Bohemia Energy a podomní prodej - šmejdi

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod otava5 13. 10. 2021 20:24

Taki píše:Rozhodně ne!!!
Co je doplatek? Přeplatek nebo nedoplatek?

Nedoplatek
otava5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evelista 13. 10. 2021 21:54

ja dam muj priklad, zitra nebo az pozitri mam splatnost na zalohy, nebudu je platit.
Dneska proste to konci BE, pokud jakykoliv spravce cokoliv, at ukaze zaplatim.

tedka budu sice s el. energii, ale ve financnim vakuu, nevim zda uz zitra platim poplatek posledni instanci s mesicnim poplatkem, no asi jo. Od kdy jindy.
Konec firmy je okamzita dalsi instance a byt tam jses jeden den uz platis to nejdrazsi co existuje.

Ale ja se zaridim, ale ten kdo zaplatil zalohu nebo ma predpokladany preplatek tak at se s nim rozlouci nebo vymahatelnost si da tak na 5 let plus, lepsu je mit nedoplatek a byt v dluhu.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 13. 10. 2021 22:07

evelista: mohu se tě zeptat, kde jsi přišel na to, že doplatek bude na vymáhání na 5 let? Dík.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 14. 10. 2021 00:02

Zeptam se jinak hypoteticky, k dnesnimu dni mas u bohemky vsechny FA zaplacene a k tomu mas preplatek 1000kc, za jak dlouho ty tipujes ze ho ziskas zpet?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam.mis 14. 10. 2021 06:25

Tušíte, jak zrušit SIPO na platbu záloh u BE? Vím, že je možnost zrušit komplet SIPO, ale chci zrušit jen zálohy BE.
Adam.mis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 14. 10. 2021 07:37

To bys musel zrušit právě u BE, změna způsobu plateb záloh. Jinak to také umí pošta za poplatek při platbě SIPA vyjmout. Ale to bys musel dělat pokaždé při platbě SIPO znovu.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 14. 10. 2021 11:38

evelista: ve lhůtě uvedené na vyúčtovací faktuře. Protože v insolvenci nejsou. Pokud by to byl opravdu krach, tak na sebe vyhlásí insolvenci s posledními 50 000 Kč, které najdou v pokladně.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 14. 10. 2021 16:18

Jo, jako bylo by to hezké, kdyby BE vrátila přeplatky z vyúčtování, koneckonců na zalohách se přes léto, když nebyla spotřeba napakovala. Počítám, že jim v mém případě s D45 pár tisíc zůstane za prsty, o dalších pár tisíc mě obere DPI a otázka je, jestli Innogy, kde mám podepsanou smlouvu s dodávkou od 1.11.2021 dodávky za podmínek uvedených ve smlouvě a ceníku vůbec zahájí (uvěřím, až se tak případně stane). BE jsou sice šmejdi, ale když si člověk hlídal termíny, tak s nimi byla donedávna na retenčním dobrá domluva a oproti ČEZu jsem u nich za těch pár let dost ušetřil. Něco si teď vezmou po vyúčtování zpět na přeplatku záloh (dnešní jsem naštěstí včas zrušil), no a ČEZ se zahojí jako DPI, takže nula od nuly pojde ...

Uvidíme, jak se situace vyvine na jaře, ale jako obrana před EU ekofašisty a obdobnými zelenými fanatiky asi bude třeba rozbít prasátko a vybudovat si ostrovní systém ... polepit si dům soláry, na zahradu větrníky a do sklepa instalovat minijaderku ... pak si elektriku budou moci prodávat a dodávat třeba do zadele :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod dave_no 16. 10. 2021 16:24

Vztahuje se na mě DPI, pokud jsem 5.10. podal výpověď akceptovanou k 31.10. ? Hned jsem vyplňoval formulář u Eonu, ale obávám se, zda to v aktuální stihnou... Na novinkách psali článek, že to pak bude černý odběr bez DPI :-) Nebude rozuměnjší výpověď stáhnout?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 16. 10. 2021 16:28

Tak mě přišel e-mail od Innogy ... smlouvu jsem podepsal hned začátkem října, poté co mě od BE přišel fixacifakující dopis ... místo předpokládaného termínu zahájení dodávek od 1.11.2021, je aktuálně TZD až od 1.12.2021, takže předpokládám, že v listopadu to opět prodlouží, na leden a tak dále, aby zahájení padlo až na jaro s nízkou spotřebou a aby pak stejně zjistili, že nejsou schopni dodávat za cenu dle ceníku v příloze smlouvy. ČEZ bude mít letos jako DPI těžký vývar ... 8-P ... asi čas k Mikuláši přikoupit nějaké jeho akcie a k vánocům na příští léto objednat z číny kontejner solárů na střechu a zahradu 8-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 16. 10. 2021 18:10

Mně dali taky 1.12. na smlouvu z půlky října. Opetorka říkala, že to je datum dané pro zákazníky BE napříč trhem.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 16. 10. 2021 20:18

dave_no píše:Vztahuje se na mě DPI, pokud jsem 5.10. podal výpověď akceptovanou k 31.10. ? Hned jsem vyplňoval formulář u Eonu, ale obávám se, zda to v aktuální stihnou... Na novinkách psali článek, že to pak bude černý odběr bez DPI :-) Nebude rozuměnjší výpověď stáhnout?


Zavolej na distribuci s tvym ean a dozvis se to, na cezd jsou napr. 24h denne, vidi tam, zda si novy dodavatel podal prihlasku a k jakemu datu anebo kdy ti vznikne neopr. odber atp.

Eon ale muze podat prihlasku uz k 18.10. nebo 19.10. - ale pokud to nemaji systemove nastavene, tak v EON cokoliv domluvit je strasne zdlouhave.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 16. 10. 2021 20:52

S Eonem zatím nemám ani smlouvu, mají se ozvat, ale nic se neděje. Přepsaný to určitě není.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 16. 10. 2021 21:18

“Cerny odber” u elektriny muzes realizovat 30 dnu bez problemu (v cezd).

Jo a podle me nechapes, co jsem ti napsal. Mas tam reseni - distributor ti rekne, v jakem stavu je OM. Zda je bez dodavatele nebo v DPI nebo se prihlasil novy dodavatel atp.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků