Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 23. 10. 2021 10:44

Jo vyzvou tě pak akorát k doložení důkazních prostředků a pak to odloží, protože úmysl neprokáže nikdo, pokud se pachatel sám nepřiznà.
:D
§ 13/2
K trestní odpovědnosti za trestný čin je třeba úmyslného zavinění, nestanoví-li trestní zákon výslovně, že postačí zavinění z nedbalosti.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evelista 23. 10. 2021 10:57

jee se tesim jak krasne obcansky nastoupis na fizlarnu ci zastupitelství, budes krasne mluvit o trestnem cinu a krasne se budes citit, jo udelej to za nas uplne to chcem (ironie) thank you for your service )
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 23. 10. 2021 11:09

Podat může pisemně. Chodit tam je ještě větší ztráta času.
qxdxqxdx
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xls 23. 10. 2021 13:23

Já si s tím tu práci dám. Kromě toho je tam personální propojení odpovědných osob Kolibřík - Armex. Dost bych pochyboval, že do 18.10. kontrakty na dodávky byly, 19.10. se vypařily. Takže pokud celá ta skupina nezkrachuje...
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 23. 10. 2021 13:43

xls píše:Kolibřík je účelově vytvořená garážová firma. Tam je odpovědnost prakticky nulová, maximálně odpovědnost jednatelů vyplývající z "péče řádného hospodáře".

ufff jsem take naletel, Kolibrik bych sam nebral, ale ze to bylo pod Skautama kdy se tu driv rikalo.... joooo u Skautu, tam se toho moc bat nemusis ...zkusil jsem :-) Moje pidi spotreba nebude snad mit skodu milionu, ale uz se asi na to priste vykaslu a kdyz to tu ctu, jsem rad ze jsem jim az ted poslal vypoved i s ukoncenim plne moci na vsechny adresy :-)

pozn. za 3 roky zase az tolik penez mi to neusetrilo a ted to vse vratim zpet :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod geodett 23. 10. 2021 15:51

ondrasheq píše:Je tu ještě někdo, kdo vyčkává jak to se Skautskou dopadne nebo už jste zdrhli všichni k ČEZu?
Dneska mi přišel rozpis DPI měsíčních záloh od Innogy za plyn - 9900 Kč :D


ja jsem utekl s elektrinou k elektrinanazeleno, plyn nemam, pokud Skauti prijdou s necim zajimavym nemam asi problem se vratit
od DPI mne zatim nic neprislo, smlouvu u noveho jsem podepsal 20.10, tak uvidime jak to nakonec bude (dodavky mam potvrzene od 10.11)
geodett
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod ripper6 23. 10. 2021 18:56

Takto to konci pri zajmu... :D Tak nemusi nikdo zkouset, mam uz to takto od 18.10. :D
Dotaz byl na karkulaci, nabidku od EON a zda jde i fix.
Jestli takto budou resit smlouvy, ktere tam nekdo posle, hadam zahajeni dodavky a vyvazani se z rezimu DPI cca 20 Prosinec pokud vubec :D


Vážený zákazníku,

jen jsme Vám chtěli říct, že jsme se k Vašemu požadavku číslo bohužel ještě nedostali.

Máme víc práce a postupně řešíme požadavky zákazníků, kteří se na nás obrátili před Vámi. Proto to nejde tak rychle, jak bychom si přáli.
Ale nebojte se, nezapomeneme na Vás a Vaším požadavkem se budeme zabývat co nejdřív.

Ozveme se Vám, až bude něco nového. Omlouváme se za případné nepříjemnosti.

Děkujeme za pochopení.

Váš E.ON
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod iguka 23. 10. 2021 19:13

geodett píše:ja jsem utekl s elektrinou k elektrinanazeleno, plyn nemam, pokud Skauti prijdou s necim zajimavym nemam asi problem se vratit
od DPI mne zatim nic neprislo, smlouvu u noveho jsem podepsal 20.10, tak uvidime jak to nakonec bude (dodavky mam potvrzene od 10.11)


kurňa, jsou levní, že by ? akorát, aby to vydrželo
https://elektrinanazeleno.cz/ceniky/
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heaton 23. 10. 2021 19:33

Zdravím, vážení, kde se, prosím, zadává samoodečet z důvodu ukončení činnosi Kolibříka pro distrubuční území PRE? Stačí to zadat zde: (https://www.premereni.cz/cs/dulezite-in ... lektromer/), nebo se to zadává někde jinde? U skautů píší, že se to má vyfotit, v tomhle formuláři ale žádná fotka zadávat nejde. Nevím, asi je to hloupej dotaz, ale nechci něco zbytečně zvorat, aby mi pak udělali spotřebu odhadem, kde by to jistě vycházelo výhodně hlavně pro PRE. Předem díky za info.
Heaton
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod geodett 23. 10. 2021 19:39

kurňa, jsou levní, že by ? akorát, aby to vydrželo
https://elektrinanazeleno.cz/ceniky/[/quote]

Ceny jsou platne do konce roku, par urcite zdrazi, jeste nerekli o kolik.
geodett
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 23. 10. 2021 19:40

@heaton Smankote, co si zatelefonovat distributorovi? :-) Ta lhůta určitě ještě v pondělí pro zadání stavu ke změně dodavatele nebude prošla ..

Tohle je odečet ke změně dodavatele, nikoliv standardní samoodečet ale když to tam zadáš tak tím nic nezkazíš

Vyfotit si to můžeš, fotku si můžeš založit pro případ.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 23. 10. 2021 20:16

geodett píše:kurňa, jsou levní, že by ? akorát, aby to vydrželo
https://elektrinanazeleno.cz/ceniky/


Ceny jsou platne do konce roku, par urcite zdrazi, jeste nerekli o kolik.[/quote]
jj je staci jen rychle za fixovat na 2 roky, nez teda za 5 mesicu ukonci cinnost a to se vyplati :tleskani :D

Ted koukam zase takove drama to neni jak pisou media... nasel jsem nahodne stare foto, kdysi zadane hodnoty spotreby, vypocet u CS Energie...

https://i.postimg.cc/hvpQRjhw/Energie-CSEL.jpg

https://postimg.cc/KRc9v45M

Clovek se u Skautu rozmlsal s cenovkou u elektriky 12 500 /rok, ale co koukam tak uz driv skutecne jsem to mel drazsi. Takze se tolik nemeni, nyni usetrene penize cca 2500 rocne zaplatim pripadne naraz a budu na stejnych castkach :) Vlastne nizsich, nepouziva se uz skoro topeni :)


POZOR, chci si overit tuto informaci, je to pravda? :shock: :hm
Nalezl jsem toto tvrzeni...

Jak hodláte řešit zálohy? Podle toho, co jsem četl, tak DPI bude účtovat zálohy, jak kdyby jste jel kotlem naplno jako dříve a zálohy nepůjdou snížit. Napadá mě, se od plynu, co nejrychleji odpojit.

DPI nám naučtují zálohy, jak kdyby zákazníci neměli spotřebu omezit, i když si to nemohou dovolit.

To mi jako urci ze plyn hele 7000czk / mesic pane i kdyz to doma nepouzivate ale PPAS to tak rozhodlo? :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod rejca 24. 10. 2021 06:31

7 tis. zálohy jsou ještě fajn. My platili za plyn pro stoletý dům měsíčně 4 tisíce...

Jestli nám to přijde přes 6x větší, tak to je kolem 25 - 28 tisíc na měsíc...

A takových domů tu v obci (cca tisíc obyvatel) máme polovinu.
rejca
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yowie 24. 10. 2021 08:54

Vím o domu, kde byly zálohy 3 a teď s DPI 13...

Jinak vůbec by mě nepřekvapilo vyždímat z DPI co nejvíc, i kdyby to pak měli ty firmy vracet za půl roku, nebo kdy. Provozní úvěr zdarma, proč ne?
yowie
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků