Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 27. 1. 2020 19:41

Tak uz jste vyplnili Skautsky dotaznicek pro pristi rok?

Nechci zeLenou energii
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 27. 1. 2020 20:12

No tedka cekam jen na to, az obchodnik zaeviduje odecet provedeni distribuci a vystavi prvni fakturu. A uvidi se zda yello plne uplatni slevu z yello active ve fakturaci.
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 31. 1. 2020 21:20

tak prvni faktura od skautske (yello) tak vsechny zaplacene zalohy zohledneny ve fakture, i sleva z yello active. tak mirny nedoplatek
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 2. 2020 12:31

Pozor na přechod ke Skautské energií.
V současné době jsem ve stavu přechodu s elektřinou a plynem ke Skautské energií. Dodávka elektřiny od Yello Energy mi měla být zahájená od 1.2.2020. Ve smlouvě s Yello Energy mám uvedený předpokládaný termín zahájení dodávky nejpozdějí do 1.2.2020. V jejích Moje Yello mám dodnes stále uvedené "Naposled ověřujeme, už se to blíží." což svědčí o tom, že dodávku elektřiny mi asi ještě nezahájili. S původním dodavatelem 3E mám smlouvu ukončenou k 31.1.2020. Dnes mi od ČEZ Distribuce byl doručený dopis ve kterém mne informuji, že od 1.2.2020 není k mému odběrnému místu přiřazený žádný dodavatel a žádají mne k bezodkladnému učinění kroků vedoucích ke sjednání nápravy a to nejpozději do 10 dnů od počátku bezesmluvního vztahu. Díky Skautské energií jsem nyní v situaci kdy mi ČEZ asi může přijít odpojit elektřinu. Včera večer jsem přes Moje Yello psal dotaz ohledně zahájení dodávky elektřiny, ale doposud se neobtěžovali mi na to odpovědět a když jsem zkoušel telefonovat na zákaznickou linku Yello Energy tak se tam nikdo neozývá a po delší době poslechu jejích hudby jsem to proto vzdal a hovor zrušil. Telefonoval jsem i firmě TGC která zajišťuje administraci pro Skautskou Energií kde po delším čekání mi pani slíbila, že to prověří a snažila se mne ujišťovat, že elektřinu mi jen tak odpojit nemůžou, ale to je asi bez jakékoliv záruky.

Člověk dá někomu plnou moc a spoléhá na to, že za něho vše bez problémů vyřídí a pak nakonec to takto jako nyní u mne dopadne.
Zajímá mne jaký máte kdo na to názor a jak bych měl nyní postupovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MildaX 6. 2. 2020 12:55

Hlavně zachovat klid. Až zmocněnec stav ověří, tak teprve bude jasné kde to vázne a proč.
MildaX
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 6. 2. 2020 13:05

Odpojení se nyní ještě bát nemusíš. Na to je hodně brzy.
klidně zavolej i na ten kontakt přímo na Skauty, pokud by se TGI brzy neozvalo
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 2. 2020 13:28

MildaX:
Jaký zmocněnec, co tím myslíš? Než to ověří tak už může být pozdě a já mohu být bez elektřiny. Co z toho, že možná budu vědět kde a proč to vázne. Já potřebuji aby to urychleně bylo v pořádku a nehrozily mi tak problémy z ČEZ Distribuci.

Markil:
Já bych si s tím odpojením nebyl až tak jistý. Napsali mi, že mne žádají o bezodkladné učinění kroků ke sjednání nápravy a to nejpozději do 10 pracovních dnů od počátku bezesmluvního vztahu.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod powery 6. 2. 2020 15:13

Volal bych do TGI, resp. Občanům s.r.o, jestli řešili ty smlouvy.
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod mzahradnik 6. 2. 2020 15:46

Tak to se mi stalo před cca třemi lety. přecházel jsem od Eonu k ČEZu . Bylo to v Praze. A čez zapomněl na moji přihlášku, zkrátka ji ztratil. Původní dodavatel ukončil smlouvu a novou smlouvu na odběr nebyla. Za týden jsem obdržel dopis, že to musím vyřešit. Čez už se mnou smlouvu nemohl uzavřít, protože tam jsou nějaké termíny a v podstatě řekl sorry, ale vyřiďte si to sám. V Praze jsem tedy šel na PRE, protože jsou správci sítě a ty mi udělali smlouvu ( s PRE ) ze zákona. Takže jsem musel být cca 3 měsíce u drahého PRE, zase 3 měsíce výpověď.
Myslím, že skauti už smlouvu neudělají, takže dojít na PRE, nebo ČEZ, nebo EON, podle toho čí jsou dráty.
mzahradnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 2. 2020 15:58

powery:
Telefonoval jsem tam dnes dopoledne, ale paní která se mnou mluvila mi řekla, že to prověří a dají mi vědět. To mne ale příliš neuspokojuje. Snažil jsem se i dovolat ohledně toho na zákaznickou linku Yello Energy, ale bohužel neúspěšně. Hraje tam ta jejích hudba a ani po delší době se nikdo neozve. Na zprávu ohledně zahájení dodávky elektřiny kterou jsem jim psal včera večer přes Moje Yello mi také doposud nic neodpověděli. Smlouvu s Yello Energy mám a je tam uvedený předpokládaný termín zahájení dodávky elektřiny nejpozději do 1.2.2020.

mzahradnik:
Děkují za napsání tvých nemilých zkušenosti se změnou dodavatele elektřiny. Já mám distributora elektřiny ČEZ. Příliš se v těchto záležitostech nevyznám a navíc na to nyní nemám příliš čas. Jsem velmi zvědavý jak to u mne s tím nakonec dopadne.

Prozatím mi to připadá tak, že Yello Energy asi nedodržuje smlouvu když nezahájili dodávku elektřiny do 1.2.2020 tak jak to uvádějí ve smlouvě a možná i trochu Skautská energie, že to nepohlídali a nezkontrolovali když na to mají ode mne plnou moc.
Naposledy upravil vlazy dne 6. 2. 2020 16:08, celkově upraveno 1
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MildaX 6. 2. 2020 16:08

Zachovat klid jsem už psal. Na rychlopodepisování ČEZu je ještě čas. A na vypínání proudu také. Záleží na každém kolik hodin čekání na odpověď je ještě snesitelné. ☺️
MildaX
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 2. 2020 16:16

MildaX:
To se dobře píše, že zachovat klid někomu kdo takové záležitosti nemusí řešit. Kdo se do takové situace dostane to ale vidí trochu jinak.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MildaX 6. 2. 2020 16:23

Znám takové situace. ☺️
MildaX
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 6. 2. 2020 19:46

je preavda ze yelo trva odpoved dele ale v radku dni.Ja jsem prechazel loni od cez k skouzutu yello
D.roak
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka