Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 5. 2020 13:15

Pokud půjdou ceny dolů, lze přeci odejít tak či onak. Dodávky na své jméno ukončím, protože převedu dodávku na jiného odběratele a je hotovo.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2020 14:21

Ne tak u Innogy, tam myslim ze meli cosi o pokute i v pripade stehovani :-))

Markill, podle me vzdy mas moznost nedodrzet smlouvu a predcasne ukoncit. To maji vzdy obe strany. Jde jen o to, z jake strany je sjednana sankce.

Samozrejme ze pri zvyseni ceny te nemohou a ani nebudou drzet, ale zkratka to neni takova ta garance typu, ze mas 100% jistotu te ceny, nemas. Pokud by cena extremne vzrostla a oni to nemeli nakoupena, urcite ty ceny zmeni a pri nesouhlasu te pusti.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod flightmax 27. 5. 2020 09:31

Kontaktoval jsem skauty ohledně otázky do kdy je nutné vypovědět plnou moc pakliže nesouhlasím s novým ceníkem, tak aby za mě nepodepsali novou smlouvu s kolibříkem. Dostal jsem odpověď že během léta dostanou všichni možnost vybrat si mezi standardním a zeleným tarifem a tudíž i možnost vypovědět smlouvu resp plnou moc.
flightmax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 5. 2020 18:25

flightmax píše:Dostal jsem odpověď že během léta dostanou všichni možnost vybrat si mezi standardním a zeleným tarifem
To budou od toho Kolibříka nabízet 2 tarify (standardní a zelený), každý s jinými cenami?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 27. 5. 2020 19:47

ano, ceník obou tarifů mají už skoro měsíc na stránkách
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 29. 5. 2020 14:35

BEE nyni umi retenci za 1150/1150/65 na 2 roky, asi jen pro kliose BEE, mimo D2X sazeb jsou levnejsi nez skaut v dalsich 2 letech. U D0X pak bude zalezet na velikosti odberu kvuli (65-40)=25x12x1,21=363 Kc navic rocne oproti skautu za pausal. Pro male odbery Fonergy.

Pred rokem umela do dubna za 899/899/0 na rok a bez zavazku, pro zmenu ale zase jen pro nove, kdo vyuzil, muze nyni preskocit na vyse uvedene.

Uvedene ceny plati pro vsechny sazby.

Srovnej https://www.skautskaenergie.cz/ceniky/cenik

Pokud ma nekdo lepsi napady, sem s nimi.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Slavík 4. 6. 2020 14:09

Dobrý den, kdyby někdo měl zájem vyjasnit nějaké nejasnosti, které se zde probírají, jsem k dispozici. Nečetl jsem celé fórum, viděl jsem jen několik posledních příspěvků. Mám na starost řízení projektu Skautská energie, jsem skaut a ručím za férovost celého projektu. Pokud něco z našich kroků není srozumitelné, můžete se zeptat. Snažíme se vše zveřejňovat na našem webu www.skautskaenergie.cz. Nestandardně tam najdete všechny smlouvy, rozepsané info, jak a proč jsme vybírali apod. Jsme přesvědčeni, že děláme to nejlepší jak pro Junák - český skaut, tak pro všechny, kdo nám dají důvěru. Ano, samozřejmě může situace být taková, že v průběhu času budou i lepší nabídky. Bylo by divné, kdyby tomu tak nebylo. Je to tím, že trh se vyvíjí a nabídky se různě fixují. Nejlépe se výhodnost hodnotí zpětně. Dovolím si tvrdit, že za 6 let historie našeho projektu neexistovalo jiné lepší řešení, kde šlo platit za energie méně. Krátkodobě se to tedy může stát a jistě je možné, že někdo chce hledat řešení sám a odchází vždy za tím aktuálně nejlepším. My nabízíme i to pohodlí, že to za lidi řešíme a velkému množství lidí stačí pocit, že cenu má stále mezi nejlepšími a navíc že podpoří skauty. Co je třeba odmítnout jsou náznaky nebo obvinění toho, že činíme některé kroky se záměrem někoho poškodit nebo že jsme byli s někým předem dohodnuti apod. Tak tomu zkrátka není. Pro pochybovače odkrýváme karty, jak to jen jde. A komu to nestačí a nevěří, že skauti vnáší do podnikání transparentnost, férovost a čistou hru, pak může jít samozřejmě svou cestou. Přeji nám všem uživatelům projektu, ať trh nejde proti nám a ať jsme spokojeni podobně jako v minulosti i do budoucna. Hezký den. Tomáš Slavík
Tomáš Slavík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 6. 2020 14:27

Teď na poslední chvíli se to už nestihne, ale šlo by pro příště nabídnout možnost s nulovým paušálem? Při mé spotřebě cca 1,5 kWh / den je paušál skoro tolik, co platím za silovou elektřinu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 4. 6. 2020 15:55

Skautská energie vždy udělala výběrové řízení (pokud vím, otevřené pro všechny zájemce), proto se i ceny dostaly na dobrou úroveň. Tentokrát měl výběr k otevřenému víc než daleko a zakázku dostala přidělenou insiderská firma v oboru znamenající 0 - to se vám zdá férové? Letos je v podstatě větším problémem nevhodné načasování výběru - to bylo ale dle mého názoru nutné, aby si mohl Kolibřík včas zajistit dodávky elektřiny a plynu, protože na podzim by to nestihl.

Ano, systém to byl opravdu férový a ideální z hlediska Skaůtů, zákazníků i dodavatelů. Jedinou podmínkou, aby to fungovalo, bylo, aby se to dělalo poctivě. No a te%d, ať se na mě nikdo nezlobí, to vidím přebudované na klasický tunel.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 4. 6. 2020 16:22

Souhlas s Patrikem, kdybyste nabízeli (jakože v minulosti tomu tak bylo) nulový paušál na elektřinu, tak jsem u vás už dávno.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 4. 6. 2020 18:17

Ono to nikdy nebylo férové, v minulosti si hráli zcela nelogicky na VIP club, klientem jen na doporučení, i když logické by bylo počet klientů neomezovat, protože čím víc klientů, tím lepší ceny. Dnes už doporučení netřeba, ale zas takové šméčko s aukcí, do které se nemohl přihlásit každý zájemce, ale jen vybraní VIP dodavatelé. Tím neříkám, že to není pro někoho výhodné, ale férová ta aukce nebyla.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 19:47

Odkud jsou info, ze se nemohl prihlasit kazdy?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 4. 6. 2020 19:59

powery píše:Tady jsou k tomu výběru nějaké informace: https://www.skautskaenergie.cz/novinky/ ... odavatele/

Ceny pro odběratele je v konečném důsledku zas až tak nezajímají. Nabídky konkurence raději nezveřejnili.
"O vítězi nakonec rozhodla výše podpory skautských projektů, kdy Kolibřík energie nabídla o několik milionů více. "
Naposledy upravil suram dne 4. 6. 2020 20:09, celkově upraveno 1
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 4. 6. 2020 20:07

A? Presne jak jsem si myslel, kolibrik podstrelil ceny konkurence, neboli vymyslel nabidku na miru...

Rozhodli jsme se tedy nového dodavatele patřícího do skupiny TG Community (Kolibřík energie) vynechat v prvním kole a uspořádat standardní výběr nejlepších možných cenových nabídek na trhu. Společnost Občanům dle našeho zadání oslovilo 10 vybraných dodavatelů se zadávací dokumentací. 6 dodavatelů nakonec nabídku Skautské energii podalo. Pravidla byla taková, že vítěz tohoto prvního kola pak postupuje do kola druhého, které již pořádá čistě Junák. Junák navíc může do tohoto kola přizvat i další dodavatele. Cena bude stanovena kolem prvním a v druhém kole budou soutěžena další kritéria.

V prvním kole podalo nejlepší nabídku na elektřinu Yello energy a nejlepší nabídku na plyn Pražská plynárenská. Oba jsme vyzvali, aby srovnali nejlepší cenu druhé komodity. To Yello učinilo, Pražská plynárenská nikoli. V druhém kole jsme měli jak Yello, tak Pražskou plynárenskou a navíc jsme přizvali zmíněného Kolibřík energie

Ale muzeme se pana reditele neco zeptat, treba, zda poptavali cenu i u BEE?

Protoze v clanku tvrdi, ze meli ceny o 50% nizsi nez konkurence, ale BEE jeste v dubnu 2019 prodavala elektrinu za 899,- a plyn za 493,- na rok, s pausalem 0, pro dodavky zapocate do 6 mesicu, takze ja ty ceny stale mam.

Je to treti nejvetsi dodavatel a jiste ma potencial zajistit nejlepsi ceny :-)

Druha otazka se tyka toho, kolik maji Skauti z mesicniho pausalu elektriky? Nebo jake jsou dalsi “odmeny”? Protoze pokud maji 25/MWh, tak se zbytecne pripravuji o spoustu mensich, kterym se ta tisicovka proste nevyplati. Takze dodavatel ma motivaci tlacit ceny dolu a pausal nahoru :-(

Ps: pokud se divam dobre, tak yello i prazska plynarenska jsou majoritne vlastneny hlavnim mestem Praha
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 4. 6. 2020 21:38

Sami si to zorganizvali, sami sebe vybrali. A to se vyplatí!

A teď k tomu ještě pořádné PR: jak skauti, jak transparentně, jak je to výhodné...
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka