Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bond2 6. 1. 2020 21:33

Vyplnil jsem jako XRPD. Při vývoji cen plynu mají ted možnost se ukázat. Chlubí se, že zastupují více jak 20000 zákazníků, tak uvidíme. Každopádně cena plynu musí být levnější než dosud...Když ne, odcházím.

Třeba HALIMEDES / Akce Vánoce 2019 se docela vytáhl :tleskani
Přílohy
plyn.jpg
Bond2
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 7. 1. 2020 05:17

Jednoznačně "zelená" energie je ve skutečnosti domyšleno do detailu pravý opak ekologie. Postupně to nyní vše vyplouvá na povrch, jak neekologická je výroba a těžba vzácných zemin a kobaltu do akumulátorů, FVE panelů-extrémní energetická náročnost při výrobě i likvidaci za cca 20 let atd. atd. Spalování tzv. biomasy pro kogeneraci ani nemluvě.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 8. 1. 2020 10:00

když už by do něčeho měl stát dávat peníze, případně plynout peníze z peněz na zelené energie tak je to například železnice, kde pod dráty denně pálíme desítky tisíc litrů nafty, když už jezdíme pod trolejema s elektrickýma lokomotivama tak většina z nich neumí při brždění rekuperovat a za každou cestu se spálí několik MW na teplo v odporníkách na střeše atd..

kurzy topení uhlím a dřevem.. aby každej věděl co dělat pro to aby kouřil co nejmíň..

jsme u skautů a taky jsme zvědavi co bude :)
aaischa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 8. 1. 2020 12:13

On je vůbec paradox, že zelení bojují i proti de facto zelené energii z jaderných elektráren.

V podstatě jedinou rozumnou možností pro lidstvo pro záchranu Země je hlavně drastické omezení porodnosti a spotřeby po celém světě: panelák s malometrážním bytem, maso jen o svátcích, výměna hadrů po proděravění, zrušení motorových vozidel pro soukromou spotřebu, masivní redukci letecké dopravy, místo dovolené u moře sázení stromků v okolí, místo čumění na televizi nebo internet pohled z okna. Ale tohle prosazovat by pro každého politika znamenalo sebevraždu, takže to nikdo nahlas ani nevysloví.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 1. 2020 18:50

A kde je hranice mezi tim: potrebujeme konzumenty vs. potrebujeme svet zbavit zbytecnych trubcu

-- 8. 1. 2020 18:51 --

aaischa píše:když už by do něčeho měl stát dávat peníze, případně plynout peníze z peněz na zelené energie tak je to například železnice, kde pod dráty denně pálíme desítky tisíc litrů nafty, když už jezdíme pod trolejema s elektrickýma lokomotivama tak většina z nich neumí při brždění rekuperovat a za každou cestu se spálí několik MW na teplo v odporníkách na střeše atd..

kurzy topení uhlím a dřevem.. aby každej věděl co dělat pro to aby kouřil co nejmíň..

jsme u skautů a taky jsme zvědavi co bude :)


To plyne odkud tento nazor, ze vetsina neumi? To snad kazda elektro lokomotiva umi, nebo ne?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas1107 9. 1. 2020 16:32

Došlo mi vyúčtování od Yello, ale nezapočetli mi slevu Yello Active. Má někdo stejný problém?
lukas1107
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 10. 1. 2020 09:37

Měl jsem něco podobného, čekám na další řádnou fakturu, jak to dopadne ;)

1.7.2019 jsem žádal o uplatnění slevy. 8.7.2019 vystavili fakturu za období od 01.02.2019 - 12.04.2019. Sleva v ní zahrnutá nebyla.

Na dotaz proč mi odpověděli:

Uplatněné body dne 01. 07. 2019 nemohou být nyní zahrnuty do roční faktury, která byla tvořena dne 08. 07. 2019 z důvodu, že uplatnění bodů proběhlo až po datu řádného ročního odečtu Vaší distribucí. Fakturace byla k datu odečtu 12. 04. 2019, body byly uplatněny až po tomto termínu.

Bonus v rámci Yello Active uvidíte na další řádné roční faktuře.

Omlouváme se Vám časovou prodlevu v rámci vystavení řádné roční faktury.
powery
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 12. 1. 2020 18:17

mel jsem Yello drive a vse za body z activ se uplatnili a sleva se na fakture projevila.. Nini mam jedno misto pres skautskou a tam bude odecet v lednu tak jsem zvedavi
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 1. 2020 14:18

lukas1107 píše:Došlo mi vyúčtování od Yello, ale nezapočetli mi slevu Yello Active. Má někdo stejný problém?


Ja mam problem ze nemam android a tedy yello active asi nejde pouzit!?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 13. 1. 2020 18:18

No tak treba nejaky levny adroid v bazaru / ale nejdriv bych si zjistil jakou minuimalni verzy androidu musi byt aby yello active fungoval/
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 1. 2020 14:42

V současné době jsem v procesu přechodu s elektřinou a plynem od 3E ke skautům. U skautů jsem se registroval 11.12.2019. Výpověď elektřiny jsem požadoval podat na základě zvýšení ceny u 3E od 1.1.2020. Vše bylo asi v pořádku vyřízené a byla mi už zaslaná smlouva s Yello Energy kde by mi měla být zahájená dodávka elektřiny od 1.2.2020.
Problém nastal asi u plynu. Byl jsem informovaný, že výpověď byla podána 16.12.2019. Dnes ale ve webové kanceláři 3E po přihlášení se tam stále vidím u smlouvy na dodávku plynu, že datum ukončení není k dispozici. U elektřiny tam mám datum ukončení 31.1.2020 což by mělo být v pořádku. 2. ledna jsem se telefonicky na to informoval u 3E a bylo mi sdělené, že výpověď na dodávku plynu z 16.12.2019 evidují a kolegové ji mají ve zpracování a že mají na to 2 měsíce. Minulý týden jsem se na to také dotazoval u Skautské energie a paní z TGC mi odepsala, že u plynu zatím nemají vyjádření na jimi zaslanou výpověď 16.12.2019, že mají 30 dnů na vyjádření a že zaslali na to vyjádření urgenci. 30 dnů už dnes minulo a prozatím se nic neděje. Mám proto podezření, že u toho plynu není něco v pořádku a nerad bych se kvůli tomu dostal do nějakých zbytečných problémů s dodávkou plynu. Připadá mi to tak jako by možná na straně skautské energie byla v mým případě podána chybně výpověď a proto u 3E na to nereaguji a nebo 3E něco kombinuje tak aby nemuseli přijít o zákazníka. Pokud je problém na straně 3E tak by to asi bylo na stížnost u ERÚ kvůli nedodržení té 30 denní lhůty na vyjádření se k té výpovědi.
Jaký máte kdo na to názor nebo co si o tom myslíte? Mám ještě čekat dál co se bude dít a nebo bych měl začít nějak reagovat? V těchto věcech se příliš nevyznám a tak bych se nerad dostal do nějakých problémů s dodávkou plynu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 15. 1. 2020 15:10

Já přecházel taky se stejnými společnostmi. U Skautů jsem to registroval ještě dříve, ale ti mi napsal, ať si to vypovím sám. Tak jsem odstoupil u el. a vypověděl plyn. Přechod u el. měl být k 1.1., nakonec se to ale posunulo za 7.1. Ohledně potvrzení dodávek plynu přišel dopis až tento týden, takže možná doporučuji čekat.

Každopádně je to dost komplikované, spousta lidí, firem a spousta šumu. U Skautů je znát, že nabrali víc lidí, kteří vůbec nevědí, která bije. Dřív to bylo mnohem jednodušší a fungovalo to líp.

3E se myslím chová korektně, asi si ještě neosvojili postupy mateřské firmy.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 1. 2020 17:44

U mne u elektřiny také chtěli abych si smlouvu vypověděl sám z důvodu, že toho mají moc a nestihli by to už do konce roku a plyn, že mi sami vypoví. Když jsem pak s nimi ohledně toho trochu komunikoval a napsal jim, že se v tom nevyznám tak mi nakonec odepsali, že mi vypověděli i tu elektřinu. Elektřinu jsem chtěl vypovědět k 31.12.2019, tak abych od 1.1.2020 mohl být u nového dodavatele elektřiny, ale sdělili mi, že to není možné protože je na to málo času a nestihlo by se to vše vyřídit a tak mi ji vypověděli až k 31.1.2020. Vše by už v mým případě ohledně elektřiny včetně smlouvy s Yello Energy mělo být vyřízené a tak snad už nenastanou nějaké neočekávané problémy.
U plynu mi to prozatím stojí na tom, že je podána výpověď která je ale bez vyjádření od 3E. Od 16.12.2019 už snad uplynula dostatečně dlouhá doba na to aby se k tomu 3E mohlo nějak vyjádřit. U skautů mi sdělili, že na to vyjádření mají 30 dnů což už právě uplynulo, ale u 3E mi sdělili, že na to mají 2 měsíce a tak nevím kdo z nich má pravdu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod D.roak 15. 1. 2020 19:36

No s tim ze by na to mely mit 2 mesice jsem se nikdy nesetal. Energeticky zakon jsem ale nestudoval.. Mozna jenom chteji otravit aby jsi neodesel, ale jen ma spekulace. Ale plyn jsem menil jenom jednou. Prazska plynarensa Carbon union, Elektrina tam jsem vystridal mnoho obchodniku a vzdy to trvalko mesic.
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 1. 2020 20:14

Ty 2 měsíce na vyjádření se ohledně výpovědí na dodávku energií se mi také příliš nezdají, ale zákony ohledně toho jsem také nestudoval. Spíše mi to připadá na nějakou boudu ze strany 3E aby neztratili zákazníka.
U elektřiny mi ještě v prosinci telefonovali z 3E jestli si tu výpověď nechci rozmyslet a nabízeli mi nějaký jiný údajně levnější tarif, ale to jsem jim odmítnul a na výpovědi trval.
U plynu to prozatím stojí a kromě podání výpovědi ze strany Skautské energie 16.12.2019 se prozatím nic neděje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků