Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil1 22. 10. 2021 12:45

helentech :Mě by to také dávalo logiku. Proč bych měl spadnout do DPI, když jsem smlouvu podepsal 17.10. předpokládal bych plynulý přechod. Kolibřík skončil 19.10. a hned na to by měl navazovat můj smluvní vztah s ČEzem a je jedno kdy došlo k nějakému administrativnímu přepojení. Ale myslím, že to tak nebude.

-- 22. 10. 2021 13:47 --

ripper6 : tak to je finanční průser číslo 2
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 10. 2021 13:04

bufalobil1: hmm ja podepsal 19.10. a taky nevim kdy co bude :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bufalobil1 22. 10. 2021 13:10

Možná je to jinak. Teď jsem koukal na svůj přechod ČEZ X Yello . Výpověď jsem dal v únoru v poslední možný den (změna ceny). V Yello mě zaregistrovali (převedli odběrné místo) až 10.3. a následně mi přišla faktura od Yello (nikoli od Čezu) za období od 1.3. do 10.3. a pak další byla od 11.3. do 27.10. ceny za silovou elektřinu byly stejné v obou fakturách. Tedy platil jsem ceny Yello.

-- 22. 10. 2021 14:11 --

To by mohlo znamenat že bychom skutečně nemuseli spadnout do cen DPi ani na jeden den.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yowie 22. 10. 2021 13:33

ripper6 píše:
bufalobil1 píše:Pro ilustraci :
Kolibřík cena v Praze s DPH za 1 MWh 914,65 Kč + 129,76 Kč/měsíc
PPAS cena DPI s DPH za 1MWh 4267,22 Kč + 256,12 Kč/měsíc

To je cca 4,5x více než dosud

Ten kdo platil za topení 15 000 Kč ročně tak zaplatí nově 67 000 Kč.

A co elektrika? Ta je tak levna ze se neresi? :hm Ctu porad jen plyn a plyn.


Ohledně těch cen, dneska dorazilo info mnoha sousedům i nám s DPI ceníkem a zálohama, distribuční oblast gasnet innogy.

Byt, kde se platilo 1200, tak nově skoro 6k měsíčně. Táta mého kamaráda má starší dům, a tam chtějí zálohu nově přes 13k měsíčně, oproti předchozím 3k. Pak ještě novější dům s krbovkama, tam je to milosrdnější, jen 11k...

Borec, co tady nabízí dřevo, tak nestíhá, jestli bude tuhá zima, tak to tady bude vypadat jako v roce 1985 - smrad a nahuleno všude....

Jestli výsledkem green dealu má být to, že budeme všichni pálit dřevo, tak jsme plán dohnali a předehnali...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aaischa 22. 10. 2021 14:01

Ano, tak to samozřejmě dopadne, tepelné čerpadlo cca 6000kWh za slabší zimu, za horší zimu 7500kWh, vzhledem k aktuálním cenám nebudeme zapínat a pojedeme zase uhlí.. bohužel..

soused to samé..

aneb jako to dopadlo s levným plynem a přímotopy..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 22. 10. 2021 14:30

energie byla po 10 letech prilis levna, kolik jsi bral v r 2010 a dneska? takze tak
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 22. 10. 2021 14:53

evelista: Ano, levná byla, naposled, když dramaticky zdražily energie, tak se to rychle vyřešilo globální ekonomickou krizí...

Nicméně každému musí být jasné, že když energie zdraží několikanásobně, že to spíš způsobí opak green dealu....

Otázka pak je, čeho vlastně chceme dosáhnout?
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 10. 2021 16:07

evelista píše:energie byla po 10 letech prilis levna, kolik jsi bral v r 2010 a dneska? takze tak

Presne tak, dnes mas ty vysoke platy, takze je to vlastne levne, podobne jako graficka karta za 70 000czk pohoda ;-) :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evelista 22. 10. 2021 16:30

Je nejde uz nejake hezke povidani co se vlastne stalo?

Nejake surove data co a jak se stalo ze obchodne to tak narostlo, vsude se to oise jen tak hodne obecne a je to skoda, pristi rok snad budou eko diplomky na toto tema.
Zatim ty informace jsou prilis povrchni
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 10. 2021 16:56

Už mi taky dorazil předpis na plyn od DPI Innogy a mohl jsem počítat:

– Stávající záloha Kolibříkovi: 1 200 Kč měsíčně
– Požadavek Innogy: 7 170 Kč měsíčně (téměř 6× víc)

Vypadá to příšerně, ale moje průměrná měsíční spotřeba říjen–březen, tedy šest měsíců, kdy teoreticky mohu být u DIP, je 145 m3 plynu měsíčně (za čtyři roky, loni to bylo 150 m3). U sazeb Innogy to odpovídá 6 185 Kč. Pochopím, že chtějí raději rezervu, takže zaokrouhlují.

Vím ale, že u nich budu jen do konce října, nanejvýš nějaké dny v listopadu. Teď měsíčně spotřebuji 90 m3. Spíš méně, protože víc zapojím krb. Buď jim zkusím oficiálně navrhnout nižší zálohu (4 000 Kč), nebo ji možná pošlu rovnou, protože než to zjistí, budou už stejně dělat finální zúčtování.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 10. 2021 17:19

Mě teda nešlo zatím nic, plyn máme jen na vaření, spotřebu jsem měl od startu Kolibříka do jeho krachu 40 m3. Platil jsem 140,- měsíčně, tak jsem na ten jejich nonsens zvědavý.
Jsem zvědavý, kdo po těchto dočasných zálohách bude chtít se Skautskou energií pokračovat :-D .
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 10. 2021 17:27

Proč nechtít spolupracovat se Skautskou energií? Jestli nabídnou dobré podmínky, rád se vrátím. Nebo půjdu jinam. Teď mám energie zaparkované u ČEZu na dobu neurčitou a čekám, až se trochu uklidní současné turbulence.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 22. 10. 2021 19:33

Proč? Do výběrového řízení připustili jen oslovené dodavatele. Kdo asi nakonec zaplatil provizi několik milionů pro skauty?
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 10. 2021 19:56

Provize pro skauty je pro mě jeden z důvodů, proč jsou mi jako zprostředkovatel sympatičtí. A když k tomu byly sazby jedny z nejnižších na trhu, byl jsem s jejich nabídkou spokojený. Jestli přijdou s dobrou nabídkou, nemám důvod o ní nepřemýšlet.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 22. 10. 2021 19:59

Jojo, za miliony z provizí se vydávali skautské noviny, které nikdo nečte.
:D
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků