Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 10. 2021 20:21

Zkousel nekdo se podivat na sazbu PRE, nabidlo mi to
PRE PROUD START - objednani online kupodivu :)
1807czk / mesicne, ted platim mesicne 1400czk :)
Spotrebu jsem zadal umyslne jeste trochu vyssi nez jsem mel.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 17. 10. 2021 20:32

Taki: to že tu budeš nadávat do elektrošmejdů a tak ničemu nepomůže. Jediné čemu to pomůže, že ti nebude nikdo na nic odpovídat.
Taki: Je takový problém přemýšlet o tom? Mimochodem už tady se psalo o regulátorovi trhu. Je takový problém si to nacvakat do googlu?
Taki: jaký by byl žalobní petit?

zvirek: Pod DPI spadneš jen na základě rozhodnutí regulátora trhu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 10. 2021 20:41

Tak ta fixace se muze vyplatit i ted...
sice hromada clanku uvadi ze fixovat neco ted a nekde v PRE muze cloveka mrzet treba v letech 2023 - 2024....
ale jinde se lze docist

Elektřina zdražuje a bude zdražovat dál. Minimálně dalších 6 let.
A pak čekají další růst zhruba kolem 10 procent každý rok, minimálně do roku 2025.
Růst ceny by se měl zastavit někdy kolem roku 2025, kdy by v Německu, jehož energetický trh do značné míry kopírujeme, měly výpadek klasických elektráren nahradit obnovitelné zdroje

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/elek ... proc-77245
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zvirek 17. 10. 2021 20:47

OK, takže blbuvzdorně jeslti to chápu správně:
Pro elektřinu:
Fotku s údaji elektorměru stačí tedy udělat 19.10. ráno ( a do systému čez poté nahrát do 5ti dnů ? ( Asi nečekají, že jí budu dělat 18.10. ve 23.59 , ne ? )
Nebo naopak fotku elktroměru musím udělat ještě před půlnocí 18.10 ?
zvirek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 10. 2021 20:52

ripper6 píše:Zkousel nekdo se podivat na sazbu PRE, nabidlo mi to
PRE PROUD START - objednani online kupodivu :)
1807czk / mesicne, ted platim mesicne 1400czk :)
Spotrebu jsem zadal umyslne jeste trochu vyssi nez jsem mel.

Smlouva na produkt PRE PROUD START se uzavírá na dva roky. Aktuální cena u D02d je vč. DPH 3960,- za MWh.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 10. 2021 20:55

zvirek, ta fotka je pro blby, co neumeji odecitat desetinnou carku a napisi tam nesmysl. To udela asi tak 80% najemniku alespon jednou za rok. Tedy i v bezne populaci to bude tak 50% lidi?

Je nepodstatne, ze kdy je fotka a odecet, ale zadani musis provest pred vytvorenim distribucniho odhadu, tedy uplne spravne je to: DO 5 PRACOVNICH DNU (vcetne) CO JSI U NOVEHO DODAVATELE.

Tedy v okamžiku, kdy jsi ještě u původního dodavatele, tak nemůžeš hlásit stav ke změně dodavatele, to NEJDE!

Z uvedeného plyne, že v den následující po 5. pracovním dni by distributor vytvořil odhad a ten by poslal starému obchodníkovi k placení.


Tak je to podle legislativy :-) Datum ukonceni u stareho je nevyznamny. Ono se moc nepocita s tim, ze se nekomu podari vytvorit mezeru :potichu taková mezera pak na paušálu není zaplacena nikým :-)
Naposledy upravil vpe dne 17. 10. 2021 21:00, celkově upraveno 1
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 17. 10. 2021 20:58

Rop píše:Taki: jaký by byl žalobní petit?

Kupř. návrh na náhradu škody, která by se vyčíslila jako rozdíl skutečně zaplacené částky a původně očekávané podle smlouvy z důvodu, že stát včas nezasáhl a neodebral licenci spekuativnímu obchodníkovi, který neměl nakoupeno ač věděl, kolik přibližně GWh by měl mít zajištěno za jím deklarovanou cenu..

Já do žaloby určitě nepůjdu, dobrovolně se v ČR soudit je nesmysl..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 10. 2021 21:01

Stát umožnil obchodníkovi?

Prodej dosud NEnakoupeného zboží je naprosto standardni postup :-))
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 17. 10. 2021 21:03

Určitě by to nějaký zkušený právník formuloval tak, aby to mělo o 2% větší šanci na úspěch (tedy 2%) :-D
Ano, je to standarní postup u zbytného zboží.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 10. 2021 21:14

dr._lukas píše:
ripper6 píše:Zkousel nekdo se podivat na sazbu PRE, nabidlo mi to
PRE PROUD START - objednani online kupodivu :)
1807czk / mesicne, ted platim mesicne 1400czk :)
Spotrebu jsem zadal umyslne jeste trochu vyssi nez jsem mel.

Smlouva na produkt PRE PROUD START se uzavírá na dva roky. Aktuální cena u D02d je vč. DPH 3960,- za MWh.

Obrázek
ti nevim ale je tam ze bez fixace :hm
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 17. 10. 2021 21:30

Tak jasne ze bez fixace je dnes (pri rustu) vsechno levnejsi :-))

-- 17. 10. 2021 22:30 --

Taki píše:Určitě by to nějaký zkušený právník formuloval tak, aby to mělo o 2% větší šanci na úspěch (tedy 2%) :-D
Ano, je to standarní postup u zbytného zboží.


Jakeho zbozi? Zejmena u sluzeb, cennych papiru a jinych komodit jde o standardni postup prodavat co nemam a spekulovat, ze to nakoupim pozdeji LEVNEJI. Energie je typicka KOMODITA. Nikoliv zbozi. :hm

U zbozi je to prave na hrane, prodavat co nemam, ale u komodit je to dokonce prevazujici povaha prodeje, myslim!

V současné situaci přece žádný obchodník neprodával co nemá, zavřel krám aby nedošlo ke krachu. Což je regulérní postup.
Naposledy upravil vpe dne 17. 10. 2021 21:35, celkově upraveno 1
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 17. 10. 2021 21:35

Taki píše:
Rop píše:Taki: jaký by byl žalobní petit?

Kupř. návrh na náhradu škody, která by se vyčíslila jako rozdíl skutečně zaplacené částky a původně očekávané podle smlouvy z důvodu, že stát včas nezasáhl a neodebral licenci spekuativnímu obchodníkovi, který neměl nakoupeno ač věděl, kolik přibližně GWh by měl mít zajištěno za jím deklarovanou cenu..

Spekulace na budoucí ceny energií jsou v Česku povoleny.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 10. 2021 22:14

AD5CEAA3-AE10-4638-9E58-03B27C264522.jpeg


AD5CEAA3-AE10-4638-9E58-03B27C264522.jpeg


Tak nevím, po rozkliknutí píšou o dvou letech.
Přílohy
2BA949E2-EF7A-4064-AF4B-380E3F04B8DF.jpeg
Naposledy upravil dr._lukas dne 17. 10. 2021 22:15, celkově upraveno 1
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 10. 2021 22:15

Ted koukam, abych rekl pravdu tak 30 tisic pripojenych mist mi moc neprijde, to je docela malej projekt... :)

Platí to například pro zákazníky Skautské energie, která dlouhodobě patří k nejlevnějším dodavatelům energie v Česku. Cenu za plyn a elektřinu navíc zákazníkům garantuje bez navýšení až do konce roku 2022.
Výsledkem je fakt, že probíhající zdražování vytvořilo situaci, kdy je nabídka Skautské energie o šedesát procent nižší než nabídka společnosti ČEZ, tedy hlavního dodavatele v Česku.
v historii osmiletého projektu, který momentálně zajišťuje dodávky energie do víc než třiceti tisíc odběrných míst, mezi nimiž převažují domácnosti.

zdroj
https://forbes.cz/skauti-prodavali-levn ... m-klientu/

-- 17. 10. 2021 23:18 --

dr._lukas: dekuji za printscreen, no to je bordel :D Takze tomu fakt nerozumim, se priznam, vubec nevim ani co bych tam podepsal, co bych fixoval :D
Kazdopadne nevim zda je to muj dobry napad, ale jelikoz elektrika ma zdrazovat, tak hadam ze i ten fix by mi nemusel ani uskodit :)
Uz diky tem elekrarnam v Nemecku, pisou ze se to zastavi nekde kolem roku 2025 :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Rop 17. 10. 2021 22:20

Taki: tak se s nikým nesuď. A když už to nemyslíš vážně (na rozdíl od S474N), tak to sem ani nepiš. Abys do toho zbytečně zabrousil a nemusel jsi z toho složitě vybrušovat. Zatím tvé právní příspěvky jsou docela blamáž.
zvirek: udělej si to kdy chceš, hlavně to musí distributorovi dojít od okamžiku přechodu do pěti pracovních dnů.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků