Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 30. 4. 2020 17:16

Taky z toho nejsem nadšený, ale pokud se nemění parametry smlouvy - tak jde spíše o tu cenu, ne?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 30. 4. 2020 17:24

Mazánek a Kolibřík,to mi něco připomíná...
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 4. 2020 17:30

No, jsem docela nemile překvapen :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Taki 30. 4. 2020 19:38

Tak myslim, ze mohli jeste pockat tak dva-tri mesice a ceny mohly byt jinde.. Ten plyn dejme tomu, ale pokud do konce roku bude nekde pod 500, odejdu i s plynem.
Elektrina velky spatny. 40,- je pro mou 0,8 MWh spotrebu v panelakovem byte neprijatelne.
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 5. 2020 02:34

Na facebooku už dostávají čočku a tvrdí, že je kolibřík nově pod Armexem.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 1. 5. 2020 05:58

Z každé MWh platí dodavatel 25 Kč na podporu skautingu, tak asi musel zdražovat.
https://www.skaut.cz/skautska-energie-se-otevira-verejnosti/
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 5. 2020 07:28

Tvrdit můžou, co chtějí, ale v podstatě celou tu myšlenku, na který to stálo, popřeli. *****í i to, že udělali tu aukci skoro s ročním předstihem, vázací dobu prodloužili na 2 roky. Na podzim se podívám do tabulky a v případě potřeby budu hlasovat nohama.

Těch 25,- na skauty jsou drobný, proti tomu nic nemám.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 1. 5. 2020 09:26

Chápu to správně, že pro D02
- Kolibřík má v ceníku cenu za 1 MWh 1049 Kč bez DPH, s DPH 1269 Kč
- Skauti pro rok 2020-2022 mají cenu za 1 MWh 1287 Kč bez DPH, tzn 1557 Kč s DPH?

Budu se muset podívat do kdy se dá případně od Skautů odstoupit a podívat se po náhradě. Ale už jsem si za minulé dva roky říkal, že se Skauty asi nějakou dobu muset nic řešit nebudu a doufal/doufám, že budou jedni s nejlepší cenou (ne nutně nejlepší) a bez starostí.
Naposledy upravil cz01 dne 1. 5. 2020 09:32, celkově upraveno 1
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 1. 5. 2020 09:31

Zajímavý vývoj. To že Terra nikdy nedělala skutečnou transparentní aukci (tak jak si ji většina představuje) není překvapující. Spíš to bývá takový klasický výběr z nabídek a další smlouvání. A výborné vztahy s výherci k tomu patří. A odměna je to že jsou mezistupněm s nějakou provizí. Nic zvláštního. Teď se z nich v podstatě stává i koncový článek celého řetězu. Jim to jistě dává smysl, protože znají svoji obchodní strategie.
Dokud jsou pro odběratele z toho výborné ceny a podmínky smlouvy, tak proč ne. A jestli to bude výhodné i letos uvidíme později, zatím je čas. Proč s těmi nabídkami přišli tak brzo a ne třeba až po prázdninách?
MildaX
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 1. 5. 2020 09:46

Cesta ven je jednoduchá: Vypovědět plnou moc a od nového roku si najít jiného dodavatele.
Zatím není třeba panikařit podobně jako před dvěma lety, kdy kdekdo nejdřív práskal skautskými dveřmi a pak i ostatní vydali nové ceníky a už to tak draho nevypadalo. ☺️
MildaX
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 1. 5. 2020 10:58

Koukám že cena elektřiny od samotného kolibříku je v mé distribuční sazbě lepší než od skautů. Nicméně je to ceník platný od 1.1.2017 takže kdo ví jak dlouho vydrží. A jak bylo výše zmíněno uvidím jaké budou ceny ostatních. Legrace je že jsem ke skautům přešel letos v březnu...
flightmax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 1. 5. 2020 15:42

Já s elektřinou k dnešku ;-),plyn už tam mám delší dobu. Sice jsem (jak už tady někdo psal) počítal, že to tam zaparkuju a nebudu řešit pár korun, ale nemám problém přejít, pokud v létě uvidím lepší nabídku - hlavně proto, že klesla moje důvěra.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 1. 5. 2020 22:40

tak zejmena cena plynu je zklamani..zvlast kdyz cena na burze na pristi rok je tam kde je, pod 500kc/MWh to mohlo byt
u elektriny je to uz realnejsi odraz soucasne ceny..
bohuzel, jak to tu jiz zaznelo, to mozna trochu uspechali,ceny komodit zatim porad klesaji..
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 2. 5. 2020 11:28

suram píše:Z každé MWh platí dodavatel 25 Kč na podporu skautingu, tak asi musel zdražovat.
https://www.skaut.cz/skautska-energie-se-otevira-verejnosti/

To bylo od zacatku Skautske energie, nejdriv si over, a pak vypisuj.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 2. 5. 2020 12:11

Je bohužel pravděpodobné, že ani rozsáhlá krize neodradí německé fanatiky od pseudozeleného pseudoekologického šílenství v dalším tvrdém zavádění udajně zelené energie, čili budeme jako závislý stát také trpět extrémní cenou elektřiny, nebot tady máme evropské, tedy německé ceny.
Extrémní sucho německým fanatikům bude dále hrát do karet, budou tvrdit že je to zcela jistě dílo antiekologického člověka.
redhaven
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka