Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod andreasbaader 21. 10. 2021 12:26

To tvrzení zaplatit víc, ale být v klidu, se trochu vylučuje. Většinou lidi nejsou v klidu, když něco extra přeplácí.
andreasbaader
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 10. 2021 12:38

andreasbaader: dovolim si nesouhlasit, vetsina lidi je v klidu i kdyz preplati, pokud citi urcitou jistotu jako priklad ti uvedu dodavatel a distribuce PRE - elektrika vs nejaky Kolibrik a podpisovat / menit / resit xy papiru.
Podobne muzes aplikovat treba na banky Ceska sporitelna protoze ji mela babicka, protoze je proste velka, nej ale za 6kc treba vyber z bankomatu vs neco jako je Creditas co jiny nezna a kdovi kde to ma zalozit :D A tech lidi je fakt hodne, ktere tak poznam :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 10. 2021 12:38

andreasbaader: dovolim si nesouhlasit, vetsina lidi je v klidu i kdyz preplati, pokud citi urcitou jistotu jako priklad ti uvedu dodavatel a distribuce PRE - elektrika vs nejaky Kolibrik a podpisovat / menit / resit xy papiru.
Podobne muzes aplikovat treba na banky Ceska sporitelna protoze ji mela babicka, protoze je proste velka, nej ale za 6kc treba vyber z bankomatu vs neco jako je Creditas co jiny nezna a kdovi kde to ma zalozit :D A tech lidi je fakt hodne, ktere tak poznam :)

-- 21. 10. 2021 13:44 --

Mildorf: hmm kdyz ti ted na to koukam tak CEZ nabizi ihned uzavrit online smlouvu, zatim co jiny si nechaj poslat objednavku, jmeno, adresu a nic se nedeje :(

Pripadne muzes pockat na Skauti, ty nabizi fix ale kdovi co to bude za Garaz firmu :(

PPAS - ti da 11% slevu na plyn
PPAS - u elektriky dava 5% ale bez fixu ceny to je blby jelikoz ta pujde urcite do roku 2024 vzhuru do nebes nez dolu :( Takze ano take s tim mam problem najit na svem uzemi neco kde to klidne fixnu i kdyz na vyssi cene :(
PRE - u elektriky ti neda nic a ani nema cas a fix vubec jsem s nima volal
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 21. 10. 2021 15:50

Tak jsem to čekání nakonec nevydržel. Vypadá to, že se všichni snaží na zákaznících z DPI vydělat, co to jde, tj. ideálně srovnat cenu s cenou v DPI a tu pak "výhodně" na pár let zafixovat.
Podařilo se mi nakonec dovolat do ČEZu, za 1 hovor přepsat 2 místa s el. i plynem na dobu neurčitou, hned přišly 4 smlouvy, které jsem jim mailem poslal podepsané. Je to myslím nejrychlejší a bezbolestný způsob, jak vypadnou z DPI, a dál uvidíme. Když to s novým cením přepálí, tak se budu snažit zmizet a budu na to mít víc času. Pokud to bude rozumná alternativa, přečkám do jara a uvidíme - plyn snad klesne, el. se stabilizuje a akcie ČEZu to budou jistit.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Jirka.2 21. 10. 2021 18:21

Ten milostný dopis od charitativní organizace Armex energy byl hodně moc, ale pražská plynárenská snad dokázala i tuhle pecku přebít, to snad není možný, kdyby místo takových chujovin raději dali slušnou cenu, no posudte sami:
Postarali jsme se o Vás v nouzi.

A budeme moc rádi, pokud s námi zůstanete i nadále.

Vydržte. V nejbližších dnech Vám zašleme dopis s nabídkou plynu i elektřiny. Bude obsahovat mnohem nižší ceny a dárek navíc. Pokud naši nabídku přijmete, ušetříte ihned.

Proč bude dobré zůstat s námi?

Ušetříte. Ihned.

Cena, za kterou teď nakupujete, je speciální cena DPI určená pro krizové situace a je mnohem vyšší než naše běžné ceny. Pokud se domluvíme, přejdete ihned na naše výrazně nižší ceny.

S námi podporujete Prahu.

Jsme jediná energetická firma, která je celá vlastněna městem Praha. Takže vše, co vytvoříme, směruje zpátky do Prahy a pomáhá nám i našim dětem žít lépe. A to je pocit k nezaplacení.

Ochráníme Vás před změnami cen.

Dáme vám možnost zafixovat si dobré ceny na několik let dopředu. A vyhnout se tak případnému zdražení.

Městská firma je garancí férovosti a stability.

Možná Vám nedáme vždy tu úplně úplně nejnižší cenu. Cena ale bude vždy férová. A hlavně Vás ochráníme před bouřemi skokového zdražování, krachů a před ukončením dodávek. Oceníte to nejen teď, v zimě, ale po celý rok.

A to je všechno?

Zdaleka ne.

Máme pro Vás dva dárky!

Ty Vám prozradíme až v dalším dopise – vyčkejte.
Už se těšíte?

Vydržte, brzy Vám pošleme nabídku jen pro Vás!

tým Pražské plynárenské
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 10. 2021 18:26

Jirka.2: jj take prislo z PPAS ackoliv uz tam davno mam poslany dve smlouvy tj na plyn i elektriku :D Jen se bojim toho, ze i kdyz tam poslou lidi s podpisem smlouvu, ze je budou dalsi mesic mozna vic drzet porad v rezimu DPI.
Pokud se nepletu, musi smlouvu zadat do systemu, musi ji podepsat a pak poslat zpet jako potvrzeni ze ted uz je clovek u nich.
Pokud jsem ja tedy podepsal s datem 19.10. a poslal ten den, tak dokud to nespracuji mam smolika :(

-- 21. 10. 2021 19:29 --

xls píše:hned přišly 4 smlouvy, které jsem jim mailem poslal podepsané. Je to myslím nejrychlejší

Pockat podepsal, poslal zpet, ale kdy ti skonci rezim DPI? :hm
Ja jsem dostal teda z PPAS taky takove papiry, podepsal, dal datum, poslal zpet a?
Prislo me ze to bylo predano na prislusne oddeleni. Nikoliv ze mam zahajenou dodavku od...
Jelikoz mam pristup do PPAS, prihlasim se a vidim tam smlouva cislo a u toho je Aktivni a pak rozkliknu a je tam rezim DPI.
Zadna jina smlouva.
Tudiz dokud tam budes mit napr u CEZ svitit nekde DPI (pokud spadas do toho uzemi), tak te takto muzou dal drzet ne?
a nebo plati tvuj datum tj datum podpisu? :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Havers 21. 10. 2021 18:59

Lze přes online formulář uzavřít s ČEZem smlouvu na plyn na dobu neurčitou?
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod medzin 21. 10. 2021 19:04

Dobrý večer musí se posílat samoodecet energií i na Kolibříka nebo stačí odeslat na DPI? Dekuji
medzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 10. 2021 19:11

Na distributora nejlépe (ČEZ, EON nebo PRE). S čitelnou fotkou.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 10. 2021 19:11

Havers: nelze, formular nabizi pouze 1/2/3y fix.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andreasbaader 21. 10. 2021 19:11

Na strankach kolibrika to uvadeji. Samoodecty se provadi u distributora site.
andreasbaader
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 21. 10. 2021 19:14

S474N píše:Havers: nelze, formular nabizi pouze 1/2/3y fix.


Díky moc! On už to tady snad někdo psal, ale chtěl jsem to mít ověřené.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 21. 10. 2021 19:28

medzin píše:Dobrý večer musí se posílat samoodecet energií i na Kolibříka nebo stačí odeslat na DPI? Dekuji

https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=334&t=1265892&p=13011714#p13011714
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gman 21. 10. 2021 20:25

Platí se ještě Skautům nebo TGI ten poplatek 500,- při opětovném příchodu?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 10. 2021 21:59

yndezit píše:Na distributora nejlépe (ČEZ, EON nebo PRE). S čitelnou fotkou.

ČEZ po mě žádnou fotku nechtěl, samodečet přijal a hned zpracoval. Je pravda, že jsem tam nepsal nesmysly typu měsíční spotřeby navíc.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků