Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ninaa 9. 2. 2020 13:40

Došlo k situaci, kdy domácnost ukončila odběr k určitému termínu (31.1.20), ale od nového dodavatele začne elektřinu odebírat až později, protože tento nový dodavatel byl zplnomocněn, ale nezvládl proces přechodu správně a včas. To je chyba Yello a oni si to musí u distributora napravit sami.
Vlazy, buď v klidu. V případě, že by Yello měla i nadále "technické problémy" a přišlo ti druhé upozornění od distributora ČEZ, pošli jim (ČEZ) kopii své smlouvy s Yello, kde je uvedena platnost smlouvy a kde je Yello zplnomocněn k procesu přechodu. K té následující druhé výzvě od ČEZ ale nedojde, sázím boty :-)
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 9. 2. 2020 15:20

Souhlas, až při druhé výzvě by mohla být mírná nebo větší nervozita na místě. Hlavně i jim poslat správný odečet, tedy ne aktuální ale ten původní konečný co šel na předchozího dodavatele.
MildaX
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 9. 2. 2020 17:51

Markil píše:Nikdo tě odpojovat nebude a momentálně ti nic nehrozí.
Hned zítra asi ne, ale pokud se to co nejrychleji nevyřeší a bude současný stav trvat ještě nějakou dobu tak bych si tím neodpojením a že mi nic nehrozí nebyl tak jistý, tak jak se mne tím naivně snažíš oblbovat.
Markil píše:Dodavatele máš, tak můžeš být v klidu...
Dodavatele tak jak to prozatím vypadá mám, ale asi pouze od 8.2.2020 a od 1.2.2020 do 7.2.2020 to vypadá, že jsem odebíral elektřinu bez u distributora evidovaného dodavatele a to asi neoprávněně. Tento stav může nechat v klidu pouze hlupáka.
Markil píše:Nejsi první ani poslední komu se posunul termín převodu.
Možná nejsem, ale to mi nic nepomůže, že takových jako já kteří se dostali ne vlastní vinou do podobné situace je asi více.
Markil píše:Oni to srovnají. A pokud ne, tak pak teprve je čas to řešit a reklamovat. Teď jenom zbytečně plašíš...
Až pak už může být pozdě. Pokud ti např. někde doma bude unikat plyn tak to také nebudeš řešit a budeš v klidu čekat až ti to někdo jen tak přijde opravit a pokud ne a kvůli tomu dojde k výbuchu nebo se někdo otráví tak až pak to začneš řešit a reklamovat?
Mám dojem, že se mne těmi radami možná záměrně snažíš dostat do situace kdy kvůli tomu budu mít vážné problémy a ty se mi pak budeš moct s radostí smát.

Ninaa píše:Došlo k situaci, kdy domácnost ukončila odběr k určitému termínu (31.1.20), ale od nového dodavatele začne elektřinu odebírat až později, protože tento nový dodavatel byl zplnomocněn, ale nezvládl proces přechodu správně a včas. To je chyba Yello a oni si to musí u distributora napravit sami.
Ano o to jde. Vina je asi na straně Yello Energy a proto oni by to měli vyřešit tím, že u distributora (ČEZ Distribuce) nebo já nevím kde ještě všude zpětně zaevidují, že od 1.2.2020 jsou mým dodavatelem elektřiny. Pokud jich ale k tomu řešení nebudu popohánět tak mám dojem, že s tím jen tak sami od sebe asi nic neudělají a nebo s tím nijak spěchat nebudou. To, že nezvládli proces správně a včas mne nemusí zajímat. Je to také i jejích problém a ať si ho nyní vyřeší jak chtějí, ale ať to jen tak neignorují a také ať se mne nesnaží oblbovat něčím co možná není pravda.
Ninaa píše:V případě, že by Yello měla i nadále "technické problémy" a přišlo ti druhé upozornění od distributora ČEZ, pošli jim (ČEZ) kopii své smlouvy s Yello, kde je uvedena platnost smlouvy a kde je Yello zplnomocněn k procesu přechodu.
Myslím, že ČEZ Distribuce by nějaká kopie smlouvy asi příliš nezajímala. Pro nich je asi důležité jestli na mým odběrným místě evidují nějakého dodavatele elektřiny a od kdy do kdy tam neevidují nikoho.

Lidi, děkují za více či méně dobré rady, ale hlavně mi nepište abych zachoval klid a nic s tím nedělal a jen čekal co se bude dít. Určitě dobře víte, že takové rady jsou naivní a ty nejhloupější které v této situaci můžou být.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ninaa 9. 2. 2020 22:10

Vlazy:
https://zakony-cz.com/energeticky_zakon/51.htm

Co jsem napsala, je na základě zkušeností.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 9. 2. 2020 22:51

Vlazy je těžkej dement, zbytečné mu cokoliv vysvětlovat. :-)
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 9. 2. 2020 23:00

Tak snad je jasné, že ten starý kokot si přišel jen postěžovat a pohádat se...
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 10. 2. 2020 00:10

Chtít radu ale vlastně o ni nestát, to na klidu nepřidá. ☺️
MildaX
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 2. 2020 12:37

Dnes jsem telefonoval do ČEZ Distribuce abych si u nich ověřil kterého nebo jestli vůbec nějakého dodavatele elektřiny evidují na mým odběrným místě. Byl jsem informovaný, že od 31.1.2020 evidují ukončení dodávky elektřiny dodavatelem 3E a až od 8.2.2020 evidují dodavatele Yello Energy. Z toho vyplývá, že od 1.2.2020 do 7.2.2020 nemám u ČEZ Distribuce evidovaného žádného dodavatele elektřiny a Yello Energy tak něco velmi vážně zanedbalo tím, že u distributora nezaevidovali jejích dodávku elektřiny na mým odběrném místě už od 1.2.2020 tak jak se k tomu zavázali ve smlouvě a učinili tak až od 8.2.2020. Ujišťování, že jsem odběratelem elektřiny od Yello Energy od 1.2.2020 je proto klamavé a nic platné když to distributor eviduje až od 8.2.2020. Nevím jestli náhodou v této záležitosti něco nezanedbali i na straně Skautské energie tím, že vyřídili výpověď dodávky elektřiny u 3E k 31.1.2020 a přitom možná neměli u Yello Energy vyjednané zahájení dodávky elektřiny na moje odběrné místo už od 1.2.2020, tak aby to navazovalo na 3E. Takto to dopadá když firmy nepřistupují ke své práci zodpovědně.
Ono je dobré si vše hlídat a kontrolovat, protože spoléhat na to, že je něco ujednané ve smlouvě a nebo, že někdo něco zařídí a vše bude v pořádku asi většinou nejde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 2. 2020 13:06

Připomínáš mi ten vtip o křesťanech v pekle.
Lexx
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 10. 2. 2020 13:08

Vlazymu jednou ze zbytečného rozčilení praskne žilka a pak tu bude klid.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 10. 2. 2020 13:23

A jaký postup ČEZ distribuce doporučila? A co na to Yello? ☺️
MildaX
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 2. 2020 14:25

MildaX:
U ČEZ Distribuce mi tvrdili, že evidují na mým odběrným místě dodavatele elektřiny Yello Energy až od 8.2.2020 a že elektřinu v době od 1.2.2020 do 7.2.2020 mi vyúčtuje ČEZ. Z Yello Energy mi na to ale odpověděli, že informace které mi k tomu podali u ČEZ Distribuce jsou nesprávné a že oni (Yello Energy) zpětně zaevidovali dodávku elektřiny od 1.2.2020. Nyní se ještě zítra nebo pozítří zkusím na to informovat u ČEZ Distribuce abych si ověřil jestli už tam mají na mým odběrným místě evidovanou dodávku elektřiny dodavatelem Yello Energy od 1.2.2020 a jestli je pravda to co mi tvrdí Yello Energy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 10. 2. 2020 14:53

To bylo nervů a vidíš, zas vyjde slunéčko! Ještě ti vrátí z Aliexpressu těch 14 korun za kvalitní kabel a svět bude hned veselejší :-)
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 10. 2. 2020 17:01

vlazy píše:MildaX:
Nyní se ještě zítra nebo pozítří zkusím na to informovat u ČEZ Distribuce abych si ověřil jestli už tam mají na mým odběrným místě evidovanou dodávku elektřiny dodavatelem Yello Energy od 1.2.2020

Už jsem nechtěl reagovat, ty si prostě říct nedáš a nedáš. Ale tomuhle se už musím jenom smát... Vůbec už na nic nečekej, natož do zítřka, to je moc dlouhá doba. Volej tam každou půlhodinu :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :lol: :lol: :lol: :lol:
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 16. 2. 2020 13:27

Mám od SE plyn na 2 roky. Zatím čistě teoreticky, jde taková smlouva předčasně z mé strany vypovědět ??
Cena ZP na burze je kolem 135kč/MW, čili asi se objeví prodejci s výrazně nižší cenou...ZP už těžaři ropy dokonce raděj spalují rovnou u těžních věží, nevyplatí se jej dopravovat k prodeji... :D A tady nám kW ZP prodávají klidně za 10-20 násobek.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kdo- ... -dno-89097
redhaven
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků