Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dave_no 18. 10. 2021 09:41

Přepis k Eonu jsem objednal přes jejich web, třikrát mi napsali, že se ozvou a že původní ceny již neplatí a připravují novou nabídku.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 09:45

Dekuji za upozorneni, takze cenu ani nezjistim jelikoz to je vsude neaktualni :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Taki 18. 10. 2021 10:06

dave_no píše:
Taki píše:Platný ceník na dobu neurčitou je s cenou 750, nikoliv 2209.

Když si to vyklikám na webu Čezu, tak mi právě vyjede pdfko s cenou 2209 bez DPH u obojího.


Je to 750 ve všech distribučních oblastech:
https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... 2-2020.pdf
https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... 2-2020.pdf
https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... 2-2020.pdf

Pošli pro zajímavost odkaz, kde jsi narazil na údaj 2209 pro dobu neurčitou..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 18. 10. 2021 10:10

Tak to bude moje chyba, teď klikám a je to jak píšete. Pardon :D
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 18. 10. 2021 10:10

EON nenabírá - odmítli na info lince, chtěli si vzít jen kontakt, že se ozvou.

Pražská plynárenská má jen tarify na dobu neurčitou, které vychází hůře jak nynější ČEZ. Dobu určitou mají na 36 měs., ale cena fixní není - pouze sleva v % oproti aktuální tržní ceně.

Má smysl zkoušet volat do té PRE? Nedokážu přijít na volbu, která mne spojí s operátorem.

Asi si půjdu stoupnout do fronty na ČEZu a vezmu si knížku...
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 10:35

Mufinmufi: a u PRE nemuzes sjednat online? Vzdyt tam nabizi ten PRE Proud Start / Fix :)
A dalo mi to tam ze mohu naklikat online.

EON nebere aha, tak dik moc za info, psal jsem tam email a poslal faktury, tudiz hadam ze se me ani nikdo neozve :(

Prazska Plynaresnak tam ma ano 36 mesicu se slevou asi 11% :) Zda to jde naklikat online a vznikne tim smlouva, jsem zatim nezkousel :)

I kdyby ale neco naklikal tak nevyhodne, mam za to ze do 14ti dnu by mela jit smlouva zrusit :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 18. 10. 2021 10:39

Tak jsem se taky rozhoupal na CEZ, ale jen proto, ze to stihnou zacatkem listopadu, aktualne maji termin 9.11., coz je stale prijatelne.

Co je zajimave, ze u plynu nabizi i 3 lety fix za 1549 Kc/MWh, coz je taky pomerne cena v pohode (pokud clovek zvazi ostatni ceny dalsich).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 10:47

S474N: pokud jses z Prahy, tak se ti to vyplati mit PRE jako distrubutora a CEZ tedy jako dodavatele? :) Jako ze mas vyssi spotrebu ze to tak uspori? :) CEZ je totiz jak ctu znamka = je to poradne drahe :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod sabai 18. 10. 2021 10:57

Mufinmufi píše:EON nenabírá - odmítli na info lince, chtěli si vzít jen kontakt, že se ozvou.

Pražská plynárenská má jen tarify na dobu neurčitou, které vychází hůře jak nynější ČEZ. Dobu určitou mají na 36 měs., ale cena fixní není - pouze sleva v % oproti aktuální tržní ceně.

Asi si půjdu stoupnout do fronty na ČEZu a vezmu si knížku...


Mám u E.ONu i Pražské plynárenské úplně stejnou zkušenost. Rozhodl jsem se vzít smlouvu na dobu neurčitou u ČEZu a po 1. lednu se uvidí. Operátor na jejich zákaznícké lince se sice chvíli cukal, že smlouvy na dobu neurčitnu už nenabízejí, ale když jsem na tom trval, zeptal se supervizora, který mu to potvrdil. Během 10 minut vyřízeno.
sabai
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 18. 10. 2021 11:10

ripper6: nejak ten tvuj konstrukt nechapu. Navic jsem v uzemi ED.G a ti jeste pro jistotu ani nevydali cenik DPI a dle mych informaci z pobocky z rana pry bude cena za elektrinu v rezimu DPI 5500 Kc/MWh.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 18. 10. 2021 11:14

Což už je víc, než kolik stála předtím elektrika se vším všudy, oze i dph...
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 11:22

S474N: sorry, jsem mel za to ze jses uzemi Praha :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jirka.2 18. 10. 2021 11:30

Dneska se mi ještě kolibřík pokoušel strhnou zálohy, jako asi stejně budu doplácet, ale co kdyby náhodou ne a pak to z nich dostávat... mají smůlu ať mi pošlou rovnou vyúčtování. Nebo na to mají nějaký právní nárok i když končí prakticky v půlce měsíce?
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 11:31

Jirka.2: to by me zajmalo, bude Kolibrik seriozni a vrati preplatek a nebo se mam s tim rozloucit? :( Budu mit zrejme preplatek u plynu :(
Tedy v takovem pripade prijdu asi o 5000czk :(

-- 18. 10. 2021 12:52 --

v souladu s vyhláškou o Pravidlech trhu s plynem jsme byli ze strany operátora trhu společnosti OTE, a.s.
informováni, že dodavatel plynu pozbyl oprávnění/možnost dodávat plyn do Vašeho odběrného místa

O této skutečnosti jste byli z naší strany informováni e-mailem dne 00.00.0000.

Ve vazbě na tuto skutečnost si Vás dovolujeme informovat, že od 19.10.2021
je do Vašeho odběrného místa zajištěna dodávka plynu prostřednictvím
dodavatele poslední instance (DPI) - společností Pražská plynárenská, a.s.
DPI Vás bude v nejbližších dnech kontaktovat a informovat o dalším postupu.


Pražská plynárenská Distribuce, a. s.
:(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jirka.2 18. 10. 2021 11:54

Ted na to ještě jednou koukám a nepoznám z toho jestli je to záloha za říjen nebo už za listopad? Protože podle rozpisu je splatnost zálohy je 15.10.2021 , mají to inkasem a dneska je 18.10 tak vlastně nevim za jaký je to měsíc, ale je to ta co je splatná v říjnu, tak asi za říjen, ale to je jedno platit jim to nehodlám, at mi udělají finální fakturu.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků