Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 4. 5. 2020 01:39

Btw, jak se divate na ty spotove tarify, mate nekdo predstavu, zda se to muze a za jakych okolnosti, vyplatit?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 5. 5. 2020 18:13

třeba v letošním roce jsou spotové ceny elektřiny (na DT) zhruba 40-60% ceny ročního produktu, takže pokud tam není nějaká velká přirážka, tak se to určitě vyplatí

svého času to nabízel ČEZ, teď BE? Ale v příštím roce se ty ceny spíše srovnají, spot půjde nahoru (nyní je výrazný vliv korony..)

-- 5. 5. 2020 18:16 --

vpe píše:Ty ceny skaut sjednava prilis brzy ;-( MWh se jiste da nakozpit pod 1100 Kc za MW

souhlas, ze nacasovani nebylo nejlepsi, ale ted ty ceny jsou horkotezko slabe nad 1100 a to jeste bez jakekoli obchodni prirazky, tu pocitej cca 150kc/MWh
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 5. 2020 19:23

Spotove nabizi kdekdo, tusim i Elimon, kde hadam bude mensi prirazka nez dva jmenovani, viz TZB kalkulacka, kde je ale poznamka, ze se jedna o ceny minule. Mi ale neni jasne, jak se tam projevi NT a VT a ten odhad podle diagramu OTE? Nejak moc jsem to nestudoval. Chapu jen, ze je to garance pro obchodnika, jak vydelat, hure si ale uz umim predstavit, co to udela spotrebiteli s cenou v roce 2021.

—-
Co rikate na ceny elektriny NWT? Pokud by je udrzeli i napresrok, tak se skaut muze jit zahrabat. Mesicni pausal maji 0. Ale bez garance do kdy ceny plati.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 5. 2020 19:49

1700 Kč za 1 MWh, ale maj to pro všechny sazby. Já mám d45, v rodině d25 a d02. Pro který sazby to je výhodná cena?
Dosud mam 984 Kč bez daně v NT.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 6. 5. 2020 21:57

Všude je vlastník TG Community Holding a.s.
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-f ... typ=PLATNY
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-f ... typ=PLATNY

Kolibřík: Z každé MWh plynu a elektřiny 10 Kč potřebným.
Skautská energie: Ušetříte a navíc každou MWh podpoříte skauty 25 korunami.

Když chcete Skautkou energii, jednáte s Občanům, s.r.o. Na Webu Občanům, s.r.o. zase propagují TGI Energii...

docela se zacyklili... 8-P
Přílohy
TGC.jpg
XRPD
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 5. 2020 22:06

Konečně jsem si vzpoměl co za levárnu mě Kolibřík připomíná....https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/co-z ... domaci_jav

Skrytý podílník bude Janoušek&Bém :D :D :D
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 5. 2020 00:46

25 korun provize, to je skoro nic, kdyz na solarniky POZE platime navic 600 korun (v tom je i DPH)..

-- 7. 5. 2020 00:48 --

Taki píše:Tak myslim, ze mohli jeste pockat tak dva-tri mesice a ceny mohly byt jinde.. Ten plyn dejme tomu, ale pokud do konce roku bude nekde pod 500, odejdu i s plynem.
Elektrina velky spatny. 40,- je pro mou 0,8 MWh spotrebu v panelakovem byte neprijatelne.

To uz je lepsi Fonergy co?
Ten plyn asi nemuzes cekat az do konce roku, kdy Skauti uzavrou tu smlouvu na 2 roky?

-- 7. 5. 2020 00:48 --

audiobullys píše:1700 Kč za 1 MWh, ale maj to pro všechny sazby. Já mám d45, v rodině d25 a d02. Pro který sazby to je výhodná cena?
Dosud mam 984 Kč bez daně v NT.

To je k tomu NWT? Tak ten cenik, ktery mel jeste predevcirem 1260 VT a 1080 NT ve vsech sazbach jim moc dlouho nevydrzel (je smazany), zrejme uz maji prvnich 300 zakazniku :-))

Novy cenik s nezajimavymi cenami, zato se zajimavym indexem 1 na konci URL zde https://nwtenergie.cz/wp-content/upload ... nost-1.pdf

Ups, tak to jsou borci. 1799/1699 Kc je docela hodne :-(

Ps: ja mam dosud 899 i ve VT :-))
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 11. 5. 2020 10:48

jen pro info, vlastníkem Kolibřík energie, a.s. je dle OR od 6.5.2020 ARMEX ENERGY a.s
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 11. 5. 2020 14:49

Když jsem dával příspěvek 6. 5. 2020 21:57, tak byl na Justici TG Community Holding a.s.

ARMEX je stávající dodavatel plynu pro Skauty, tak se s nimi asi dohodly..."my Vám a Vy nám".
S ARMEXem zatím vše bez problémů, trochu mě to uklidnilo... nový ceník je už v https://kalkulator.tzb-info.cz
XRPD
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 11. 5. 2020 15:46

Vypadá to, že elektřina je dražší a plyn úplně nekonkurenceschopný. A to jsem si myslel, že u skautů vydržím dlouho. A ono ne, jako všechno ostatní se to musí po pár letech zmrvit.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 11. 5. 2020 18:10

No nevím, když vynechám SPOT, tak (pro mne) moc konkurenceschopnějších nevidím, ale uvidíme co přijde.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 5. 2020 23:41

Napsal jsem po článku o tom, jak jsou transparentní přímo na Yello energy a budu čekat, jakou mi dají na příští dva roky nabídku. Pokud podlezou cenu skautů, podepíšu jim, už jen z trucu, protože takové vychcánky, jako se stali ze skautů, nesnáším. Ve výběrovém řízení si vlastně vybrali nejlevnější nabídky na trhu, cenu nemuseli TG ani prozrazovat a ta vstoupila se svým "mrtvým" projektem do už rozjednané soutěže a vyhrála? Proč nebyl nějaký kolibřík už v prvním kole? Na údajný sponzoring kluboven jim z vysoka seru.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod JumpingJackFlash 15. 5. 2020 00:51

Jsem dosti nemile překvapen. Výběrem dodavatele a hlavně cenou elektřiny, tj. značným zdražením. Dodavatel, absolutní no name, vypadá jak malá domu organizátorovi a cena od 2021 už mi teď vychází u některých dodavatelů levněji a to v tom není ještě promítnut předpokládaný propad po koroně. Počkám si s čím vyjede konkurence, ale už mám neblahé tušení, že tohohle Kolibříka si asi na 2 roky na krk neuvážu. Zdá se mi, že z projektu Skautská se stává dobrý ojeb, a že bude potřeba jít opět dál. Horší dobu na soutežení fixní ceny na dva roky asi fakt vybrat nešlo.
JumpingJackFlash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powery 15. 5. 2020 08:54

Tady jsou k tomu výběru nějaké informace: https://www.skautskaenergie.cz/novinky/ ... odavatele/
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 15. 5. 2020 09:12

Kolibřík tedy vyhrál, protože nabídl skautům o několik milionů více. ;-)
suram
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka