Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jirka.2 15. 10. 2021 22:55

No a myslíte že ty energie půjdou dolů? Já si teda nemyslím, a raději budu platit 50t za rok s fixací na 3 roky než zaplatit 75t za půlrok u DPI. Na to abych čekal na nějaký snížení asi nemám dost odvahy, nebo hráčského ducha:)
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 15. 10. 2021 23:13

Jirka.2 píše:raději budu platit 50t za rok s fixací na 3 roky


A jaký dodavatel toto nyní nabízí? Psal jsi, že jsi do teď platil 37 tis. Kč za rok...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jirka.2 15. 10. 2021 23:44

U pražský plynárenský s fixací na 3 roky mi to vypadlo z kalkulačky na tzb. 50tis/rok. Počítám 40mWh spotřebu (cca co byla loni) a mají tam nějakou nabídku 11% sleva pak mají to samý 6% nerozumím tomu jaký je v tom teda rozdíl. Každopádně když bych ted těch 6 měsíců čekal tak v topný sezoně je samozřejmě ta spotřeba nejvíc a to bych ted zaplatil těch 3290/mWh bez daně co mají v ceníku DPI.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 15. 10. 2021 23:54

Jirka.2: a k cemu je ti ta fixace? Neni vic trend se nevazat? :) Vzdyt ja jedine mel fixaci vzdy proto, ze jsem zil naivne v tom, ze smlouva se musi dle nejakeho zakona dodrzet. Jak ted muzes videt, nemusi, ze dne na den a klidne v patek mi uleti Kolibrik a mam po :D
A to co usetris za 2 roky, ted zaplatis klidne naraz :)

-- 16. 10. 2021 00:57 --

Marek Lutonský píše:Spekulovali na to, že cena spadne a nenakoupili. Jenže ona místo toho několikrát narostla.

A jak je to u PRE a techto velkych? Ctu ze u lidi co tam maji ted fixaci, ma PRE nakoupeno dopredu, tudiz se jim nic nemeni. Takze ze by PRE a tyto velky nakupovali tolik toho? :hm
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 16. 10. 2021 00:05

Ty ceníky u DPI jsou vážně mimo realitu. My měli u Kolibříka jak elektřinu, tak plyn. Počítám, že se dodavatelé na této situaci budou snažit co nejvíce napakovat a ještě ty ceny zvedli už u konce BE.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 10. 2021 00:07

Havers píše:Ceny DPI jsou prakticky aktuální tržní ceny za komoditu (plus nějaká ta marže a vysoký měs. poplatek za OM). Malí (levnější) dodavatelé nové zákazníky neberou a ti velcí zase nabízejí vysoké fixované ceny na 3 roky apod. Takže naopak, určité vyčkávání je na místě...

Tak fix na 3 roky je trochu asi moc, hadam ze takova by byla nabidka u PRE :( ale myslim ze tam bylo i neco ze muzu jit k PRE na dobu neurcitou a cena je pak dle vyvoje trhu? :)

Pokud to lze tak asi je pak jedno ze zustane smlouva u Skautu max 6 mesicu? Jen teda pokud to chapu tak dodavatel posledni instance tj PRE za Prahu, mi bude davat cenu aktualni? Tedy pokud se zmeni za mesic, pohne to s cenou a tim budu mit do roka vyssi cenu? Jako ze bych pak platil nedoplatek v roce 2020?
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jirka.2 16. 10. 2021 00:08

ripper6 ok, to máš pravdu, nicméně nepředpokládám že velcí hráči to zabalí. A dobře když nebudu řešit fixaci tak těch plusmínus 50t/rok to vychází i u standartního ceníku bez fixace(dobře asi o 5000 víc), zatím co s DPI to vychází 3X tolik. Bavím se celou dobu o plynu, možná jsem to nezdůraznil. Elektrika jsem koukal není takový brutál jako ten plyn, tam je rozdíl okolo koruny na kWh, tam se asi dá nějakou dobu počkat, ale u plynu se mi vyplatí to řešit ihned.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 10. 2021 00:10

aaischa píše:Lze to chápat tak že skauti nového dodavatele pro všechny ex-kolibriky hledali a nenasly a uz z jejich strany žádnou novou nabidku nelze očekávat? A každý se musí zařídit po svým?

Ja to z toho dopisu pochopil, ze jako mohu ted odejit od Skautu a poslat je nekam, ale ze mohu take az 6 mesicu pockat, jestli treba nedostanou nahradu za Kolibrika, teda sice drazsi ale vyhodnejsi cenu / podminky nez kdybych ihned sel a podepsat neco v PRE :) Respektive ze mam jeste pockat, ze se chteji snazit, pripadne mam jit a mohu znovu prijit.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Havers 16. 10. 2021 00:11

Jirka.2 píše:U pražský plynárenský s fixací na 3 roky mi to vypadlo z kalkulačky na tzb. 50tis/rok. Počítám 40mWh spotřebu (cca co byla loni) a mají tam nějakou nabídku 11% sleva pak mají to samý 6% nerozumím tomu jaký je v tom teda rozdíl. Každopádně když bych ted těch 6 měsíců čekal tak v topný sezoně je samozřejmě ta spotřeba nejvíc a to bych ted zaplatil těch 3290/mWh bez daně co mají v ceníku DPI.


A je to opravdu reálná aktuální nabídka? Myslíš, že jsou schopní to s tebou za tyto ceny takto uzavřít?
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 10. 2021 00:13

Jirka.2: jo takto, ty to mas opak me jestli to chapu? :D Ze tobe jde o plyn, pac hodne pouzivas plyn? Zatim co ja plyn mam mit sice i vareni, ale sporak jsem nikdy nezapnul, naucil jsem se netopit a tak vlastne pouziju 1x kamna cca 2,5 mesice v roce :D
Za to ale me leti elektrika :)

Na ukazku, pro lepsi pochopeni a ted babo rad co je nejlepsi :(

Elektrika
v období od 13.02.2020 do 31.12.2020
VT: 2858 kWh, sazba: D02d, jistic do 3x10 A a do 1x25 A vcetne (25 A, 3faze), zuctovaci obdobi
cena 12 561czk s dph

Celkové množství odebraného plynu: 0,8481 MWh / Dodané množství plynu 848,05 kWh
Dodávka zboží a služeb 1 918,98
Uhrazené zálohy - 7 000,00
Rozdíl - 5 081,02
Preplatek: 5 081,00
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jirka.2 16. 10. 2021 00:19

ripper6:Tak jde o obojí, ale u tý elektriky to DPI není zase tak mimo, tam mi to dělá roční rozdíl asi do 10.000, ale u plynu kterým topím to je asi 100.000 proto nemám odvahu jen tak na něco čekat:)

-- 16. 10. 2021 01:25 --

Havers píše:
Jirka.2 píše:U pražský plynárenský s fixací na 3 roky mi to vypadlo z kalkulačky na tzb. 50tis/rok. Počítám 40mWh spotřebu (cca co byla loni) a mají tam nějakou nabídku 11% sleva pak mají to samý 6% nerozumím tomu jaký je v tom teda rozdíl. Každopádně když bych ted těch 6 měsíců čekal tak v topný sezoně je samozřejmě ta spotřeba nejvíc a to bych ted zaplatil těch 3290/mWh bez daně co mají v ceníku DPI.


A je to opravdu reálná aktuální nabídka? Myslíš, že jsou schopní to s tebou za tyto ceny takto uzavřít?

Já nevím, tak na webu ty ceny takhle mají https://www.ppas.cz/ceniky standartní cena 1013 s dph, DPI 3980. To při mé 40mwh spotřebě dělá rozdíl 118.000Kč za sezonu a jak mám vědět že mě skauti nebudou tahat za nos celých 6 měsíců. Podle mě tady nemá smysl na nic čekat.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 16. 10. 2021 00:35

Já ti úplně rozumím, jen mi jde o to, jestli na tyto ceny jde aktuálně uzavřít smlouva. Dej pak samozřejmě vědět.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 10. 2021 08:11

Gasnet uz rozesila informacni emaily a SMS:

Vážený zákazníku,

dovolte, abychom Vás informovali o ukončení Smlouvy o zajištění služby distribuční soustavy s Vaším stávajícím obchodníkem s plynem. Důvodem ukončení je oznámení Operátora trhu, který v souladu s § 118 odst. 5 vyhlášky č. 349/2015 Sb., o Pravidlech trhu s plynem, pozastavuje možnost nominovat, přenášet a přebírat odpovědnost za odchylku a účastnit se vnitrodenního trhu s plynem společnosti Kolibřík Energie a.s..

Tímto Vám oznamujeme, že s účinností od 19.10.2021 není pro Vaše odběrné místo EIC XYZ, umístěné na adrese: ZYX, zajištěna dodávka a distribuce plynu.

Současně Vám sdělujeme, že pokud si nejpozději v termínu do 19.10.2021 nezajistíte dodávku plynu od jiného Vámi zvoleného obchodníka s plynem, bude Vám v souladu s § 12a zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), ve znění pozdějších předpisů, (dále jen "EZ"), s účinností od 19.10.2021 zajištěna dodávka plynu v náhradním režimu a to dodavatelem poslední instance (DPI), obchodníkem s plynem společnosti innogy Energie, s.r.o.

Poznámka:
Upozorňujeme na skutečnost, že dodavatel plynu poslední instance (DPI) není povinen (dle ustanovení § 12a zákona č. 458/2000 Sb., EZ) zajistit dodávku do Vašeho odběrného místa v náhradním režimu DPI v případě, že je na tomto odběrném místě evidován neoprávněný odběr plynu (NOP).

Dále Vám uvádíme, že dle ustanovení § 12a EZ je dodavatel poslední instance oprávněn do Vašeho odběrného místa dodávat nejvýše po dobu 6-ti měsíců. V této době je tak nutné si zajistit řádnou dodávku a distribuci plynu u Vámi zvoleného obchodníka s plynem. Současně Vám níže uvádíme odkaz na webové stránky Energetického regulačního úřadu: http://www.eru.cz/, kde jsou uvedeny všechny subjekty, které mají platnou licenci na obchod s plynem.

Děkujeme za využívání našich služeb.

S pozdravem
GasNet, s.r.o.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 16. 10. 2021 08:27

Samozrejme oznameni v patek vecer v 20h , po zalohah ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 10. 2021 08:52

Havers píše:Já ti úplně rozumím, jen mi jde o to, jestli na tyto ceny jde aktuálně uzavřít smlouva. Dej pak samozřejmě vědět.


Před chvilkou jsem vyplnil "online" formulář, tak uvidíme. Kdyžtak pokud někdo bude mít info dřív, dejte vědět. Podle mě je teď důležitý u plynu nebýt na DPI a zbytek je vcelku podružnej.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků