Malé referendum ERÚ

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rochus 8. 3. 2016 04:25

Poplatek OTE
Dobře to vykoumali že?Termistor?Já to mám zdražení 10x
Rochus
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 8. 3. 2016 15:00

hmm hmm, je k tomu nejaky info o zdražení toho poplatku za OTE ? bo se to změnilo bez pozornosti veřejnosti ? hmm hmm, eště vyúčto za 2016 nemam tak uvidim pak..
aaischa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 8. 3. 2016 19:37

Ano, v cenovém rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 7/2015 ze dne 26. listopadu 2015, kterým se stanovují ceny za související službu v elektroenergetice a další regulované ceny.

Energetický regulační věstník, částka 8/2015, ze dne 27. listopadu 2015
:arrow: https://www.eru.cz/documents/10540/1174 ... c27aaa8d9a

ERÚ.png

7) § 17d zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), ve znění pozdějších předpisů.


Nařízení vlády č. 392/2015 Sb., o stanovení sazby poplatku na činnost Energetického regulačního úřadu.
(Částka 164 Sbírky zákonů České republiky ze dne 28. prosince 2015)
:arrow: http://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/V ... c&id=15965
NV.png
NV.png (21.5 ) Zobrazeno 7234 krát


Celková cena za činnosti operátora trhu dle bodu (5.2.) Cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 7/2015 ze dne 26. listopadu 2015, kterým se stanovují ceny za související službu v elektroenergetice a další regulované ceny tedy činí 6,58 Kč/odběrné místo/měsíc (tj. 2,90+1,29+2,39).
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 9. 3. 2016 20:25

díky za objasnění... kdyz klesá silovka, dycky stoupne neco jinýho , grr
aaischa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 10. 3. 2016 08:04

je to holt úlitba velkoodběratelům...těm to výrazně kleslo
podobně jako platba OZE KVET dle rezervovaného příkonu a ne dle spotřeby

k té platbě za OM/měsíc místo za MWh
vzpomínám si, že při prezentaci cenového rozhodnutí koncem loňského roku nehnula Vitásková ani brvou, když to bývalý místopředseda Nehoda prezentoval ... na to jaká je to "bojovnice" za práva maloodběratelů..hm
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 16. 3. 2016 23:39

http://ceskapozice.lidovky.cz/vitaskova-honime-nevinne-lidi-kteri-chteji-normalne-pracovat-pui-/tema.aspx?c=A160314_154318_pozice-tema_houd

K tématu cen a "objektivitě" rozsudku nad Vitáskovou, kdy se vyjadřuje k nestíhání bývalého šéfa ERU Fiřta, který "černé" licence udělil dávno před tím než nastoupila do funkce. Doufám, že místní všeznalý policajt to zas okomentuje něčím jako, že odstíhat lze jen vybrané lidi, které se rozhodneme odstranit, protože na ty co nám nevadí radši nic nemáme... :hm
Ondrasz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 3. 2016 04:37

Jak typické. Zloděj volá: "Chyťte zloděje!" :-)
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 14. 4. 2016 05:57

"jistič je především bezpečnostní prvek"...ona mě cituje :-)) , to jsem ERU přesně psal...
http://byznys.ihned.cz/c1-65247600-nove ... -vitaskova
Bond2
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 4. 2016 07:53

Stále nemůžu zapomenout, jak bývalý mluvčí Jiří Chvojka v televizi zuřivě zastával opačnou myšlenku - tj. že platba za jistič je to jediné správné řešení.

A ejhle, dnes čtu: ... Dluh 337 miliónů korun ... Strana pohledávku zatím neuznala, prohlásil ve středu Jiří Chvojka, mluvčí advokátní kanceláře Bělina and Partners, která ČSSD zastupuje.

Je mi z tohoto pána lehce blivno. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 4. 2016 08:48

/OT Jak může v této zemi vládnout strana, která neunává pravomocný rozsudek soudu? Bolševici byli proti těmto kašparům v čele se slizkým přizdisráčem vzorem ctnosti /OT.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 14. 4. 2016 21:29

Jestli neměl na mysli, že strana neprovede "uznání dluhu", což je právní termín. Nikoli, že nezaplatí.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 4. 2016 22:18

Tak muze soud pozadat o odklad, kdyz zaroven poda opravny prostredek, napr. dovolani.
osobne2
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků