to, ze 2 roky na tvorbe NTS spolupracovala radsi nerekla...

A dotazy z publika? Jabka/hrusky. Ani se nedivim Prochazkovi z EGU ze se porad tak usmival, ja bych delal to same... :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 2. 2016 09:11

Pamatujete si, jak před pár týdny Vitásková říkala, že nepodepíše solární podporu? A co se stalo? Odjela na dovolenou a podepsal to místo ní její zástupce. Tahle ženská je naprosto nevěrohodná, pokud si teď znovu dovolí říct, že něco nepodepíše. Scénář může být naprosto stejný. Opět to podepíše zástupce, i když už jiná osoba než tenkrát koncem prosince.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 19. 2. 2016 09:25

No, Nehoda uz to podepsat ani nemůže...protože ho vyhodila :)
Další místopředseda skončil ze zdravotnich dovodu...to ji jich tam uz moc nezbyva...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 19. 2. 2016 19:10

Tak zase ji chtej socani vyhodit a je trestne stihana policii. :D Davam ji tak 4 az 5 mesicu, dele tam nevydrzi.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 2. 2016 21:30

http://ceskapozice.lidovky.cz/alena-vitaskova-hajim-zajmy-domacnosti-d9q-/tema.aspx?c=A160215_142539_pozice-tema_houd

Zajímavý článek, ale úkol zněl jasně. ČEZ prom*r**al miliardy v Albánii, na Balkáně a další v ČR nicméně stát ty prachy z lidi vyrazí ať s Vitáskovou nebo bez ní, takže to vidím podobně jako osobne. :hm
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 2. 2016 21:44

Však jo. Vitásková pravděpodobně správně odhaduje budoucí vývoj. Skutečně to nebude ona, kdo to nakonec podepíše. Akorát nevíme, jestli to bude její zástupce anebo její nástupce. :-D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 19. 2. 2016 22:20

Ty bulíky máme zase na nose...nic to prý nepřinese, tak proč to dělají :oboze
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou?kvalita=nizka
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 22. 2. 2016 13:38

Priznivec Vitaskove nejsem, ale 8,5 roku natvrdo je celkem hodne...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rochus 22. 2. 2016 14:15

A co synáčci Zemka seniora?Nebude 15 melounú postrádat FC Slovácko kterého je majitel Zemek senior /Z-Group/?
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2016 14:44

A ten, za jehož ouřadování se licence vydaly, je vysmátej jak lečo... Némlich stejný případ jako Bém a Openkrad.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 2. 2016 17:45

Tak rozhodoval nekdo jiny ne?
Vitaskova ma po korytu.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod filip893 22. 2. 2016 18:14

Změna kurzu:
http://www.novinky.cz/ekonomika/395571- ... patny.html

A to příjde v ten samý den, co předsedkyně ERU dostala 8,5 roku.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků