Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod abyx 26. 11. 2021 05:34

Simas01 píše:Zdravim, tak jsem od 22.11. taky u CEZ. Prechod jsem resil 19.10. Co je ale zajimave tak v CEZ online mam uvedeny stav odectu k 22.11. stejny jak sem nahlasil a zaplatil Kolibrikovi. Takze dle tech stavu sem u DPI-EOnu spotreboval 0kWh.


Hele toho jsem si taky všiml u obou našich OM (v DPI 0kWh). A mám to takhle ne jen v CEZonline, ale i v portalu CEZdistribuce. Ale já myslel, že se to takhle jeví jen u přechodu z DPI-ČEZ do standard-ČEZ. Možná snad v tomhle případě, když je stejný dodavatel v DPI jako následný standardní dodavatel bych tomu ještě snad na chvíli uvěřil (doufal). Ale, v tvém případě, pokud jsi měl v DPI jiného dodavatele, tak to asi zadarmo nebude :hm V každém případě jsem raději žádné samoodečty u konce DPI neposílal. Stejně bych na tom asi nebyl líp než případný odečet odhadem. No uvidíme až někdo dostane vyučtování DPI.
abyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 11. 2021 11:59

rejca píše:Po 101x, 3.11. byl vydan cenik s platnosti od 31. 12. 2021.
MND zdrazuje 2x plyn i elektrinu...

Hezky, to uz je drazsi nez ten muj CEZ fix u te elektriky a prej ze to uz je na max a moc se nezdrazi :-l
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 11. 2021 12:07

Kde v ČEZ ONLINE vidíte ty stavy odečtu v den převedení z DPI k ČEZu na standardní smlouvu? Já tam mám uvedené u elektřiny a plynu "Litujeme, pro toto odběrné místo neevidujeme žádnou historii odečítání.".
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 26. 11. 2021 12:22

Novy dodavatel se ten udaj doví typicky az pri nejblizsim periodickem (rocnim) odectu.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 26. 11. 2021 12:42

Mám to v portálu ČEZ distribuce, ale jsou to mé samoodečty...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jirka.2 26. 11. 2021 23:40

Kluci mám takový dotaz. Plyn. Udělal jsem odečet hned 19.10, kolibřík se neráčil ho zohlednit ve faktuře, takže tam mám koncový stav 600 kubíků dle jejich odhadu. Ale na faktuře od DPI mám počáteční 1400m3. Mám jim to teda reklamovat u kolibříka, nebo se na ně ***** a počkat až se ozvou sami? Nebo jak se to dělá když koncový stav nenavazuje na počáteční dalšího odběratele? Nejsem naivní a je mi jasný že to nebudu mít zadarmo a někdo se dřív nebo později ozve. Ale kdo a jak se to řeší. Díky za odpověd pokud někdo máte zkušenost.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 11. 2021 23:57

Faktura z DPI PPAS - plyn... drsny beru pujcku tohle asi fakt nedam :D

Za zuctovani obdobi 19.10.2021 – 09.11.2021 byla spotreba zemniho plynu 0 m3, ktera odpovida prepoctene spotrebe energie ve vysi 0,000 MWh.
Pro prepocet z m3 bylo pouzito spalne teplo 10.6734

Nedoplatek ve vysi 70.59 kc uhradte prosim do 09.12.2021

pozn. uff jsem tak rad ze nejsem v kraji kde je DPI CEZ nebo DPI Innogy :-l
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 27. 11. 2021 00:26

Jirka, Na fakture mas pouceni, ze muzes reklamovat do 30 dnu od obdrzeni. To zalezi na tobe zda vyuzijes prava.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 27. 11. 2021 00:45

Jo, tomu rozumím, ale to mi neřikej že když je na to neupozorním, tak nikdo nebude řešit že mám okno skoro 10mwh :-D
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 27. 11. 2021 01:00

Byt tebou reklamuji u kolibrika. Jinak se snadno muze stat, ze nestihnes lhutu a skonci to u predposledniho dodavatele - ten to to douctuje hned jak nevyuzijes reklamacni lhutu 30 dnu anebo do 3 let - a to se ti moc libit nebude ;-)

Anebo cekej 3 roky, zda se nekdo neozve. Volba je na tobe. Jde o to, ze jsi proaktivne do toho odectu zasahoval a tak si myslim, ze do tech 3 let si toho nekdo na 80% vsimne.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.roak 27. 11. 2021 10:20

jaky cenik mate namyslíte ( mam_MND_Proud_Cenik_Zima_21_22_)
rejca píše:Po 101x, 3.11. byl vydan cenik s platnosti od 31. 12. 2021.

MND zdrazuje 2x plyn i elektrinu...
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jirka.2 27. 11. 2021 10:31

vpe píše:Byt tebou reklamuji u kolibrika. Jinak se snadno muze stat, ze nestihnes lhutu a skonci to u predposledniho dodavatele - ten to to douctuje hned jak nevyuzijes reklamacni lhutu 30 dnu anebo do 3 let - a to se ti moc libit nebude ;-)

Anebo cekej 3 roky, zda se nekdo neozve. Volba je na tobe. Jde o to, ze jsi proaktivne do toho odectu zasahoval a tak si myslim, ze do tech 3 let si toho nekdo na 80% vsimne.

Jo jasný, já jim to chtěl reklamovat i tak, jen jsem teda nečekal že DPI bude ukončený tak rychle a hlavně že PPAS vystaví fakturu hned 2 dny po ukončení DPI. Což mimochodem jste tady někde psali že na zadání samoodečtu stačí 5 dní, na infolince čez tvrděj 3 dni, ale ve skutečnosti je faktura vystavená bez čekání na samoodečet za 2 dny po ukončení.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 27. 11. 2021 11:10

Radši jsem tento týden zadával samoodečet plynu (u distributora) pro innogy Energie DPI pár minut po půlnoci po ukončení režimu DPI. ;-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod polulin 27. 11. 2021 11:49

Samoodečet zadávat jedině přes distributora. To je jediný způsob, kde to bude na faktuře cajk. Ještě se mi nestalo, ani u nikde v rodině, že by ten stav byl na faktuře u dodavatele zcela jiný. Jinak je v tom teď strašnej bordel. Bohemka zasílá faktury se stavem odhadem, protože si to lidi nenahlásili, tenhle stav pak převzal DPI dodavatel, z něho se lidi vyvazují standardní smlouvou a již poučeni chtějí zadávat odečty, které jsou často menší, než které byly jako koncové u Bohemky, což distributor samozřejmě nepřijme. Lidi jsou *****í, ale reklamace si jim zadávat nechce.
polulin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka.2 27. 11. 2021 12:04

polulin píše:Samoodečet zadávat jedině přes distributora. To je jediný způsob, kde to bude na faktuře cajk. Ještě se mi nestalo, ani u nikde v rodině, že by ten stav byl na faktuře u dodavatele zcela jiný. Jinak je v tom teď strašnej bordel. Bohemka zasílá faktury se stavem odhadem, protože si to lidi nenahlásili, tenhle stav pak převzal DPI dodavatel, z něho se lidi vyvazují standardní smlouvou a již poučeni chtějí zadávat odečty, které jsou často menší, než které byly jako koncové u Bohemky, což distributor samozřejmě nepřijme. Lidi jsou *****í, ale reklamace si jim zadávat nechce.

Já to samozřejmě u skautů dával přes distributora a budeš se divit, ale ve faktuře to udělali odhadem.
A hlavně tady tady teda poukazuju na to, že tu všude tvrdíte že samoodečet stačí udělat do pěti dní, ale reálně mám 26.11 fakturu od DPI ukončeného 24.11, tak mi to na těch 5 dní moc nevychází ;-)
Jirka.2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků