Kontrola kotlů na pevná paliva

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Nechali jste si zkontrolovat kotel na pevná paliva?
Ano 2 %  9%  [ 2 ]
Zatím ne, ale nechám 1 %  4%  [ 1 ]
Ne, ještě si to rozmyslím 1 %  4%  [ 1 ]
Ne a nenechám 17 %  80%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 3. 2016 06:01

Máte kotel na pevná paliva? Máte už ho zkontrolován? První kontrola má být údajně provedena do konce roku 2016.
http://finexpert.e15.cz/do-konce-roku-musite-mit-zkontrolovany-stav-kotle
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Taki 21. 3. 2016 06:42

Jak jsem psal ke komentu k článku, moc by mne zajímalo, kterak bude provádět kontrolu u 30 let starého kotle již neexistující výrobce..
Dopadne to jako vše u nás - napřed se ta povinnost kontroly přesune z 2016 na 2018, pak na 2020, atd..
Nebo se to prostě nebude sankcionovat, jak tím straší..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 21. 3. 2016 07:04

Trochu v té anketě chybí možnost: Nežiju v minulém století, abych měl kotel na pevná paliva.
Vždycky mě vytočí, když je někde anketa a já nemůžu hlasovat. :-)
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 3. 2016 11:54

radecekh: presne to cos napsal bylo prvni, co me napadlo, kdyz jsem si cetl jen nazev tematu. Proboha lidi, mame 21 stoleti, to fakt nekde lezete do sklepa prikladat pneumatiky nebo PET lahve? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 3. 2016 17:47

Normalne uhli ne? Az vam jednou v zime prerusi na delsi dobu dodavku elektriny, tak se budu smat ja, protoze ja budu moct topit uhlim i bez elektriny, vy si bez elektriny nezatopite ani plynem.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 21. 3. 2016 18:01

osobne2: no to se tech 15 minut klidne smat muzes (kdyz vezmu historicke vypadky elektriny). Respektive ani to ne, protoze mam doma uz 2 UPS a budu porizovat dalsi.

A ja se zas budu smat tobe celej rok, ze delas otroka/kotelnika, muzu? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivo_2 21. 3. 2016 19:22

Nebo si koupí jiný kotel na jiný typ paliva s zásobníkem a může přikládat 1 za 2 -3 dny podle spotřeby.
Možná se dělají i zásobníky pro kotle na uhlí ,ale pro rodinné domky sem žádné neviděl ani je nehledal.
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 3. 2016 19:35

Do Evropy se valí miliony muslimských migrantů, bude brzo válka, elektrárny budou první cíle muslimských raket, jsem zvědav, jak ti pak ty UPSky pomůžou. :-)
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 21. 3. 2016 21:17

ivo_2: urcite neco takoveho bude, ale znova, jsme safra v 21 stoleti.

osobne2: na ty jsem pripraven kapku jinak a necim jinym. A potom i ty budes mit jiny starosti, nez prikladat uhli.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 21. 3. 2016 21:29

+komín
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 22. 3. 2016 06:48

osobne2 píše:Do Evropy se valí miliony muslimských migrantů, bude brzo válka, elektrárny budou první cíle muslimských raket, jsem zvědav, jak ti pak ty UPSky pomůžou. :-)

Abych někoho odstavil od elektriky je mnohem levnější a snadnější poškodit distribuční soustavu.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aaischa 22. 3. 2016 07:16

kdyby po někom někdo to lejstro chtěl, tak se dycky najde někdo kdo to za nějakou korunu napíše... no stres :)

uplnej nesmysl, stejně to nemá vliv na to čim kdo topí a hlavně JAK, a když je někdo de*ent a uhelnej kotel zadusí než se rozhoří tak z něj půl hodiny pude totál nechutnej kouř kerej zamoří půlku vesnice.. na tohle pomůže jedině vyšší inteligence lidí.. ne nějaký lejstro..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 22. 3. 2016 07:20

osobne2:
Pokud věříte tomu, že tady všechno krachne, bude výhodnější investovat do solárních panelů na střechu, než do zásob uhlí nebo do vlastního lesa.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 22. 3. 2016 07:47

všechny tyhle vymozenosti (solary, kotle na uhli se zásobníkem :) jsou stejne na nic, pokud není delší dobu elektřina...nemá co pohanet obehovy cerpadlo...
..pak leda fotovoltaiku...a poradny akumulatory
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 22. 3. 2016 07:51

na tohle tema tu mame forum rozpad.cz nebo postapo :) tam uz je dokonale vyreseny co a jak.. tak nahlednete tam :)
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků