Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Taki 12. 9. 2018 11:01

andreasbaader jistě omylem sečetl silovku s distribucí. Takovéto ceny za silovku nemá nikdo.
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.roak 12. 9. 2018 11:14

zajímavé je že v po mi potvrdilo TGI akceptaci výpovědi plné moci. a dnes mě teloefonicky oslovilo Yello, nemohl jsem se s nima vybavovat takže jí neznám
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tulum 12. 9. 2018 11:41

To zajímavé určitě je, třeba by Yello mohlo přijít s nějakou retencí, když jsou následně takto po vlastní ose aktivní. Nějaká nákladová fuka tam přece jen musí existovat (když se na tom v modelu přes Skautíky živí další dva články v řetězci)..
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod andreasbaader 12. 9. 2018 12:18

Taki píše:andreasbaader jistě omylem sečetl silovku s distribucí. Takovéto ceny za silovku nemá nikdo.

Takovou odpoved mi napsal EON v roce 2017 po dotazu, jakou plati rodice cenu na miste spotreby.
andreasbaader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taki 12. 9. 2018 13:12

No a e.on pochopitelně na základě takového dotazu uvedl celkovou platbu za kWh (tedy distribuce + silová elektřina + POZE atd..)
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 12. 9. 2018 15:41

To ale nelze porovnavat se sazbou skautu.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 12. 9. 2018 16:42

D.roak píše:Tak pak dej vědětzda tam EON variant PRO duben nené háček.

Dnes smlouvy dorazily. Pokud pominu, že mi na jednom OM špatně uvedli příkon (3x25 namísto 3x20), jsou smlouvy jinak ok. Cit.: "Pro Základní smluvní období (=24 měsíců od data zahájení dodávky) se sjednává produktová řada Variant PRO a cena za dodávku elektřiny, která je pro toto období neměnná, je stanovena Ceníkem Variant PRO 24 Duben 2018..."
Pro představu:
stálý plat 58
0,95/0,95 D1,2
1,18/0,70 D25-27
1,26/0,86 D35
1,13/0,98 D45,56,57
1,05/0,87 D61
(oproti Skautovi Yello kWh levnější až o 18%)
Bonus taky ok, uveden v ostatních poznámkách smlouvy:
Obrázek
No a protože mají u e.onu asi hodně peněz, vyplatí se to i pro ty menší spotřeby:
https://www.eon-doporucte.cz/.. Nejkouzelnější je, že můžete doporučit sami sebe. Takže jsem tu druhou smlouvu se špatně uvedeným příkonem stornoval a domluvil se, že mi zašle novou, spolu s formulářem MGM (doporučte a získejte). Následně se doporučím i pro třetí své OM (byt), pak pro OM přítelkyně atd... a bude to na každém novém OM až -3.000
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 13. 9. 2018 19:06

Tak to vypada velmi dobre!
:arrow: https://www.eon.cz/ke-stazeni/produkty/ ... E.ON_D.PDF

U meho D56d to je za 1129 / 984 s mesicnim poplatek 58 Kc
vs Skauti 1279 / 1089 s mesicnim poplatek 40 Kc

Navic je nutno taky zohlednit tu provizi za doporuceni. Takze jen se ptam, kde je hacek? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod MildaX 13. 9. 2018 19:54

Háček není v ničem, je to prostě starší ceník, který by ještě před pár týdny nebyl tak zajímavý, ale po ohlášení vyšších cen u Skautů a očekávaném zdražení ostatních je to cesta jak si na dva roky udržet letošní ceny... jen si to dobře ohlídat prolongace apod.
Jsou to nervy co? ☺️
Tak honem než taky změní ceník.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 13. 9. 2018 20:03

@satan:
No fakt tam asi není! ;-) Jediné co mi napadá, že dle podmínek toho doporučení musí být doporučitel člověk s uzavřenou a účinnou smlouvou. Nejsem právník, ale řekl bych, že účinná ta moje smlouva bude až od 1.1.2019. Evidentně to ale zas tak neřeší (sám mi po telefonu sdělil, že mi pošle v druhé zásilce opravenou druhou smlouvu a k ní přidá MGM formulář) a zřejmě bude stačit uzavřená smlouva. Peníze stejně pošlou na účet určitě až po nějakém čase, kdy už bude ta smlouva i účinná. Ale kdo chce mít 100% jistotu ať si najde zákazníka e.onu, který se třeba rád o odměnu podělí.
Pak tam úplně nerozumím bodu 3.4 V případě, že bude ECE doručeno více doporučení totožného nového zákazníka, bude akceptováno pouze to, které bylo doručeno ECE jako první v kontextu s bodem 2.3 Doporučitel může jako nového zákazníka doporučit i sám sebe. Zřejmě tím míní, že není nárok na víc odměn u jednoho OM (nikoliv, že by nešlo doporučit dvě či více různých svých odběrných míst). A nebo u sebe sama může být odměna opravdu jen za jedno svoje další OM. Uvidím - otestuji..
@mildaX:
Prolongace u toho VariantuPRO: Dle kalkulátoru TZB údajně stačí 20 dnů před koncem 24-měsíčního závazku. Na to pozor! Správně je to dle smlouvy obligátních 90 dnů!! . Dle smlouvy se z variantu pro přechází na variant. Momentálně je třeba v D01d kilowatthodina ve variantu dražší oproti variantu pro o zanedbatelných 42% :-D
Na té activecall lince e.onu pán predikoval, že ceník VariantPro duben 2018 ještě nějaký čas bude v platnosti. To samozřejmě neznamená, že za chvíli nepřijdou s výhodnějším (pro ně) ceníkem třeba VariantPro říjen.
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 9. 2018 01:59

už jste si všimli, že Yello potichoučku zdražil? :-D https://www.yello.cz/files/ceniky/elekt ... dart-2018/
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 14. 9. 2018 07:41

Jj. A pro jistotu ze stránek stáhli předchozí ceníky.
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Phineas15 14. 9. 2018 08:58

A souhlasí e-on s platností smlouvy od 1.1.2019 podle cen Variant Pro Duben 2018?
Phineas15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 14. 9. 2018 10:27

Ano. Po telefonu jsem obchodníka informoval o možnosti přejít až k 1.1.2019. Byly mi zaslány smlouvy, kde je výslovně uveden ceník VariantPRO duben 2018.

Doplňuji ještě odpověď od energie at skaut.cz na dotaz: "... na webu uvádíte, že je třeba zaslat odvolání plné moci co nejdříve. ...Co se stane, když zašlu odvolání plné moci až prosinci? To už nebude akceptována?
Jde mi o to, že ceníky na r. 2019 mohou ostatní dodavatelé zveřejnit až k 1.12.2018. ...
"
Odpověď:
"Výpověď je samozřejmě vhodné podat co nejdříve. Nicméně, podáte-li ji 2.12. pak také bude zpracována. Podáte-li výpověď méně jak 3 týdny před připojením nového dodavatele, budete si muset smlouvu s novým dodavatelem zrušit sami. Většinou to lze výpovědí do 15 dní od zahájení dodávek."
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 14. 9. 2018 11:53

@Taki: a jak jsi tam dostal ten bonus 1500 Kč do té první smlouvy, když nejsi zákazník EONu? Zavolal jsi na linku?

Problém vidím v tom, že v těch podmínkách mají, že doporučit může pouze stávající zákazník EONu a připsání toho bonusu je v podstatě na rozhodnutí EONu (vyloučeno právní domáhání se bonusu atd.) To, že mi na lince něco řeknou, ještě neznamená, že to skutečně zaplatí a podmínky jsou v tomto celkem jasné... Nevím, jestli nebude jistější sleva online 1000 Kč? Ale když už je to máš napsané ve smlouvě a není tam žádný odkaz, co je to za bonus, tak by to měli asi vyplatit. I když mě mate to slůvko "až", protože nula je taky "až" :roll:

Mě to na elektrice vychází rozdíl 1200 Kč ročně oproti Skautu (na 30 000 Kč), což jsou 4%. S bonusem by to bylo 1950 Kč 6,5% (když ho rozložím do dvou let), tak začínám uvažovat, zda to taky nezrealizovat... Nic jiného jsem neobjevil a u plynu mi Skaut vychází i nadále nejlépe.
Markil
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka